Milionerzy, odcinek 254
x-news

"Milionerzy": Żulienka to warzywa... krojone czy mielone?

Milionerzy, odcinek 254
x-news

"Żulienka to warzywa..." To pytanie z 254. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy" okazało się dużym wyzwaniem! Uczestniczka nie znała prawidłowej odpowiedzi, lecz postanowiła zaryzykować. Czy udało jej się poprawnie odpowiedzieć na pytanie za 20 000 złotych?

Czym jest żulienka? Czy są to warzywa pokrojone w kostkę, w zapałkę, a może zmielone na miałko?

Żulienka to warzywa... Pytanie za 20 000 złotych!

Pierwsza uczestniczka dzisiejszego 254. odcinka "Milionerów" grała bardzo zdecydowanie i szybko odpowiadała na pytania. Od razu zaznaczyła, że będzie mocno ryzykować i nie planuje korzystać z kół ratunkowych na pytaniach poniżej 40 000 złotych.

Dużym wyzwaniem okazało się pytanie dotyczące kulinariów. Uczestniczka nie miała pojęcia, jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie. Postanowiła grać w ciemno i nie korzystać z żadnego koła ratunkowego. Ostatecznie, po dłuższym zastanowieniu, obstawiła odpowiedź A.

Żulienka to warzywa...

A: zmielone na miałko

B: ogolone na zapałkę

C: pokrojone w zapałkę

D: pokrojone w grubą kostkę

Prawidłowa odpowiedź: C. pokrojone w zapałkę.

Niestety odpowiedź A okazała się być niepoprawna. Uczestniczka zakończyła swoją grę z dość małą wygraną, udało jej się zdobyć jedynie gwarantowany 1000 złotych.

Żulienka, z francuskiego Julienne, to sposób przygotowania warzyw, polegający na pokrojeniu ich na długie, cienkie i równe słupki. Tą technikę stosuje się w kuchni francuskiej i chińskiej do takich produktów jak marchew, ziemniaki, pory, buraki i seler. Metoda ta została opisana i nazwana już w 1772 roku w książce Le Cuisinier Royal.

Zobacz także: "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 254. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 30 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie za 20 000 złotych "Żulienka to warzywa..."?

Powtórki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.

Hubert Urbański w Milionerach zamyślony
x-news

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48