Hubert Urbański Milionerzy
x-news

"Milionerzy": Mieszanina węglowodorów parafinowych - z kim ją kojarzymy? Pytanie za 40 000 złotych

Hubert Urbański Milionerzy
x-news

"Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?" To pytanie pojawiło się w 259. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz postanowił zaryzykować. Czy udało mu się odpowiedzieć na pytanie za 40 000 złotych?

Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar? Pytanie za 40 000 złotych!

Uczestnikiem dzisiejszego 259. odcinka "Milionerów" był Damian Zieliński z Lublina. Gra od początku szła mu bardzo sprawnie, nie zastanawiał się długo nad pytaniami i dużo ryzykował.

Przy pytaniu za gwarantowane 40 000 złotych długo się wahał. Ostatecznie zrezygnował z kół ratunkowych i drogą dedukcji postanowił obstawić wariant B. Choć jego przemyślenia nie do końca pokrywały się z prawidłowym wyjaśnieniem odpowiedzi, wariant ten okazał się poprawny.

Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?

A: z leniem

B: z lizusem

C: z gogusiem

D: z cholerykiem

Prawidłowa odpowiedź: B. z lizusem.

Ta substancja to wazelina, kojarzy się ona ze słowem wazeliniarz, który jest synonimem określenia lizus. Wazelina jest mieszaniną alkanów będących pochodnymi ropy naftowej. W kosmetyce wazelina jest stosowana do natłuszczania suchej skóry. Wazelinę techniczną zaś wykorzystuje się jako rodzaj smaru.

Dzięki poprawnej odpowiedzi uczestnik przeszedł do następnego etapu gry. Bez problemu odpowiadał na wszystkie pytania. Największym wyzwaniem okazało się jednak pytanie za 250 000 złotych, na które uczestnik nie znał odpowiedzi. Postanowił zrezygnować z gry i wyszedł ze studia ze 125 000 złotych.

Zobacz także: "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 259. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 11 maja 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych "Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?"?

Powtórki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.

Hubert Urbański w Milionerach zamyślony
x-news

 

Więcej na temat Milionerzy
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43