Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" To pytanie sprawiło największy problem uczestnikowi 244. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy Panu Marcinowi udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi i wygrać 20 000 złotych.

Przeczytaj również: "Milionerzy": Pytanie za ćwierć miliona - czego zażądał od Dawida król Saul?

Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was? Pytanie za 20 tys. złotych

Gra pierwszego uczestnika 244. odcinka "Milionerów" - Marcina Nowackiego była niezwykle ryzykowna. Kierował się on przede wszystkim przeczuciem i szybko odpowiadał na wszystkie pytania. W czasie odpowiedzi na pierwszych 5 pytań wykorzystał jedynie jedno koło ratunkowe - pytanie do publiczności.

Pierwszy większy problem pojawił się w pytaniu za 20 tys. złotych "Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?".

Pan Marcin przyznał, że nie jest specjalistą w gramatyce języka polskiego, a szczególnie w odmianie przez przypadki. Po długim zastanowieniu zdecydował się na koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Na pomoc przyszła jego mama, która wskazała odpowiedź A: dopełniacz.

A: dopełniacz

B: celownik

C: biernik

D: narzędnik

Uczestnik postanowił zaufać mamie i zaznaczył odpowiedź A, jednak okazała się ona błędna. Przypadek na Podlasiu często zastępowany jest przez celownik, a nie dopełniacz. Niestety w tym momencie zakończyła się gra Marcina Nowackiego. Wyszedł on ze studia z gwarantowanym tysiącem złotych.

Zobacz także: "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 244. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 14 kwietnia 2020 roku? Odpowiedzielibyście na pytanie "Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?"

Odcinki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z powtarzanych odcinków "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Więcej na temat milionerzy
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58