Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?

"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 20 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 244. odcinka programu "Milionerzy".

"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" To pytanie sprawiło największy problem uczestnikowi 244. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy Panu Marcinowi udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi i wygrać 20 000 złotych.

Przeczytaj również: "Milionerzy": Pytanie za ćwierć miliona - czego zażądał od Dawida król Saul?

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was? Pytanie za 20 tys. złotych

Gra pierwszego uczestnika 244. odcinka "Milionerów" - Marcina Nowackiego była niezwykle ryzykowna. Kierował się on przede wszystkim przeczuciem i szybko odpowiadał na wszystkie pytania. W czasie odpowiedzi na pierwszych 5 pytań wykorzystał jedynie jedno koło ratunkowe - pytanie do publiczności.

Pierwszy większy problem pojawił się w pytaniu za 20 tys. złotych "Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?".

Pan Marcin przyznał, że nie jest specjalistą w gramatyce języka polskiego, a szczególnie w odmianie przez przypadki. Po długim zastanowieniu zdecydował się na koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Na pomoc przyszła jego mama, która wskazała odpowiedź A: dopełniacz.

A: dopełniacz

B: celownik

C: biernik

D: narzędnik

Uczestnik postanowił zaufać mamie i zaznaczył odpowiedź A, jednak okazała się ona błędna. Przypadek na Podlasiu często zastępowany jest przez celownik, a nie dopełniacz. Niestety w tym momencie zakończyła się gra Marcina Nowackiego. Wyszedł on ze studia z gwarantowanym tysiącem złotych.

Zobacz także: "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 244. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 14 kwietnia 2020 roku? Odpowiedzielibyście na pytanie "Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?"

Odcinki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z powtarzanych odcinków "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

Zobacz także
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": W czyim utworze ryczy z bólu ranny łoś...? To pytanie za 250 tys. złotych!

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Szaket, galoty i... Co jeszcze składa się na ancug? Pytanie za 75 000!

 

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest?
"Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 2 000 złotych. W Norwegii, we Włoszech czy w Polsce?

Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...?  To jedno z pytań, które pojawiło się w 244. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Pytanie nie wydawało się bardzo trudne, lecz uczestniczka miała z nim duży problem i wykorzystała aż dwa koła ratunkowe. Sprawdźcie, czy to możliwe, że w Polsce jest najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwo UNESCO! Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest...? Pytanie za 2 tys. zł Izabela Jeżowska była drugą uczestniczką powtarzanego we wtorek 244. odcinka programu "Milionerzy". Jako jedyna odpowiedziała na pytanie eliminacyjne dotyczące śpiewaków operowych. Dalsza gra nie przebiegała jednak tak pomyślnie, pierwszy problem pojawił się w pytaniu za 2 000 złotych: " Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest..?" . Uczestniczka już na początku przyznała, że ma dwa typy, ale ich nie zdradzi. Postanowiła wykorzystać koło ratunkowe 50:50 i odrzucić losowe dwie błędne odpowiedzi. W tym momencie został wybór między odpowiedzią B: w Norwegii, a odpowiedzą C: we Włoszech. Mimo iż Pani Izabela była już niemal pewna odpowiedzi, postanowiła wykorzystać jeszcze jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Przyjaciółka kierowała się intuicją i podpowiedziała, że są to Włochy. Najwięcej miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest:  A: w Portugalii B: w Norwegii C: we Włoszech D: w Polsce Na szczęście była to prawidłowa odpowiedź, Pani Izabela nadal miała szansę na milion! Warto wspomnieć, że we Włoszech znajduje się aż 55 miejsc wpisanych na listę UNESCO . Dla porównania w Polsce znajduje się 16 takich miejsc, a w Norwegii jedynie 7. Zobacz także:  "Milionerzy": Co nie...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": W książce Saint-Expury'ego rysunek, który dla dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest...?
"W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..." - poznaj odpowiedź na pytanie za 10 000 złotych.

"W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..." - znacie odpowiedź na to pytanie? Pojawiło się ono w 249. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Uczestnik miał duży problem z udzieleniem odpowiedzi! Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym... Pytanie za 10 tysięcy złotych! Pierwszym uczestnikiem 249. odcinka "Milionerów" był Łukasz Maćkowiak, który jako jedyny poprawnie odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Pytanie za 10 tys. złotych okazało się dla niego dużym wyzwaniem.  Uczestnik niemal od razu się domyślił, że rysunek pochodzi z książki "Mały książę". Już na początku odrzucił dwa warianty: A - kufrem i B - kaloszem i skłaniał się ku odpowiedzi D. Ostatecznie Pan Łukasz wykorzystał koło ratunkowe i poprosił o pomoc publiczność. Osoby na widowni wskazały odpowiedź D, która okazała się być prawidłowym wariantem. W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym... A: kufrem B: kaloszem C: samochodem D: kapeluszem Prawidłowa odpowiedź: D - kapeluszem. Co ma inną powierzchnię niż reszta? Pytanie za 20 tys. złotych! To nie był koniec kłopotów uczestnika. Następne pytanie za 20 tys. złotych okazało się dla niego dużym wyzwaniem. Pan Łukasz długo zastanawiał się nad odpowiedzią i postanowił zaryzykować.  Ostatecznie postawił na odpowiedź D, która niestety okazała się błędna. W tym momencie...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?
"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy".

"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?"  - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy Marcin Grochala wskazał dobrą odpowiedź za gwarantowane 40 tysięcy złotych. To pytanie nie należało do najłatwiejszych, uczestnik wykorzystał aż dwa koła ratunkowe! Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks? W dzisiejszym 246. odcinku grę kontynuował Marcin Grochala z Torunia. Do tej pory udało mu się zebrać kwotę 20 tys. złotych. Duże problemy pojawiły się już w pierwszym pytaniu za sumę gwarantowaną 40 tys. złotych. Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz już w pierwszej chwili odrzucił odpowiedź D. Po długim zastanowieniu wykorzystał pierwsze koło ratunkowe 50:50, dzięki czemu pozbył się dwóch błędnych odpowiedzi. Pozostały dwa warianty: A - chorobę Heinego Medina i C - malarię. Pan Marcin postanowił wykorzystać drugie koło ratunkowe - telefon do przyjaciela, lecz nie uzyskał żadnej pomocy. Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks? A: chorobę Heinego-Medina B: koklusz C: malarię D: ospę wietrzną  Prawidłowa odpowiedź: C - malarię Ostatecznie uczestnik postanowił zaryzykować i postawił na odpowiedź C. Na szczęście okazała się ona prawidłowa. Co roku malarią zostaje zarażonych nawet 500 mln ludzi, a liczba ofiar śmiertelnych sięga nawet 1 mln osób rocznie. DDT stanowi skuteczną ochronę przed komarami, które roznoszą tą chorobę. Azotoks pomógł ograniczyć śmiertelność choroby w państwach Afryki i Ameryki Południowej. Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym? Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner