Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show

"Milionerzy": Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO. Pytanie za 2000 złotych!

"Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO." - poznaj odpowiedź na pytanie za 2000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy".

"Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO." To jedno z trudniejszych pytań 248. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź za 2000 złotych i przeszedł do dalszego etapu gry.

O jaki owoc chodziło? Czy była to cytryna, brzoskwinia, a może arbuz?

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO... Pytanie za 2 tysiace zł

Drugim uczestnikiem pokazywanego dziś odcinka "Milionerów" był Maciej Kaczmarek. Na pierwsze dwa pytania odpowiedział sprawnie i pewnie, problemy pojawiły się jednak przy pytaniu za 5 tysięcy złotych: "Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO". Od razu przyznał, że nie zna on prawidłowej odpowiedzi, lecz najbardziej prawdopodobna wydaje mu się odpowiedź C - brzoskwiń.

Ze względu na to, że nie miał pewności, poprosił o pomoc publiczność. Widownia zdecydowanie postawiła na odpowiedź C, na którą wskazywało ponad 80 proc głosujących. Uczestnik utwierdził się w swoim przekonaniu i wygrał 2000 złotych!

Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO.

A: arbuzów

B: jabłek

C: brzoskwiń

D: cytryn

Prawidłowa odpowiedź: C - brzoskwiń.

Przeczytaj również: "Milionerzy": Szaket, galoty i... Co jeszcze składa się na ancug? Pytanie za 75 000!

Ten wariant uczestnik obstawiał od samego początku. Od razu uznał, że nie zna arbuzów, jabłek czy cytryn, które mają taki kształt. Gdyby odpowiedział samodzielnie na to pytanie, nadal zostałyby mu wszystkie koła ratunkowe.

Brzoskwinia, która często nazywana jest UFO, to odmiana płaskoowocowa 'Saturn'. Charakteryzuje się ona dość niezwykłym, mocno spłaszczonym kształtem. Ten rodzaj brzoskwini jest niezwykle popularny ze względu na dużą odporność samych roślin i słodki, bardzo smaczny miąższ.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 21 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Ich spłaszczona odmiana nazywana jest UFO."

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?
"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 5000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy".

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?"  To pytanie pojawiło się w 248. odcinku 5. sezonu show "Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź dawała uczestnikowi 5 tys. złotych i możliwość dalszej gry. Czy to możliwe, aby organizatorem przemysłu filmowego w Polsce był słynny aktor, Harrison Ford? Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? Pytanie za 5 tys. zł Drugim uczestnikiem dzisiejszego odcinka "Milionerów" był Maciej Kaczmarek. Już przy trzecim pytaniu pojawiły się wątpliwości, jednak dalszy etap gry okazał się dużo trudniejszy. Pan Maciej od razu przyznał, iż nie zna on prawidłowej odpowiedzi na pytanie: " Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" . Uczestnik do tego pytania wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Pierwsze z nich 50:50 losowo odrzuciło dwie błędne odpowiedzi. Do wyboru pozostały jedynie dwa warianty: B - Aleksander Ford oraz C - Harrison Ford. To jednak nie ułatwiło zadania Panu Maciejowi. Postanowił poradzić się swojej mamy - Doroty, jednak ona również nie znała prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik postanowił zaryzykować i udało mu się wygrać 5 tys. złotych! Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? A: Francis Ford Coppola B: Aleksander Ford C: Harrison Ford D: John Ford Prawidłowa odpowiedź: B - Aleksander Ford. Aleksander Ford to polski reżyser filmowy i scenarzysta, który urodził się w 1908 roku. W powojennej Polsce był między innymi dyrektorem przedsiębiorstwa Film Polski oraz wykładowcą w słynnej łódzkiej '"filmówce". Jego uczniami byli słynni reżyserzy, na przykład Andrzej Wajda i Roman Polański. Zobacz także: Co nie...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Jeśli damskie ubrania zapinają się na guziki... Pytanie za tysiąc zł okazało się trudne dla uczestnika
"Jeśli damskie ubrania zapinają się na guziki, zapinają się..." - poznaj odpowiedź na pytanie za 1000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy".

"Jeśli damskie ubrania zapinają się na guziki, zapinają się..."  To pytanie pojawiło się w 248. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy" i nie należało do najłatwiejszych!   Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź za gwarantowany tysiąc złotych. Jeśli damskie ubrania zapinają się na guziki, zapinają się... To pytanie sprawiło bardzo dużo trudności uczestnikowi pokazywanego dziś 248. odcinka "Milionerów". Jeśli damskie ubrania zapinają się na guziki, zapinają się... A: na lewą stronę  B: na prawą stronę C: same  D: tylko z dołu do góry Już w pierwszej chwili odrzucił on dwa warianty - C i D. Jednak nie miał pojęcia, na którą stronę zapinają się guziki w damskich ubraniach. Może gdyby rozejrzał się po publiczności, znalazłby małą podpowiedź. Wątpliwości był zbyt duże, by uczestnik sam udzielił odpowiedzi. Postanowił on poprosić o pomoc publiczność, która w zdecydowanej większości postawiła na odpowiedź B - na prawą stronę. Pan Daniel Szajna zaufał widowni, co okazało się dużym błędem! To nie była prawidłowa odpowiedź. Poprawna odpowiedź: A - na lewą stronę. Niestety, ku zaskoczeniu publiczności i prowadzącego, uczestnik opuścił studio bez wygranej. To się bardzo rzadko zdarza, jednak trzeba przyznać, że to pytanie było dość podchwytliwe. Guziki w damskich ubraniach zapinają się na lewą stronę, jednak te w męskich na prawą. Ten fakt z pewnością zmylił uczestnika. Niegdyś kobiety na dworze były ubierane przez służące, którym łatwiej było zapiąć guziki na lewą stronę. Te dawne zwyczaje najprawdopodobniej wpłynęły na wygląd współczesnej garderoby. Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym? Czy znaliście wszystkie...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Z ilu salw składa się salut narodowy? Pytanie za 500 000 złotych
Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 231. odcinka programu "Milionerzy". Pytanie za 500 000 złotych "Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" .

"Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" to pytanie pojawiło się w 231. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź i wygrał 500 000 złotych. Jesteście ciekawi pytania za tytułowy milion złotych?   Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Które fale spowodowane są przyciąganiem Słońca i Księżyca? Pytanie za 250 000 złotych Uczestnikiem dzisiejszego 231. odcinku programu "Milionerzy" był Maksymilian Bilewicz, który jako jedyny odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Do pytania za 250 000 złotych "Które fale spowodowane są przyciąganiem Słońca i Księżyca?" podszedł w sposób dedukcyjny i eliminacyjny. Był on praktycznie pewny odpowiedzi i na szczęście okazała się ona poprawna. Fale pływowe to fale przypływu i odpływu, które przyciągane są przez Słońce i Księżyc. A: pływowe B: sejsze C: tsunami D: radiowe Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych? Pytanie za 500 000 złotych Ostatni pytaniem tego odcinka było pytanie za 500 000 złotych ""Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" . Uczestnik stwierdził, że nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale się domyśla. W tym przypadku potrzebne było koło ratunkowe, Maksymilian zdecydował się wykorzystać drugie koło w tej grze - 50:50. W grze zostały dwie odpowiedzi - A: z 5 oraz D: z 21. Uczestnik postanowił postawić na odpowiedź D, która okazałą się prawidłowa.  A: z 5 B: z 11 C: z 16 D: z 21 Niestety wtedy...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner