Hubert Urbański w Milionerach patrzy na zawodnika
x-news

"Milionerzy": Co stanowi śmiertelnie niebezpieczną mieszankę? Durian z żytniówką czy liczi z szampanem?

Hubert Urbański w Milionerach patrzy na zawodnika
x-news

"Co stanowi śmiertelnie niebezpieczną mieszankę?" To bardzo ciekawe pytanie z 251. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy". Warto znać na nie odpowiedź! Połączenie alkoholu z pewnym owocem jest śmiertelnie niebezpieczne...

O jaki owoc chodzi? Pomelo, liczi, a może duriana? Ekstrakt z tego produktu niweluje enzym, który metabolizuje alkohol w organizmie!

Co stanowi śmiertelnie niebezpieczną mieszankę? Unikaj tego owocu!

To dość niezwykłe pytanie pojawiło się w dzisiejszym 251. odcinku programu "Milionerzy". Pewien owoc w połączeniu z alkoholem może doprowadzić nawet do śmierci. Lepiej unikać tej mieszanki, szczególnie podczas egzotycznych wakacji.

Uczestnik miał duży problem ze wskazaniem prawidłowej odpowiedzi. Postanowił wykorzystać koło ratunkowe 50:50, dzięki czemu pozostały mu tylko dwa warianty - B i D. Pan Andrzej Karwowski jednak nadal bał się zaryzykować i wykorzystał telefon do przyjaciela. Na szczęście znał on prawidłową odpowiedź za 20 000 złotych!

Co stanowi śmiertelnie niebezpieczną mieszankę?

A: pomelo z żubrówką

B: winogrona z piwem

C: liczi z szampanem

D: durian z żytniówką

Prawidłowa odpowiedź: D - durian z żytniówką.

Naukowcy dowiedli, że spożywanie duriana i jednoczesne picie alkoholu może doprowadzić nawet do śmierci! Ekstrakt z tego owocu hamuje aktywność dehydrogenazy aldehydowej. Jest to enzym, który odpowiada za metabolizm alkoholu w organizmie. Dodatkowo durian ma bardzo specyficzny smak i niezbyt przyjemny zapach!

Niestety następne pytanie również nie należało do najłatwiejszych. Uczestnik nie posiadał już żadnych kół ratunkowych i postanowił zrezygnować z gry. Wyszedł więc ze studia z 20 000 złotych.

Zobacz także: "Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 251. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 27 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie za 20 000 złotych "Co stanowi śmiertelnie niebezpieczną mieszankę?"

Powtórki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.

 

Hubert Urbański w Milionerach w kraciastym garniturze
x-news

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

W "Hotel Paradise": Łukasz chciał rozbić kulę! "Miałem przygotowaną chamską zagrywkę"

zobacz 01:23