Michalina Sosna i Stefano Terrazzino w duecie Kazik Mazur jako Zdzisława Sośnicka Staszek Karpiel - Bułecka jako M. Pellow Katarzyna Dąbrowska jako Christina Aguilera Antek Smykiewicz jako Ed Sheeran
10. odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo
M. Zawada

Za nami 10. odcinek programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! Motywem przewodnim był film, a więc wszyscy uczestnicy wykonali największe hity muzyki filmowej. W jury zaś pojawił się Piotr Polk, który na jeden odcinek zastąpił Małgorzatę Walewską (nieobecną ze względu na wcześniej zakontraktowany koncert). Kto wygrał? Zobaczcie naszą galerię!

Zobacz także: Ale występ! Zobaczcie, kto wcieli się w rolę Zdzisławy Sośnickiej w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

1/9
Michalina Sosna i Stefano Terrazzino w duecie
M. Zawada

Zanim uczestnicy rozpoczęli rywalizację, jako Olivia Newton–John i John Travolta, wystąpili Michalina Sosna i Stefano Terrazzino, wykonując piosenkę z musicalu „Grease”. 

2/9
Kazik Mazur jako Zdzisława Sośnicka
M. Zawada

Po nich w Zdzisławę Sośnicką w „Akademii Pana Kleksa” wcielił się Kazik Mazur. Zaśpiewał „Pożegnanie z bajką”.

– Jesteś tak prawdziwy, jesteś tak skupiający uwagę, że chociaż ja nie jestem adeptem Akademii Pana Kleksa to czułem się zaczarowany jak te dzieciaki. Brawo. Jestem pod ogromnym wrażeniem – powiedział Piotr Polk

3/9
Staszek Karpiel - Bułecka jako M. Pellow
M. Zawada

Staszek Karpiel – Bułecka stał się Martim Pellowem z "Wet Wet Wet" i wykonał utwór z filmu „Cztery wesela i pogrzeb”, pt. „Love Is All Around”.

– Genialnie i rewelacyjnie sobie poradziłeś. Brzmiałeś do złudzenia podobnie, prawie identycznie. Super – oceniła Kasia Skrzynecka.

 

4/9
Katarzyna Dąbrowska jako Christina Aguilera
M. Zawada

Katarzyna Dąbrowska przeistoczyła się w Christinę Aguilerę w piosence „Express” z „Burleski”.

– Przyznam, że zaskoczyłaś mnie brakiem jakiegokolwiek onieśmielenia i takim czymś wyzywającym, co miałaś w spojrzeniu (…).  Dzisiaj zero niedosytu, sto procent zachwytu – powiedział Kacper Kuszewski. 

5/9
Antek Smykiewicz jako Ed Sheeran
M. Zawada

Antek Smykiewicz wylosował postać Eda Sheerana i „I See Fire” z „Hobbita: Pustkowie Smauga”.

– Moja recenzja będzie krótka. Właściwie to kolejny dzisiaj występ w połowie, którego zrezygnowałem już z jurorskiego „doszukiwania się” odstępstw od oryginału. Po prostu słuchałem jak śpiewasz tę piosenkę i słuchałem z ogromną przyjemnością – mówił Kacper Kuszewski

6/9
Ela Romanowska jak D. Day
M. Zawada

Elżbieta Romanowska zmieniła się w Doris Day w „Perhaps, Perhaps, Perhaps” z „Roztańczonego Buntownika”. Jurorzy oklaskiwali aktorkę na stojąco.

– Ty tańczyłaś a dźwięk i głos był jak z płyty. Cudownie czysty – komplementował Elę Piotr Polk.

7/9
Iga Krefft jako Lady Gaga
M. Zawada

W Lady Gagę wcieliła się Iga Krefft. Zaśpiewała utwór pt. „Always Remember Us This Way” z filmu „Narodziny gwiazdy”. Owację na stojąco otrzymała od męskiej części jury.

– Tak się cieszę, że cię tutaj poznałem, że są takie zdolne, młode i utalentowane osoby, tak zdeterminowane – podsumował Paweł Królikowski.

8/9
Kamil Pawelski jako Joe Cocker
M. Zawada

Kamil Pawelski przeistoczył się w Joe Cockera z piosence „You Can Leave Your Hat On„ z „9 i 1/2 tygodnia”.

– Kamil, było cudnie, rozwijasz tu skrzydła fantastycznie, dzięki twojej świetnej robocie – oceniła Kasia Skrzynecka. 

9/9
Marta Wiejak jako F. Asataire
M. Zawada

Marta Wiejak wystąpiła jako Fred Astaire w „Puttin’ On The Ritz” (Blue Skies). Także i po tym występie jurorzy wstali ze swoich miejsc.

– Brawo, to było mistrzowskie – powiedział Piotr Polk.

Następnie przyszedł czas na wyniki!

Jurorzy byli wyjątkowo zgodni. Każdy z nich najwyższą notę przyznał Eli Romanowskiej, która z 40 punktami uplasowała się na prowadzeniu. Za nią z 23 – Kasia Dąbrowska i 20 – Marta Wiejak. Uczestnicy zgodzili się z decyzją jurorów i zwyciężczynią odcinka została Ela. Nagrodę – czek na 10 tysięcy złotych przekazała Towarzystwu Opieki Nad Zwierzętami. A w kolejnym odcinku:

Staszek Karpiel – Bułecka – Stanisława Celińska,
Kamil Pawelski – Caleb Followill (Kings of Leon),
Antek Smykiewicz – Rod Stewart,
Kazik Mazur – Bobby Farrell (Boney M.),
Marta Wiejak – Kate Bush,
Iga Krefft – Eddie Vedder (Pearl Jam),
Katarzyna Dąbrowska – Alice Merton,
Ela Romanowska – Alison Moyet.

 

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo