Najlepsze zawody

kobieta i mężczyzna w biurze
rynek pracy
rozwój osobisty
Wynagrodzenie

Co to jest mentoring i jakie ma cele? Czym się różni od coachingu?

Mentoring polega na przekazywaniu wiedzy i doświadczenia mentee (uczniowi). Mentor za pomocą wnikliwych pytań i dużej wiedzy rozwija potencjał klienta, dzięki czemu podnoszone są jego umiejętności dotyczące danego zawodu. Od coachingu mentoring różni się głównie bliskością relacji.
Tomasz Delmaczyński
Foografka robi zdjęcie pannie młodej.
wesele
ślub
najlepsze zawody

Fotograf na wesele – koszty sesji ślubnej i plenerowej

Koszt fotografa na weselu zależy od wielu czynników: jego stałego miejsca pracy, liczby przekazanych zdjęć i czasu, jaki poświęci młodej parze. Ceny sesji mogą sięgać kilku tysięcy złotych, ale średnio oscylują wokół 1600-1800 złotych.
Justyna Dąbrowska
Młoda dziewczyna siedzi przy biurku i pracuje na komputerze
trendy
najlepsze zawody

Czy opłaca się prowadzić blog modowy – na czym zarabiają blogerki modowe?

Jeszcze kilka lat temu prowadzenie bloga modowego było traktowanie wyłącznie jako hobby. Obecnie blogowanie może być pracą na cały etat. Najlepsze blogerki zarabiają na pisaniu setki tysięcy złotych rocznie.
Magdalena Ładuniuk
Klawiatura komputerowa i słuchawki
rynek pracy
najlepsze zawody

Cztery sposoby na pracę w domu

Jak zarabiać w domu? Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, swobodnie poruszasz się po internecie, znasz dobrze język obcy lub np. uwielbiasz gotować możesz w prosty i przyjemny sposób zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.
Joanna Jędrzejczyk
kobieta trzymająca w dłoniach tabletkę
rynek pracy
rozwój osobisty
najlepsze zawody

Zawody, które wielu osobom mogą wydać się dziwne

Najdziwniejsze zawody to te, które są mało popularne lub te, które wzbudzają swoją nazwą lub zakresem obowiązków wiele kontrowersji.
Agnieszka Szpunar
mężczyzna ze świnką skarbonką
rynek pracy
prawo pracy
najlepsze zawody

Zarobki w Polsce i przeciętne miesięczne wydatki

Średnio jedną czwartą pensji Polacy wydają na żywność. Co piątą złotówkę przeznaczają na mieszkanie i energię, a co dziesiątą na transport. Zaledwie 6,5% wydajemy na rozrywkę, a 5% na odzież i obuwie.
Agnieszka Szpunar
kobieta z tabletem
rynek pracy
najlepsze zawody

Biznes na wsi: jak odnaleźć niszę?

Zestawienie bilansu własnych zasobów (wiedzy, umiejętności, przestrzeni, ziemi) z oczekiwaniami i potrzebami rynku pomoże znaleźć pomysł na biznes na wsi.
Agnieszka Szpunar
Kobieta w kuchni
rynek pracy
najlepsze zawody

Jak zostać dietetykiem: kwalifikacje, zarobki

Dietetyka stała się w ostatnich latach bardzo popularną dziedziną. Dietetykiem można zostać na dwa sposoby. Jeden polega na nauce w szkole policealnej o kierunku dietetyka, a drugi to studiowanie dietetyki lub nauk o żywieniu na wyższej uczelni.
Beata Marzec
mężczyzna w czarnym garniturze
rynek pracy
najlepsze zawody

Zawody internetowe, edukacja i rozwój – tu będzie praca

Różne mody na pewne grupy zawodów pojawiają się i przemijają. Kilka lat temu bardzo popularne były kierunki społeczne typu politologia, stosunki międzynarodowe czy europeistyka. Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy wyraźnie pokazuje, że to, co modne, nie zagwarantuje zatrudnienia. Zdecydowanie lepiej opierać wybory zawodowe na predyspozycjach, a także prognozach dotyczących tego, w jakich sektorach będą zatrudniani nowi pracownicy. Na tej podstawie można określić, jakie będą zawody przyszłościowe.
Justyna Dąbrowska
klawiatura-i-myszka-od-komputera
rynek pracy
najlepsze zawody

Najbardziej opłacalne zawody: poza informatykami także finansiści

Od kilku lat na polskim rynku pracy najwięcej zarabiają przedstawiciele dwóch sektorów – finansów i IT. Wciąż jest bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów w tych branżach.
Justyna Dąbrowska
pan w garniturze
najlepsze zawody

Zanim podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie firmę!

Żeby sprawdzić wiarygodność firmy nie musisz nawet wychodzić z domu. Większość niezbędnych informacji o przedsiębiorcy możesz znaleźć w internecie.
Justyna Dąbrowska
mężczyzna w stroju mikołaja
rynek pracy
najlepsze zawody

Jak zostać zawodowym świętym Mikołajem?

Mikołaj do wynajęcia pracuje przez 2 miesiące w roku. Z jego usług korzystają klienci indywidualni, szkoły i przedszkola oraz firmy i instytucje. Zakres zadań zawodowego Mikołaja podczas wizyty jest na ogół omawiany indywidualnie, podobnie jak cena jego usług. Za półgodzinne spotkanie może on zarobić nawet 200 zł.
Anna Cholewa
Dziennikarka z mikrofonem i mężczyzna
rynek pracy
najlepsze zawody

Co zrobić, aby zostać dziennikarzem?

Żeby zostać dziennikarzem nie trzeba kończyć dziennikarstwa. W tym zawodzie ważniejsze od formalnego wykształcenia są sprawne pióro oraz umiejętność pozyskiwania informacji. To, ile zarabia dziennikarz, zależy od charakteru jego pracy, wielkości miasta, w którym pracuje oraz wielkości firmy, w której jest zatrudniony.
Anna Cholewa
pracownicy w grupie uśmiechają się
rynek pracy
najlepsze zawody

Nietypowe zawody: inne niż wszystkie

Ciekawych i nieźle płatnych zawodów dla ludzi znudzonych pracą jest coraz więcej na rynku pracy. Wiele nowych zawodów ma dziwne nazwy: sekser, groomer, personal shopper, taksator, czy coolhunter.
Sylwia Ciupak
Furgonetka - handel obwoźny
rynek pracy
najlepsze zawody

Handel obwoźny – interes na kółkach

Handel obwoźny, tak samo jak sprzedaż w tradycyjny stacjonarny sposób, musi być zarejestrowany w urzędzie miasta lub gminy. Ponadto najczęściej prowadzona w ten sposób sprzedaż produktów spożywczych wymaga uzyskania odpowiedniego pozwolenia sanepidu.
Joanna Jędrzejczyk
dokument ozdobiony czerwoną wstążką
rynek pracy
świadczenia
prawo pracy

Nagroda jubileuszowa w budżetówce – premia dla wybranych

Nagroda jubileuszowa w budżetówce przyznawana jest osobom, które przepracowały w zawodzie co najmniej 20 lat. Pracodawca może honorować staż w innym zakładzie pracy, lecz nie jest to jego obowiązkiem.
Paulina Mucha
Uśmiechnięta nauczycielka, a w tle zgłaszające się dzieci
rynek pracy
rozmowa kwalifikacyjna
najlepsze zawody

Jak zostać nauczycielem – świadomy wybór zawodu

Osoby, które chcą zostać nauczycielami powinny ukończyć specjalistyczne studia oraz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ, pomimo najlepszych kompetencji, na rynku pracy może nie być wielu ofert dla pedagogów (jest to spowodowane niżem demograficznym).
Paulina Mucha
Lekarka, w tle trójka innych lekarzy
rynek pracy
prawo pracy
najlepsze zawody

Jak zostać lekarzem? Ile zarabia lekarz

Osoby, które chcą zostać lekarzami o karierze powinny zacząć myśleć już w gimnazjum, żeby wybrać szkołę średnią o profilu medycznym. Kandydatów na medycynę jest zawsze więcej niż miejsc, dlatego jak najwcześniej należy zacząć uczyć się biologii i chemii.
Paulina Mucha
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner