Klawiatura komputerowa i słuchawki
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Cztery sposoby na pracę w domu

Jak zarabiać w domu? Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, swobodnie poruszasz się po internecie, znasz dobrze język obcy lub np. uwielbiasz gotować możesz w prosty i przyjemny sposób zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.

Jak zarabiać w domu? Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, swobodnie poruszasz się po internecie, znasz dobrze język obcy lub np. uwielbiasz gotować możesz w prosty i przyjemny sposób zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.

Jak zarabiać w domu – granie w gry komputerowe źródłem dochodu

Granie w gry komputerowe oprócz przyjemności może być również źródłem dochodu. Istnieje wiele stron (http://www.zapunktuj.pl/ lub http://www.prizee.com/), na których można grać w gry on-line zbierając dzięki temu punkty, które później można wymieniać na nagrody rzeczowe, takie jak sprzęt komputerowy czy różnego rodzaju gadżety. Często wymagana jest znajomość języka angielskiego, ponieważ są to głównie portale zagraniczne. Taki sposób zarabiania pieniędzy bez wychodzenia z domu jest profitem dla osób, które spędzają dużo czasu przez monitorem.

 

Innym sposobem na zarobienie pieniędzy przez gracza komputerowego mogą być pojedynki, w których gra się o realne pieniądze, w zależności od wybranej przez siebie stawki. Dla przykładu, w popularnym serwisie WorldGaming, kwoty, o które grają zawodnicy wahają się od 1 do 1000 dolarów.

Jak zarabiać w domu – artykuły sponsorowane, AdSense

Blogi obecnie cieszą się duża popularnością, dlatego może być problem z pomysłem na nowatorski temat, jednak, gdy blog jest prowadzony w ciekawy sposób i przyciąga czytelników, wówczas istnieje szansa, że będzie on dobrym źródłem dochodu. Pieniądze najczęściej są pozyskiwane z reklam oraz pisania artykułów sponsorowanych lub lokowania produktu. Tutaj jest wymagana podstawowa znajomość edytorów tekstu, obsługi internetu oraz bardzo przydaje się wiedza z zakresu marketingu internetowego.

 

Aby rozpocząć prowadzenie bloga najlepiej założyć go na darmowym serwisie (np. blogspot, lub wordpress) i systematycznie rozwijać. Jeśli uda się zdobyć grono czytelników można umieścić na nim płatne reklamy (najlepiej zarejestrować się w AdSense, czyli serwisie reklamowym Google'a). Gdy ruch na stronie będzie duży i blog zdobędzie popularność można zwrócić się do reklamodawców i firm (najlepiej związanych z tematyką bloga) z propozycją lokowania produktu lub pisania artykułów sponsorowanych.

Jak zarabiać w domu – nauka języka obcego przez internet, korepetycje przez Skype'a

Nauka języka obcego lub udzielanie korepetycji przez internet obecnie zyskuje dużą popularność. Dzięki tej metodzie możemy zaoszczędzić czas i koszty na ewentualnych dojazdach. Internetowy komunikator Skype uruchomił nawet specjalną platformę Skype Prime, na której można wyszukać korepetytorów. Poza tym nauczyciele mogą ogłaszać się na popularnych serwisach, np. ekonwersacje.pl, czy gumtree.pl.

 

Aby ograniczyć do minimum sytuację, gdzie mogło by dojść do zalegania z opłatą za lekcje warto zaznaczyć w ofercie, że zajęcia odbywają się po wpłaceniu zaliczki na konto. Wszelkie materiały, ćwiczenia czy zadania domowe wysyła się uczniom pocztą elektroniczną. Udzielanie korepetycji (zarówno osobiście, jak i poprzez Skype'a) powinno zostać zgłoszone do urzędu skarbowego. To sposób zarabiania pieniędzy w domu, od którego należy odprowadzić podatek dochodowy.

Jak zarabiać w domu – prace chałupnicze

Oferty prac chałupniczych są często skierowane do osób starszych, będących już na emeryturze lub rencie. Niestety bardzo często zdarza się, że są to fikcyjne ogłoszenia – szczególnie te, w których należy zapłacić kaucję za przysłanie materiałów niezbędnych do wykonywania pracy. Najczęściej praca wykonywana w domu polega na skręcaniu długopisów, sklejaniu maskotek, adresowaniu kopert, itp.

 

Bardzo ważne jest, aby najpierw dokładnie sprawdzić ogłoszeniodawcę oraz oferty przez niego zamieszczane. Czy można się skontaktować z osobą odpowiedzialną za całe przedsięwzięcie, czy zasady współpracy są jasno określone, czy i kiedy zostanie podpisana umowa regulująca wszelkie ustalenia dotyczące świadczenia pracy na rzecz danego przedsiębiorcy. Jeżeli jedyne informacje jakie posiadamy o nowym pracodawcy to jedynie jej nazwa i numer skrytki pocztowej wówczas wiarygodność takiej oferty jest wątpliwa.

 

Różne są przyczyny wyboru pracy w domu, jednak jeżeli bez problemu możemy wykonywać pracę wśród ludzi nie rezygnujmy z niej, interakcje z otoczeniem, nawiązywanie znajomości i po prostu kontakt z drugim człowiekiem są nam bardzo potrzebne.  

mężczyzna przed komputerem
Flickr/Shane Adams/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Pasja czy zbieranie punktów – sposoby zarabiania przez internet
Są dwa podstawowe sposoby zarabiania przez internet: stworzenie własnej marki i budowanie jej popularności albo systematyczne dokładanie cegiełek do popularności cudzych produktów. Pierwszy sposób jest idealny dla ludzi, którzy mają jakąś pasję i lubią dzielić się nią z innymi. Drugi – dla osób o osobowości zbieracza, którzy spędzają dużo czasu w internecie.

Są dwa podstawowe sposoby zarabiania przez internet: stworzenie własnej marki i budowanie jej popularności albo systematyczne dokładanie cegiełek do popularności cudzych produktów. Pierwszy sposób jest idealny dla ludzi, którzy mają jakąś pasję i lubią dzielić się nią z innymi. Drugi – dla osób o osobowości zbieracza, którzy spędzają dużo czasu w internecie. Jak zarabiać na prowadzeniu bloga Do wyobraźni każdego, kto chciałby zarabiać przez internet, z pewnością najbardziej przemawiają przykłady osób, które zarabiają na swojej pasji. Gotowanie, moda, popkultura, wyrazisty światopogląd, nowe technologie – jeśli któryś z tych tematów jest ci bliski, na pewno potrafisz wymienić przynajmniej kilka nicków osób, które piszą o tym lub robią na ten temat filmiki i zamieszczają je w internecie. Jeśli natomiast nie znalazłeś jeszcze bloga, który byłby wart dodania do ulubionych, tym lepiej dla ciebie, istnieje nisza, w której możesz zacząć prowadzić własną działalność blogerską.   Prowadzenie bloga pozwala zarabiać przede wszystkim na reklamach i wpisach sponsorowanych . Reklamy zamieszczane są na stronie jako bloczki do kliknięcia. To, ile zarobisz na reklamach, np. w ramach Google AdSense, zależy od wielu czynników, m.in. od: rodzaju reklamy (reklamy mogą być opłacane za kliknięcie lub wyświetlenie), miejsca reklamy na stronie (czy znajduje się w widocznym miejscu, jaki ma ma rozmiar), ceny danej reklamy, tematyki bloga. Przede wszystkim jednak znaczenie ma liczba kliknięć i wyświetleń danej reklamy przez użytkowników. Orientacyjnie można przyjąć, że za 1000 wyświetleń reklamy na blogu o tematyce „rozrywka” można zarobić ok. 4 zł, a na blogu dotyczącym finansów od 8 do 50 zł.  ...

Literki: learn english
© udra11/Fotolia.com
Styl życia
Nauka angielskiego w domu – 10 sprawdzonych sposobów
Jeśli uczysz się angielskiego w domu, czytaj oryginalną prasę i książki, słuchaj muzyki i radia, a także oglądaj filmy i seriale w tym języku. Znajdź też w Internecie osobę, z którą będziesz mógł porozmawiać.

Jeśli uczysz się angielskiego w domu, czytaj oryginalną prasę i książki, słuchaj muzyki i radia, a także oglądaj filmy i seriale w tym języku. Znajdź też w Internecie osobę, z którą będziesz mógł porozmawiać.   Jeśli chcesz nauczyć się języka obcego w domu, wystarczy ci komputer. Większość anglojęzycznych materiałów pobierzesz bezpłatnie z internetu. Możesz też zapisać się na kurs językowy on-line. Jeśli będziesz systematyczny zauważysz efekty już po kilku tygodniach. 1.Gazety, książki i strony internetowe Gazety, książki i strony internetowe czytaj w oryginale. Codziennie rób poranną prasówkę z internetowych wydań anglojęzycznych magazynów. W bibliotece możesz wypożyczyć prasę i książki po angielsku. Wybierz te, które cię interesują lub wcześniej czytałeś je po polsku . 2. Filmy i seriale W sieci znajdziesz mnóstwo legalnie udostępnionych filmów i seriali z krajów anglojęzycznych. Świetnym przykładem są „Przyjaciele”, gdyż ich bohaterowie mówią prostym językiem. Możesz również zapoznać się z programami na platformie YouTube. Znajdziesz tam krótkie filmy tematyczne (np. zdrowie, podróże, uroda) oraz tutoriale (instruktaże, np. jak zrobić make-up, jak zawiązać krawat). 3. Radio i muzyka Możesz słuchać audycji z całego świata, gdyż w większości krajów są dostępne anglojęzyczne stacje radiowe. Wyrób w sobie nawyk codziennego słuchania programów po angielsku. Słuchaj również ulubionej muzyki, śpiewaj z wykonawcą i staraj się zrozumieć tekst piosenki. 4. Skype Na Skype znajdziesz mnóstwo osób, które porozmawiają z tobą po angielsku. Czasem bezinteresownie, czasem w zamian za naukę innego języka, który znasz. Zdarzają się Amerykanie,...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner