Hotel Paradise

"Hotel Paradise" to niezwykle popularny program typu reality show, w którym biorą udział single w wieku od 18 do 30 lat. Sceneria jest wręcz bajkowa - dotychczasowe edycje odbywały się na Bali w Indonezji, na Zanzibarze i w Panamie. Co kilka odcinków przeprowadzana jest eliminacja, w trakcie której uczestnicy łączą się w pary. W toku losowania z programem żegnają się kolejne osoby, aż do samego finału, gdzie wybierana jest finałowa dwójka, która następnie walczy o jak najwyższą nagrodę. Poznaj więcej informacji na temat programu "Hotel Paradise"!Kraj produkcji: Polska (oparty na amerykańskim formacie "Paradise Hotel")

Język: polski

Liczba sezonów/odcinków: obecnie 5 sezonów/215 odcinków (produkcja wciąż trwa)

Reżyseria: Bartosz Łabęcki, Małgorzata Majda, Małgorzata Orgelbrand-Paśko

Prowadzący/jury: Klaudia El Dursi

Gdzie jest emitowany: TVN 7, Player.pl

Premiera: 24.02.2020 r.

Gatunek: reality show

Ogólny zarys fabuły: Na początku w programie udział bierze dziewięcioro singli w wieku od 18 do 30 lat. Przez cały czas trwania edycji nie mogą oni korzystać z telefonów komórkowych, nie mają też możliwości kontaktowania się z bliskimi. Pięć dotychczasowych sezonów odbywało się w trzech lokalizacjach - pierwsze dwa na Bali w Indonezji, dwa kolejne na Zanzibarze w Tanzanii, a piąta edycja w Panamie. Początkowym etapem jest pierwsze rajskie rozdanie, w trakcie którego do hotelu przyjeżdża pięć kobiet i czterech mężczyzn lub cztery kobiety i pięcioro mężczyzn. W pierwszej edycji panowie siedzieli na stołkach, a wyboru dokonywały panie. Po podjęciu decyzji uczestniczka podchodziła do swojego wybranka i kładła dłoń na jego barku. Do jednego uczestnika podchodziły dwie kobiety, dlatego to on musiał dokonać wyboru. Jedna singielka miała cztery dni, aby przekonać do siebie resztę panów. Od drugiego sezonu wybór dokonywany jest na podstawie walizki, zdjęć z dzieciństwa czy ubrań. W pierwszym tygodniu w programie pojawiają się dwie nowe osoby, które muszą przekonać do siebie potencjalnych partnerów. W następnych tygodniach dołączają kolejni uczestnicy lub wracają wyeliminowani. W trakcie każdego tygodnia organizowana jest tzw. puszka Pandory, podczas której wszyscy anonimowo zadają sobie zapisane na karteczkach pytania. Od trzeciej edycji uczestnicy w dniu eliminacji mogą zadać prowadzącej jedno pytanie, które jest spisywane na kartce. Musi być sformułowane w taki sposób, aby nie dało się na nie odpowiedzieć twierdząco lub przecząco. Po czterech dniach pobytu organizowane jest kolejne rajskie rozdanie, w trakcie którego odrzucony uczestnik zostaje wyeliminowany z programu. Niekiedy do eliminacji dochodzi również po grach lub wytypowaniu przez inne osoby. W finałowym odcinku zostaje 5-6 par, a każda z nich może odpaść w ramach codziennej rywalizacji. Po wytypowaniu finałowej czwórki uczestników w ostatnim odcinku do wyboru zwycięskiej pary dochodzi w wyniku głosowania byłych mieszkańców hotelu. Można wygrać od 30 do 100 tysięcy złotych.

Uczestnicy: - I edycja - I miejsce: Marietta Witkowska i Krzysztof "Chris" Ducki, II miejsce: Martyna Kondratowicz i Łukasz "Blondino" Książkiewicz, III miejsce: Viola Nowasielska i Adam Radziszewski - II edycja - I miejsce: Beata Postek i Artur Sargsyan, II miejsce: Sonia Szklanowska i Łukasz Karpiński, III miejsce: Magda Jankowska i Robert Kapica - III edycja - I miejsce: Krystian Ferretti, II miejsce: Barbara Pędlowska, III miejsce: Bogusława Brzezińska i Simon Price - IV edycja - I miejsce: Sara Jezuit, II miejsce: Michał Adamczak, III miejsce: Natalia Majos i Łukasz Hryniewicki - V edycja - Grzegorz Jackiewicz, Aleksandra Saków, Kamil Zdziebko, Rafał Szulik, Marika Worach, Jakub Sobczak, Wiktora Kozar, Eliza Milewska, Sevag Formella, Jeremiah "Jay" Dąbrowski, Klaudia Bigus, Michał Macura, Kasper Nowakowski, Karolina Skuratowska
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index