wieczór panieński
©Christian Schwier/fotolia
Fleszstyle

Trzy najciekawsze zabawy na wieczór panieński

Zabawy na wieczór panieński powinny odzwierciedlać charakter tego wieczoru – być szalone, niepowtarzalne, a nawet ryzykowne! W końcu to ostatni „wolny” wieczór w życiu panny młodej. Jedną z najpopularniejszych gier jest „Prawda czy wyzwanie?”

Zabawy na wieczór panieński powinny odzwierciedlać charakter tego wieczoru – być szalone, niepowtarzalne, a nawet ryzykowne! W końcu to ostatni „wolny” wieczór w życiu panny młodej. Jedną z najpopularniejszych gier jest „Prawda czy wyzwanie?”

 

Aby wieczór panieński nie należał do nudnych, uwolnij kreatywność. Jako świadek jesteś odpowiedzialna za zorganizowanie imprezy, która będzie wspominana przez pannę młodą przez wiele lat! Pamiętaj – zabawy na wieczór panieński muszą być do niej dostosowane, aby nie sprawiły przykrości lub zażenowania.

"Hotel Paradise": Marietta popłakała się na naukach przedmałżeńskich! Co powiedział ksiądz o seksie przed ślubem?

Zabawa „prawda czy wyzwanie”

Jeśli planujecie wyjście na miasto (do baru lub na dyskotekę), bardzo przydatną grą może okazać się gra „Prawda czy wyzwanie”. Polega ona na przygotowaniu przez świadkową po 10 pytań i 10 wyzwań dla panny młodej. Możesz również przygotować więcej pytań i wciągnąć do zabawy wszystkie uczestniczki wieczoru panieńskiej. Dobrze, gdy pytania i wyzwania są kontrowersyjne lub zabawne. Tutaj przecież głównie chodzi o dobrą zabawę!

 

Przykładowe pytania:

 • Jaką najśmieszniejszą gafę popełniłaś przy swoim przyszłym mężu?
 • Jakie są trzy cechy w przyszłym mężu, które cię najbardziej irytują?
 • Czy lubisz swoją przyszłą teściową?

Przykładowe wyzwania:

 • Idź do barmana i powiedz mu, że bardzo Ci się podoba i czy mógłby Ci postawić drinka.
 • Idź do męskiej toalety, narysuj szminką serce na lustrze i zrób sobie zdjęcie w nim jako dowód.
 • Poproś dowolnego mężczyznę o numer telefonu.
 1. Zabawa „Los Ci sprzyja!”

„Los Ci sprzyja!” to zabawa bardzo podobna do „Prawda czy wyzwanie” jednak w niej mamy same wyzwania! Jeżeli wiesz, że panna młoda jest odważną, nie bojącą się żadnego zadania kobietą, ta wersja jest o wiele ciekawsza. Do gry powinno się zaangażować wszystkie uczestniczki imprezy, aby dodać śmiałości najważniejszemu gościowi imprezy. Potrzebne są wyłącznie przygotowane wcześniej karteczki z wyzwaniami i sakiewka do ich schowania. Podczas gry klubie, sakiewkę puszcza się w obieg przez wszystkie uczestniczki, które będą losować wyzwania.

 

Przykładowe wyzwania:

 • Pocałuj jakiegoś mężczyznę w policzek.
 • Daj swój numer (prawdziwy!) przypadkowemu mężczyźnie bez słowa.
 • Idź na środek parkietu i zatańcz sama całą piosenkę.
 • Uśmiechnij się! To Twoje wyzwanie!
 1. Quiz nad quizami

„Quiz nad quizami” wymaga największego nakładu pracy, ale jest bardzo zabawny i wymaga od panny młodej dużej znajomości przyzwyczajeń i upodobań przyszłego męża. Aby przygotować grę, wyślij wcześniej panu młodemu pytania, które chcesz zadać pannie młodej podczas wieczoru panieńskiego. Wymyśl również kary za złe odpowiedzi – na przykład zjedzenie „karnej” słodyczy, ciastka czy wypicie łyka wina. W dniu imprezy przeprowadź quiz i za zgodą panny młodej nagraj całą sytuację na pamiątkę.

 

Przykładowe pytania:

 • Jaki jest ulubiony kolor ubrań przyszłego męża?
 • Dlaczego Twój przyszły mąż nigdy nie sprząta?
 • Jego ulubione danie? Film? Aktorka?

 

Oferowana przez Booking zniżka to doskonała okazja, aby zarezerwować SPA na wieczór panieński przyjaciółki.

 


Mężczyzna grający w paintball na specjalnym polu do gry
©dbunn/Fotolia
Styl życia
Co robić na wieczorze kawalerskim?
Aby wieczór kawalerski był czymś innym niż tylko zwykłe spotkanie kolegów przy piwie, świadek musi zadbać o wyjątkową atmosferę imprezy i wcześniej zaplanować rozrywki. Warto mieć przygotowane różne scenariusze na wypadek zmiany składu uczestników czy załamania pogody.

Aby wieczór kawalerski był czymś innym niż tylko zwykłe spotkanie kolegów przy piwie, świadek musi zadbać o wyjątkową atmosferę imprezy i wcześniej zaplanować rozrywki. Warto mieć przygotowane różne scenariusze na wypadek zmiany składu uczestników czy załamania pogody.   Organizacja wieczoru kawalerskiego to nie tylko postawienie na stole skrzynki piwa i paczki czipsów. Aby jeden z ostatnich wieczorów, które przyszły pan młody spędzi bez swojej wybranki, był udany, warto wcześniej przygotować szereg gier i zabaw. Umilenie spędzonego wspólnie z kumplami czasu to zadanie dla świadka. Żeby ułatwić mu pracę, zebraliśmy poniżej ciekawsze rozrywki na wieczór kawalerski:   Męski weekend w wynajętym domku w leśnej głuszy. A do kompletu grill z dużą ilością mięsnych przysmaków i łowienie ryb. O dużej ilości piwa nie trzeba wspominać. Paintball, ścianka wspinaczkowa, tor kartingowy, strzelnica, park linowy, skoki na bungee – co najbardziej odpowiada całemu towarzystwu. Wieczór pokerowy lub brydżowy bądź turniej w kręgle . Mecz ulubionej drużyny sportowej, a następnie wyprawa do klubu.   Jeżeli to nie wystarczy, możemy uatrakcyjnić wieczór kawalerski następującymi śmiesznymi zabawami:   Piwna rosyjska ruletka . Ustawiamy uczestników tyłem i mocno wstrząsamy jedną z puszek piwa . Odwracają się, rozdajemy im puszki i każdy z nich otwiera jedną na swojej głowie. Flip cup. Gra, która pochodzi z amerykańskich college'ów. Dzielimy zawodników na 2 drużyny i ustawiamy na stole w 2 rzędach kubki z piwem w ilości równej uczestnikom zabawy. Na dany sygnał zaczynamy z jednej strony: zadanie polega na jak najszybszym wypiciu zawartości plastikowych kubków przez którąś z drużyn,...

dziecko przy komputerze
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jak rozpoznać i leczyć uzależnienie od grania w internetowe gry komputerowe
Uzależnienie od internetu można rozpoznać po tym, że aktywności w internecie poświęca się tak dużo czasu, że brakuje go już na życie rodzinne, towarzyskie i zawodowe. Jedną z form tego uzależnienia jest granie w gry komputerowe online.

Uzależnienie od internetu można rozpoznać po tym, że aktywności w internecie poświęca się tak dużo czasu, że brakuje go już na życie rodzinne, towarzyskie i zawodowe. Jedną z form tego uzależnienia jest granie w gry komputerowe online.   Osoba, która gra w gry internetowe w sposób patologiczny traci często kontakt z rzeczywistością, popada w konflikty z bliskimi, przestaje chodzić do szkoły i pracy, wszystkie jej myśli krążą wokół świata gry . Po czym poznać uzależnienie od gier komputerowych w internecie? Podstawowym objawem uzależnienia jest spędzanie dużej ilości czasu na graniu. Osoba uzależniona od gier nawet wtedy, kiedy nie jest przy komputerze, myśli o grze, planuje kolejne działania , które podejmie, kiedy znowu zacznie grać. Jeśli nie może grać, odczuwa niepokój, rozdrażnienie, może nawet zachowywać się agresywnie. Agresja słowna jest również jej reakcją na próby zwrócenia jej uwagi na to, że za dużo gra. Osoba uzależniona od gier może zacząć odczuwać lęk społeczny i izolować się od ludzi ze świata rzeczywistego . Całym jej światem stają się znajomi, których pozna dzięki grze – inni gracze, postacie wirtualne, z którymi nigdy nie spotka się na żywo. Nadużywanie gier i komputera może prowadzić do tego, że rytm biologiczny uzależnionej osoby zostanie zakłócony: w nocy nie będzie mogła zasnąć, a w dzień skoncentrować się na obowiązkach. Kupowanie przedmiotów w grze może pochłaniać wszystkie oszczędności uzależnionego. Jak leczy się uzależnienie od gier komputerowych w internecie? Uzależnienie od gier komputerowych w internecie leczy się tak, jak inne rodzaje uzależnienia od internetu. Najczęściej stosuje się terapię poznawczo-behawioralną , która pozwala opanować szkodliwe nawyki i nauczyć się konstruktywnych form...

Grupa dorosłych osób gra w karty przy stole.
©Jacob Lund/Fotolia.com
Styl życia
Dlaczego warto grać w zabawy grupowe? Sprawdzone gry towarzyskie na imprezy: planszówki, 7 minut w niebie i karty
Gry na imprezę to dobry sposób na uniknięcie nudy, integrację oraz lepsze poznanie gości. Na spotkaniu towarzyskim osób dorosłych warto zabawić się w zmodyfikowaną wersję 7 minut w niebie. Dobrze jest również zagrać w karty oraz gry planszowe, na przykład Monopol lub Eurobiznes.

Gry na imprezę to dobry sposób na uniknięcie nudy, integrację oraz lepsze poznanie gości. Na spotkaniu towarzyskim osób dorosłych warto zabawić się w zmodyfikowaną wersję 7 minut w niebie. Dobrze jest również zagrać w karty oraz gry planszowe, na przykład Monopol lub Eurobiznes.   Gry towarzyskie na wieczór dla dorosłych świetnie sprawdzą się zarówno na domówki, jak i przyjęcia na zewnątrz . Zabawy można praktykować przy stole bądź siedząc w kole: na podłodze, piasku albo trawie. Gry towarzyskie na wieczór, czyli zalety wspólnej zabawy Gry towarzyskie są doskonałym urozmaiceniem przyjęcia. Można w nie zagrać, gdy brakuje tematów do rozmów, goście się nudzą lub, by odwrócić uwagę od narastających konfliktów .  Poza tym pochłonięci zabawą goście będą rzadziej sięgać po kieliszki z trunkami. Wspólne zabawy pozwalają się lepiej poznać i integrują grupę. Poza tym gry na imprezę: dostarczają rozrywki, uczą myślenia logicznego i przestrzennego , pobudzają kreatywność, rozwijają asertywność i pewność siebie. Gry planszowe na imprezę – które wybrać W popularne planszówki może grać nawet kilkanaście osób. Na imprezę dobrze jest wytypować te, które mają proste zasady i nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Dobry wybór stanowi Monopol albo Eurobiznes. Gry polegają na okrążaniu planszy za pomocą pionków. Liczba ruchów zależ od liczby oczek, które ukazują się po rzucie kostką . W międzyczasie uczestnicy mają możliwość kupowania ulic, posesji, domów i hoteli. Jeśli współgracze znajdą się na polu należącym do innej osoby, muszą zapłacić jej czynsz. Dodatkowymi atrakcjami są różnego typu kary bądź nagrody, na przykład...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik