Modny ślub oznacza śledzenie najnowszych trendów w branży ślubnej. Równie ważne jest jednak dopasowanie mody do indywidualnych upodobań. Miejsce ślubu i dekoracje to jedne z najistotniejszych decyzji, które składają się na klimat wesela. Ważniejsze od weselnej mody jest dobre samopoczucie gości i młodej pary.

Reklama

Modny ślub – 5 propozycji

Udział w ogólnopolskich targach ślubnych, śledzenie magazynów ślubnych i rozmowy ze stylistkami, pozwalają na bieżąco orientować się w trendach ślubnych. Oto kilka propozycji dla narzeczonych, wartych rozpatrzenia:

Od 1 marca 2015 roku za dopłatą w wysokości 1000 złotych, możliwy jest ślub w innym miejscu niż Urząd Stanu Cywilnego. Daje to możliwość zorganizowania bajkowego ślubu w plenerze. Warunkiem jest zaakceptowanie miejsca przez urzędników.

Zobacz także
  • Słodki bufet (candy bar) – istotny składnik modnego ślubu

Jednym z elementów modnego ślubu jest słodki bufet, na którym królują różnego rodzaju ciasteczka, cukierki, pianki, żelki. Wzorem Zachodu coraz bardziej popularny staje się zwyczaj, że to goście przygotowują słodkości. Wkłada się je do szklanych słojów, mis i salaterek, a także układa na paterach i stojakach w jednym, wydzielonym miejscu na sali.

Do łask wracają wianki, które wypierają welony. Szeroki, ozdobny wianek świetnie będzie się komponował ze skromną suknią i dodatkami w stylu retro. Powinien być oczywiście zrobiony ze świeżych kwiatów, dopasowanych do wystroju kościoła, sali i samochodu.

  • Przypinki dla gości – trendy ślubne

Na modnym ślubie nie może zabraknąć przypinek dla gości z datą ślubu i spersonalizowanymi napisami dla najbliższych członków rodziny, np. Tata Panny Młodej, Ukochany Dziadek, Wielki Brat. Pozostali goście mogą otrzymać przypinki 'Rodzina Pani Młodej', 'Znajomi Pani Młodej' lub 'Rodzina Pana Młodego', 'Znajomi Pana Młodego'.

  • Modny ślub – trendy w sukniach ślubnych

Prym wiodą suknie ślubne wykraczające ponad standardową biel. Modne są obecnie suknie w kolorze écru, pudrowym różu, chłodnym błękicie, a nawet wzbudzającej wiele kontrowersji czerni. W sukniach ślubnych wciąż modne są odkryte plecy z doszytymi koronkami lub kokardą. Warto postawić na asymetrię, np. wybierając typ dekoltu. Istotna jest również długość sukienki – te o długości midi lub mini są najbardziej trendy.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama