
Modny ślub oznacza śledzenie najnowszych trendów w branży ślubnej. Równie ważne jest jednak dopasowanie mody do indywidualnych upodobań. Miejsce ślubu i dekoracje to jedne z najistotniejszych decyzji, które składają się na klimat wesela. Ważniejsze od weselnej mody jest dobre samopoczucie gości i młodej pary.
Modny ślub – 5 propozycji
Udział w ogólnopolskich targach ślubnych, śledzenie magazynów ślubnych i rozmowy ze stylistkami, pozwalają na bieżąco orientować się w trendach ślubnych. Oto kilka propozycji dla narzeczonych, wartych rozpatrzenia:
- Modny ślub w plenerze
Od 1 marca 2015 roku za dopłatą w wysokości 1000 złotych, możliwy jest ślub w innym miejscu niż Urząd Stanu Cywilnego. Daje to możliwość zorganizowania bajkowego ślubu w plenerze. Warunkiem jest zaakceptowanie miejsca przez urzędników.
- Słodki bufet (candy bar) – istotny składnik modnego ślubu
Jednym z elementów modnego ślubu jest słodki bufet, na którym królują różnego rodzaju ciasteczka, cukierki, pianki, żelki. Wzorem Zachodu coraz bardziej popularny staje się zwyczaj, że to goście przygotowują słodkości. Wkłada się je do szklanych słojów, mis i salaterek, a także układa na paterach i stojakach w jednym, wydzielonym miejscu na sali.
- Wianki we włosach
Do łask wracają wianki, które wypierają welony. Szeroki, ozdobny wianek świetnie będzie się komponował ze skromną suknią i dodatkami w stylu retro. Powinien być oczywiście zrobiony ze świeżych kwiatów, dopasowanych do wystroju kościoła, sali i samochodu.
- Przypinki dla gości – trendy ślubne
Na modnym ślubie nie może zabraknąć przypinek dla gości z datą ślubu i spersonalizowanymi napisami dla najbliższych członków rodziny, np. Tata Panny Młodej, Ukochany Dziadek, Wielki Brat. Pozostali goście mogą otrzymać przypinki 'Rodzina Pani Młodej', 'Znajomi Pani Młodej' lub 'Rodzina Pana Młodego', 'Znajomi Pana Młodego'.
- Modny ślub – trendy w sukniach ślubnych
Prym wiodą suknie ślubne wykraczające ponad standardową biel. Modne są obecnie suknie w kolorze écru, pudrowym różu, chłodnym błękicie, a nawet wzbudzającej wiele kontrowersji czerni. W sukniach ślubnych wciąż modne są odkryte plecy z doszytymi koronkami lub kokardą. Warto postawić na asymetrię, np. wybierając typ dekoltu. Istotna jest również długość sukienki – te o długości midi lub mini są najbardziej trendy.
- Jesteś alternatywną panną młodą? Komu pasują krótkie sukienki ślubne i dodatki w jakim stylu i kolorach do nich dobrać.
- Jeśli nie lubisz wiązać włosów, mamy coś dla ciebie. Pomysły na fryzury ślubne z rozpuszczonych włosów.
- Twój ślub nadchodzi wielkimi krokami? Oto propozycje na niepowtarzalny manikiur ślubny.
- Koszula zamiast sukni ślubnej? Sprawdź nasz przegląd inspiracji: nietypowe suknie ślubne.

Zimowy ślub pozwala na oryginalną dekorację, niebanalne menu i zorganizowanie nietypowych atrakcji dla gości. Wymaga jednak założenia zimowej sukni ślubnej, odpowiednich butów i okrycia wierzchniego. Te elementy stroju panny młodej powinny być dostosowane do pogody. Może się wydawać, że jednym z największych wyzwań logistycznych zimowego ślubu jest pogoda. To prawda, że jest ona niepewna o tej porze roku, ale tak samo nie ma gwarancji dobrej pogody latem. Planując ślub w zimie, warto wziąć pod uwagę komfort gości i np. zadbać o ich dojazd do kościoła czy lokalu weselnego. Zimowa suknia ślubna, okrycia i buty panny młodej Zimowa suknia ślubna też może być ładna i wystawna, tak jak letnia. Lepiej, jeśli będzie miała długi rękaw i więcej niż jedną warstwę cienkiego tiulu. Odsłonięte ramiona można okryć bolerkiem, peleryną, kożuszkiem czy mniej typowo – jasną skórzaną kurtką lub wielkim szalem (niekoniecznie białym). Okrycia ślubne zimowe nie muszą być w kolorze sukni, warto jednak, by komponowały się z kolorystyką przewodnią. Należy też odpowiednio zadbać o nogi – niezbędne są pończochy. A jeśli dzień ślubu jest wyjątkowo mroźny, można założyć także cieplejszą bieliznę, np. termoaktywną. Dłonie warto ochronić rękawiczkami (a jeśli suknia ma krótki rękawek lub odsłania ramiona – jest to wręcz obowiązkowe, wówczas można założyć długie rękawiczki). Równie ważne są buty panny młodej . Najlepiej mieć dwie pary: jedną na ślub i przejazdy, a drugą na wesele. W roli zimowego obuwia dla panny młodej sprawdzą się białe botki czy kozaczki. Zadanie doboru stroju na zimowy ślub dla pana młodego jest prostsze – wystarczy, że założy on elegancki płaszcz. Bukiet i dekoracja sali na zimowy ślub Dekoracja kościoła i sali weselnej, a także bukiet i...

Przesądy ślubne warto traktować z przymrużeniem oka. Przygotowania do wesela wiążą się z mnóstwem obowiązków, dokładanie do nich konieczności przestrzegania niezliczonej liczby dziwnych zasad to dodatkowe obciążenie i tak mocno napiętego terminarza. Niektóre ze ślubnych zabobonów wynikają z doświadczeń lub wierzeń, inne wskazują, co wolno robić a czego nie, bez podania przyczyny czy skutku. Można w nie wierzyć lub nie, z pewnością są powodem do uśmiechu. Niektóre funkcjonują od wielu lat, przez co stały się elementem tradycji. Długa lista ślubnych zabobonów jest cały czas uzupełniana o nowe zasady. Przesądy ślubne związane z datą, godziną i miejscem ślubu Szczęście w małżeństwie gwarantuje wybranie daty ślubu: w miesiącu z literą „r” w środku, w Boże Narodzenie , Wielkanoc, karnawał, w sobotę. Najlepsze miejsce na ślub to kościół, w którym była chrzczona Panna Młoda . Przysięga składana o pełnej godzinie jest najbardziej wartościowa. Ponadto warto pamiętać, że przekładanie daty ślubu to bardzo nieszczęśliwa wróżba . Przesądy w dniu ślubu Sytuacje, które przytrafią się parze młodej w dniu ślubu, również wiele mówią o ich przyszłym pożyciu. Szczęście w małżeństwie gwarantuje zauważenie gołębia lub sroki w dniu ślubu, unikać trzeba pechowych wron i kruków. Słoneczna pogoda zwiastuje przyszły spokój, burza – wróży burzliwy związek, delikatna mżawka oznacza boże błogosławieństwo, natomiast ulewa świadczy o tym, że ożenek Pana Młodego opłakują wszystkie zakochane w nim kobiety. Zawrócenie z drogi wiodącej do kościoła jest niedopuszczalne, nawet, gdy Para Młoda o czymś zapomniała. Nie może się odwrócić lub cofnąć na ślubnym trakcie....

Krótkie sukienki ślubne to nowy trend w modzie ślubnej. Są zwiewne, lekkie i bardziej komfortowe niż dłuższe fasony. Która z panien młodych może sięgnąć po ten model? Na pewno ten krój polecany jest kobietom o niskim wzroście. Krótkie sukienki ślubne to bardzo niejednoznaczne określenie. Obejmuje szereg fasonów, które mogą całkowicie różnić się od siebie. Łączy je jedno – dół sukienki nie sięga do kostek. Krótkie sukienki ślubne w wersji mini Krótkie sukienki ślubne , których długość kończy się nad kolanem, polecane są bardzo młodym pannom młodym, które na co dzień lubią chodzić w bardzo krótkich sukienkach i spódnicach. Niewątpliwie przy wyborze takiego modelu powinno się brać pod uwagę sylwetkę panny młodej –ważna jest zgrabna figura i kształtne nogi. Najczęściej taka długość to dopasowany do sylwetki fason ze zdobieniami w dolnej części sukienki. Oznacza to, że kobiety o idealnych kształtach ( figura o typie klepsydry ) świetnie zaprezentują się na ślubnym kobiercu. Paniom z figurą o typie wazonu (szerokie ramiona i wąskie biodra) poleca się bardzo modne ostatnio zdobienie przezroczystym tiulem w dolnej części sukienki . Wygląda jak tzw. ogon i proporcjonalnie rozkłada się na biodrach i nad pośladkami. Krótkie sukienki ślubne w wersji midi Sukienki midi kojarzą się z elegancją i powrotem do mody sprzed kilku dekad. W latach 50. i 60. w modzie zapanowała moda na suknie rozkloszowane o długości do połowy łydki. Są wyrazem szyku, elegancji, ale również niebanalności. Pasują kobietom w każdym wieku, choć nie o każdej figurze. Długość sukienki może być problematyczna dla pań o pełniejszych kształtach . Wprawdzie krój zamaskuje masywne uda, ale jednocześnie podkreśli zbyt rozbudowane łydki. Przy okazji taki model może sprawić, że cała sylwetka stanie się „ciężka”. Dlatego zrezygnować z tego kroju...