Andrzej Bizoń sparaliżowany
EastNews

Sparaliżowany Mister Polski, Andrzej Bizoń, prosi o pomoc. Gwiazdor "Na Wspólnej" tonie w długach

Andrzej Bizoń sparaliżowany
EastNews

Andrzej Bizoń, 44-letni Mister Polski z 2000 roku, model oraz niezawodowy aktor, walczy o życie. Od 10 lat choruje na ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa). Szybko postępująca choroba doprowadziła do całkowitego paraliżu. Od 7 lat Bizoń przebywa w swoim domu w Witkowicach. Prosi o pomoc finansową - wsparcie w leczeniu oraz długi. 

Flesz ewydanie

Mister Polski prosi o pomoc!

Kilkanaście lat temu w polskim show-biznesie było bardzo głośno o Andrzeju. Po wygranej w konkursie na Mistera Polski wziął udział w reality show Polsatu - „Dwa światy”. Podpisał kontrakt z agencją w Niemczech, brał udział w sesjach do magazynów. Gościnnie pojawiał się w serialach - m.in. „Niania” i „Na wspólnej”. Zagrał w filmie „Pogoda na jutro” Jerzego Stuhra. Karierę przerwała mu choroba. Ze względu na wolny zawód, Andrzejowi nie przysługuje renta:

Przez 7 lat, gdy pracowałem w zawodzie aktor/model, moi pracodawcy nie mieli obowiązku odprowadzania składek na ZUS, dlatego nie przysługuję mi renta - pisze na stronie pomagam.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na jego rzecz.

Bizoń przyznaje, że ma również długi:

Mam 80 000 pln zaległych zobowiązań alimentacyjnych, których ze względu na mój stan zdrowia, nie mogłem spłacać. Dodatkowo chciałbym prosić o wsparcie na leczenie oraz rehabilitacje, a także na przysłowiowe "życie”.

Do tej pory zebrano już prawie 33 tysięcy złotych na rzecz Bizonia.

Andrzej Bizoń sparaliżowany
EastNews

Z Kasią Cichopek na jednej z gal. 

Andrzej Bizoń sparaliżowany
EastNews

 

 

Więcej na temat Na Wspólnej
Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11