Paulina Chruściel

Paulina Chruściel to aktorka filmowa i teatralna. Szersza publiczność poznała ją i pokochała za rolę Ludmiły Papierniak w serialu "Na dobre i na złe". Aktorka znana jest z seriali "Singielka", "Za marzenia" i "Komisarz Mama". Można było ją podziwiać na deskach Teatru Współczesnego, Teatru Powszechnego czy Teatru Nowego. Prywatnie jest żoną reżysera Łukasza Wiśniewskiego i mamą Marianny.

Imię: Paulina

Nazwisko: Chruściel

Nazwisko Panieńskie: Chruściel

Pseudonim : brak

Wzrost : 169 cm

Data urodzenia: 16.06.1980 r.

Znak zodiaku : bliźnięta

Zawód: aktorka filmowa i teatralna

Osoby - związki: Mężem Pauliny Chruściel jest reżyser Łukasz Wiśniewski. Ślub wzięli spontanicznie podczas podróży do Afryki. Ceremonia odbyła się w Tanzanii u polskich franciszkanów.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Marianna (ur. w 2013 r.)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Paulina Chruściel urodziła się w 1980 r. w Wołominie. W 1999 r. ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie. W maju 1999 r. zadebiutowała w roli Izy w "Iwonie, księżniczce Burgunda" Witolda Gombrowicza w reżyserii Sylwestra Biragi na scenie Teatru 2. Strefa w Warszawie. W 2004 r. uzyskała dyplom Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W tym samym roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Od 2008 r. występuje w zespole Teatru Powszechnego. Prywatnie jest żoną Łukasza Wiśniewskiego. W 2013 r. na świat przyszła ich córka Marianna. Aktorka lubi ćwiczyć jogę i rzeźbić w glinie. Niedawno zaczęła studia na kierunku architektura wnętrz i design.

Znana z: Paulina Chruściel zagrała w licznych serialach. Początki jej kariery to rola Zosi w "Na Wspólnej". W następnych latach wystąpiła m.in. w serialach "Pensjonat pod Różą", "Klinika samotnych serc", "Linia życia", "Na dobre i na złe", "Singielka". Od 2021 r. wciela się w tytułową rolę w serialu "Komisarz Mama". Aktorka pojawiła się również w zagranicznych produkcjach. Zagrała w dramacie wojennym amerykańsko-brytyjskiej produkcji "Aryjska para", w którym wystąpiła obok Judy Parfitt, Martina Landaua, Kenny'ego Doughty'ego. W 2007 r. zagrała Hamleta w Teatrze Nowym w Poznaniu w sztuce wyreżyserowanej przez Waldemara Śmigasiewicza. Podziwiać ją można było na deskach teatru również w innych sztukach, m.in. w "Czarownicach z Salem", "Złym". Aktorka występowała też w spektaklach telewizyjnych, takich jak "Książę nocy" (2004 r.), "Pastorałka" (2006 r.) czy "Przerwanie działań wojennych" (2009 r.). Paulina Chruściel próbowała swoich sił w dubbingu. Podkładała głos w filmie "Afrykański sen" (2008 r.).

Funkcja w filmie: Oto wybrane produkcje, w których zagrała Paulina Chruściel: - aktorka w filmie "Aryjska para" jako straganiarka (2004 r.); - aktorka w serialu "Ale się kręci" jako Magda Szewczyk (2006 r.); - aktorka w serialu "Apetyt na miłość" jako Irmina (2006 r.); - aktorka w serialu "Złotopolscy" jako Berty Stockman (2008-2010 r.); - aktorka w serialu "Linia życia" jako Klara Kessler (2011 r.); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" jako Ludmiła Papierniak (2011-2013 r.); - aktorka w serialu "Wataha" jako Kinga Grzywaczewska (2014 r.); - aktorka w serialu "Singielka" jako Ela Kowalik (2015-2016 r.); - aktorka w serialu "Za marzenia" jako Inga Malik (2017-2019 r.); - aktorka w serialu "Komisarz Mama" jako Komisarz Maria Matejko (od 2021 r.).Paulina Chruściel występowała też gościnnie w "Ojcu Mateuszu", "Prawie Agaty", "Niani w wielkim mieście", "Chichocie losu", "Hotelu 52", "Czasie honoru", "Klinice samotnych serc", "Pensjonacie pod Różą", "Kryminalnych", "Na Wspólnej".

Płyta: brak

Książki : brak

Nagrody : Paulina Chruściel otrzymała wyróżnienie na XI Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim za rolę Hamleta. W 2016 r. nominowano ją do Telekamer "Tele Tygodnia" w kategorii "Wschodząca gwiazda telewizji".

LINK Instagram: @paulinachrusciel

Link FB: @PaulinaChruściel
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index