Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


Pozycja seksualna
© MediablitzImages/Fotolia.com

Marzy ci się rodeo w łóżku? Wypróbuj pozycję na odwróconą kowbojkę

Pozycja seksualna
© MediablitzImages/Fotolia.com

Odwrócona kowbojka, albo inaczej odwrócony jeździec, jest pozycją seksualną, która wymaga, aby mężczyzna leżał na plecach, a kobieta siedziała na nim odwrócona plecami do jego twarzy. Ta pozycja umożliwia głęboką penetrację i zapewnia intensywne doświadczenia obojgu partnerom.

 

Seks w pozycji na odwróconą kowbojkę umożliwia kobiecie sprawowanie kontroli w chwili intymności.

Jak uprawiać seks w pozycji na odwróconą kowbojkę

Aby partnerzy mogli przyjąć pozycję na odwróconą kowbojkę, mężczyzna powinien położyć się na plecach na łóżku, może mieć pod głową małą poduszeczkę. Kobieta musi następnie klęknąć nad nim odwrócona plecami do jego twarzy. W tej pozycji może ona wykonywać ruchy, tak aby uzyskać optymalną stymulację. Kobieta powinna zacząć od delikatnych ruchów ciała i, jeśli nie sprawiają one bólu partnerowi, stopniowo je intensyfikować.

Dlaczego warto wypróbować pozycję na odwróconą kowbojkę

Pozycja na odwróconą kowbojkę pozwala kobiecie mieć kontrolę nad stosunkiem. Dzięki temu może ona zmieniać intensywność stymulacji i dostosowywać ją do aktualnego poziomu pobudzenia seksualnego. Pozycja ta umożliwia bardzo głęboką penetrację nawet wtedy, kiedy penis partnera ma niezbyt duży rozmiar. Jest ona także odpowiednia dla par, w których występuje duża różnica wzrostu. Ponieważ podczas seksu w tej pozycji mężczyzna nie musi wykonywać żadnych ruchów, odwróconą kowbojkę można stosować jako przerywnik między pozycjami, podczas których wymagana jest jego aktywność. Warto wypróbować tę pozycję wtedy, kiedy kobieta nie może osiągnąć orgazmu w innych pozycjach, a także wtedy, gdy partnerzy potrzebują odmiany w łóżku.


  • Wiesz, jakie warianty ma najpopularniejsza wśród pozycji seksualnych? Przeczytaj: Pozycja na mnicha, czyli pozycja misjonarska.
  • Szukacie pozycji umożliwiającej stymulację punktu G oraz osiągnięcie orgazmu pochwowego? Niezastąpiona w tym przypadku jest pozycja na jeźdźca.
  • Zdaniem wielu osób najlepszą kompozycją dla seksu międzypiersiowego jest połączenie go z seksem oralnym. Dowiedz się, jak wygląda pozycja na hiszpana.

Więcej na temat seks pozycje seksualne orgazm
Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47