Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

kobieta na łóżku
Flickr/ Lies Thru a Lens/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Pozycja podstawowa w Kamasutrze – pozycja klasyczna

Pozycja na mnicha, lepiej znana jako pozycja misjonarska, to jedna z najpopularniejszych i najłatwiejszych klasycznych pozycji seksualnych na świecie.

Pozycja na mnicha, lepiej znana jako pozycja misjonarska, to jedna z najpopularniejszych i najłatwiejszych klasycznych pozycji seksualnych na świecie.

Jak wygląda pozycja klasyczna - na mnicha - na misjonarza?

Na misjonarza - to jedna z najbardziej lubianych pozycji seksualnych. Kobieta leży na plecach z rozchylonymi, wyprostowanymi lub lekko ugiętymi w kolanach nogami, a mężczyzna leży na niej. Mężczyzna może mieć ręce wyprostowane lub opierać się na przedramionach. Partner jest w pozycji dominującej i nadaje tempo, kobieta delikatnym ruchem bioder może też w minimalnym stopniu kontrolować rytm.

Zalety pozycji na mnicha

Pozycja misjonarska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie bliskość podczas seksu, kontakt wzrokowy oraz namiętne pocałunki. Daje również możliwość stymulacji wielu punktów erogennych kobiety, dzięki czemu łatwiej jest jej osiągnąć orgazm. Pozycja misjonarska, jest najczęściej wybierana na początek zbliżenia. Podczas stosunku kobieta może masować ramiona, plecy i pośladki partnera, co z pewnością pogłębi wzajemne doznania.

Modyfikacje pozycji klasycznej

Pozycja klasyczna ma wiele wersji, dzięki którym możliwa jest zmiana głębokości penetracji i intensywności stymulacji łechtaczki. Kobieta może modyfikować swoją pozycję, podnosząc nogi, prostując je, może też włożyć poduszkę pod pośladki. Zdarza się, że pozycja klasyczna się nudzi, dlatego warto ją urozmaicać, szczególnie wówczas, gdy jest ona główną pozycją w jakiej uprawiamy seks. Gdy kobieta oprze stopy na ramionach partnera, penetracja będzie najgłębsza. W takiej pozycji łatwo sprawić partnerce ból, dlatego zalecane są delikatne ruchy – przynajmniej na początku. Uniesienie nóg i zaplecenie ich wokół bioder partnera pozwoli na większą kontrolę całej sytuacji przez kobietę, dodatkowo może ona unosić pośladki. Całkowite wyprostowanie nóg i zaplecenie ich wzajemne stworzy klamrę, dzięki czemu doznania partnerów będą silniejsze. 


  • Marzy wam się w łóżku rodeo? Koniecznie wypróbujcie pozycję na odwróconą kowbojkę.
  • Szukacie pozycji umożliwiającej stymulację punktu G oraz osiągnięcie orgazmu pochwowego? Niezastąpiona w tym przypadku jest pozycja na jeźdźca.
  • Zdaniem wielu osób najlepszą kompozycją dla seksu międzypiersiowego jest połączenie go z seksem oralnym. Dowiedz się, jak wygląda pozycja na hiszpana.

Pozycja na jeźdzca
© Igor Mojzes/Fotolia.com
Styl życia
Jedna z pozycji klasycznych kamasutry – pozycja na jeźdźca
Pozycja na jeźdźca w wersji klasycznej pozwala partnerom utrzymywać kontakt wzrokowy podczas stosunku. Kobieta dominuje, ponieważ siedzi okrakiem na partnerze. Obie strony mają wolne ręce dzięki czemu mogą wzajemnie obdarzać się pieszczotami.

Pozycja na jeźdźca w wersji klasycznej pozwala partnerom utrzymywać kontakt wzrokowy podczas stosunku. Kobieta dominuje, ponieważ siedzi okrakiem na partnerze. Obie strony mają wolne ręce dzięki czemu mogą wzajemnie obdarzać się pieszczotami.   Dzięki tej pozycji możliwa jest stymulacja punktu G oraz osiągnięcie orgazmu pochwowego przez kobietę, mężczyzna natomiast może kontrolować moment wytrysku. Jak wygląda pozycja na jeźdźca Mężczyzna leży na plecach (nogi może mieć ugięte lub wyprostowane) albo siedzi, partnerka usadawia się okrakiem na jego miednicy z nogami podwiniętymi i ugiętymi w kolanach twarzą do partnera. Ręce opiera na jego klatce piersiowej, brzuchu lub przy odchyleniach do tyłu na jego udach. Kobieta jest tu stroną bardziej aktywną , wykonuje ruchy góra-dół, w przód i w tył oraz na boki i koliste manewry kontrolując przy tym głębokość i intensywność penetracji. Mężczyzna również może poruszać biodrami i nadawać tempo trzymając partnerkę za biodra. Warianty pozycji na jeźdźca Klasyczną pozycję można modyfikować w zależności od potrzeb. Kobietom mającym problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego zaleca się, aby usiadły tyłem do partnera na jego kroczu. Mężczyzna zgina jedną nogę w kolanie w taki sposób, by partnerka mogła jednocześnie ocierać się łechtaczką o jego udo. Obciążenie nóg partnerki, które w pozycji na jeźdźca jest bardzo duże, można zminimalizować w następujący sposób – kobieta zamiast siedzieć kładzie się tułowiem na klatce piersiowej partnera. W tym przypadku nacisk na podbrzusze i tarcie łechtaczki o kość łonową mężczyzny pozwala na spotęgowanie doznań i pogłębienie penetracji. Wady i zalety pozycji na jeźdźca Największą zaletą tej pozycji seksualnej jest ciągły kontakt wzrokowy partnerów – oczywiście oprócz wersji odwróconej. Sprzyja to wzmacnianiu bliskości...

para w łóżku
© Kaspars Grinvalds/Fotolia.com
Styl życia
Pozycja na hiszpana, czyli jedna z odsłon pettingu
Pozycja na hiszpana to seks międzypiersiowy – jedna z najpopularniejszych form pettingu. Może być elementem gry wstępnej lub alternatywą dla stosunku płciowego. Taką formę pieszczot można łączyć z autoerotyzmem, gadżetami erotycznymi i seksem oralnym.

Pozycja na hiszpana to seks międzypiersiowy – jedna z najpopularniejszych form pettingu. Może być elementem gry wstępnej lub alternatywą dla stosunku płciowego. Taką formę pieszczot można łączyć z autoerotyzmem, gadżetami erotycznymi i seksem oralnym.   Petting, czyli zaawansowane pieszczoty erotyczne Petting polega na pieszczeniu miejsc erogennych lub narządów płciowych. Celem pieszczot jest doprowadzenie partnera do orgazmu bez wprowadzania członka do pochwy. Tego typu aktywność seksualna jest formą, która ma zastąpić pełne współżycie. Jedną z najbardziej znanych pozycji pettingu jest pozycja na hiszpana, nazywana także hiszpanem, seksem hiszpańskim lub określana angielskim słowem titjob. Pozycja miłosna na hiszpana – masaż piersi i penisa Pozycja na hiszpana polega na stymulacji penisa za pomocą ruchów między piersiami kobiety. Oznacza to, że seks hiszpański to forma seksu międzypiersiowego. Kobieta leży na plecach, a mężczyzna unosi się nad nią. Partner wsuwa członek pomiędzy piersi kobiety, kładzie na nich swoje dłonie i ściska, wykonując równocześnie ruchy frykcyjne. W trakcie seksu na hiszpana kobieta może zastępować dłonie mężczyzny, samodzielnie pieszcząc piersi i masując nimi penisa. W chwili, gdy kobieta zajmuje się masażem piersi i członka, mężczyzna może zająć się stymulacją łechtaczki. Taki stosunek ułatwia posmarowanie penisa lubrykantem, oliwką, środkiem nawilżającym lub śliną. Dzięki temu ruchy będą swobodniejsze i znacznie poprawi to jakość doznań. Pozycja ta może przyjmować także formę mieszaną. Zdaniem wielu najlepszą kompozycją dla seksu na hiszpana jest połączenie go z seksem oralnym . Po kilku ruchach partner przerywa pozycję na hiszpana i wkłada członek do ust swojej kochanki, następnie ponownie wraca w okolice piersi. Kreatywność i wyobraźnia Pozycja na hiszpana zostawia dużo miejsca...

Pozycja seksualna
© MediablitzImages/Fotolia.com
Styl życia
Marzy ci się rodeo w łóżku? Wypróbuj pozycję na odwróconą kowbojkę
Odwrócona kowbojka, albo inaczej odwrócony jeździec, jest pozycją seksualną, która wymaga, aby mężczyzna leżał na plecach, a kobieta siedziała na nim odwrócona plecami do jego twarzy. Ta pozycja umożliwia głęboką penetrację i zapewnia intensywne doświadczenia obojgu partnerom.

Odwrócona kowbojka, albo inaczej odwrócony jeździec, jest pozycją seksualną, która wymaga, aby mężczyzna leżał na plecach, a kobieta siedziała na nim odwrócona plecami do jego twarzy. Ta pozycja umożliwia głęboką penetrację i zapewnia intensywne doświadczenia obojgu partnerom.   Seks w pozycji na odwróconą kowbojkę umożliwia kobiecie sprawowanie kontroli w chwili intymności. Jak uprawiać seks w pozycji na odwróconą kowbojkę Aby partnerzy mogli przyjąć pozycję na odwróconą kowbojkę, mężczyzna powinien położyć się na plecach na łóżku, może mieć pod głową małą poduszeczkę. Kobieta musi następnie klęknąć nad nim odwrócona plecami do jego twarzy. W tej pozycji może ona wykonywać ruchy, tak aby uzyskać optymalną stymulację. Kobieta powinna zacząć od delikatnych ruchów ciała i, jeśli nie sprawiają one bólu partnerowi, stopniowo je intensyfikować. Dlaczego warto wypróbować pozycję na odwróconą kowbojkę Pozycja na odwróconą kowbojkę pozwala kobiecie mieć kontrolę nad stosunkiem. Dzięki temu może ona zmieniać intensywność stymulacji i dostosowywać ją do aktualnego poziomu pobudzenia seksualnego. Pozycja ta umożliwia bardzo głęboką penetrację nawet wtedy, kiedy penis partnera ma niezbyt duży rozmiar . Jest ona także odpowiednia dla par, w których występuje duża różnica wzrostu. Ponieważ podczas seksu w tej pozycji mężczyzna nie musi wykonywać żadnych ruchów, odwróconą kowbojkę można stosować jako przerywnik między pozycjami , podczas których wymagana jest jego aktywność. Warto wypróbować tę pozycję wtedy, kiedy kobieta nie może osiągnąć orgazmu w innych pozycjach , a także wtedy, gdy partnerzy potrzebują odmiany w łóżku. Wiesz, jakie warianty ma najpopularniejsza...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner