starsza kobieta trzymająca w dłoniach prezent
©feelartfeelant/Fotolia.com

8 marca to data, kiedy mężczyźni wręczają kwiaty i prezenty swoim ukochanym i innym bliskim kobietom. W tym szczególnym dniu warto pamiętać o mamie i babci – Dzień Kobiet to także ich święto. Najlepsze propozycje prezentów dla dojrzałych kobiet to tradycyjne kwiaty, ładnie oprawione zdjęcia i kolorowanki dla dorosłych.

 

Dzień Kobiet to także doskonała okazja, aby obdarować teściową i babcie od strony żony. Panie z pewnością docenią ten gest i ucieszą się z prezentów. Kwiaty to nie jedyna propozycja prezentu dla dojrzałej kobiety. Mama i babcia na pewno ucieszą się także ze słodyczy, kosmetyków, książek, płyt z ulubioną muzyką czy gadżetów do domu.

Poczta kwiatowa dla mamy i babci – pomysł na Dzień Kobiet

Kwiaty to sprawdzony prezent dla kobiet na wszystkie okazje. Bukiet róż, tulipanów, goździków czy frezji zachwyci panie w każdym wieku. Minusem takiego podarunku jest jednak nietrwałość. Podczas transportu wiązanka może stracić swój kształt i świeżość. Jest to bardzo istotne w przypadku mężczyzn, którzy nie mieszkają już z rodzicami, a od mamy i babci dzielą ich setki kilometrów. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest poczta kwiatowa. Dzięki niej można zamówić wybrany bukiet z innego miasta, a nawet kraju. Wystarczy uiścić zapłatę za pomocą przelewu, a świeże kwiaty zostaną doręczone mamie lub babci przez kuriera.

Prezent dla babci na Dzień Kobiet: kolorowanki dla dorosłych

Jeden z najbardziej zaskakujących pomysłów na prezent to kolorowanka dla dorosłych. Jest to doskonały podarunek dla babć, które lubią rozwiązywać krzyżówki, sudoku i inne łamigłówki. Kolorowanki to interesująca odmiana i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Można z nich korzystać także podczas opieki nad wnukami – dziecko zajmuje się wówczas swoją kolorowanką, a babcia swoją. Dodatkowo jest to czynność, która pomaga rozładować stres i ułatwia zasypianie po męczącym dniu.

Sentymentalne upominki na Dzień Kobiet dla mamy i babci: zdjęcia w różnej postaci

Dobry pomysł na prezent dla mamy i babci to rodzinne fotografie. W ramach podarunku można wręczyć kadry ze specjalnie zaaranżowanej sesji fotograficznej lub po prostu aktualne zdjęcia. Mogą to być obrazki z ważnych rodzinnych wydarzeń, na przykład chrztu dziecka lub ślubu. Doskonale sprawdzą się także fotografie z przeszłości, które mają dużą wartość sentymentalną. Zdjęcia na prezent warto oprawić w ładną ramkę do postawienia lub powieszenia na ścianie. Można także zamówić personalizowany kalendarz lub fotoksiążkę z dużą liczbą zdjęć.

 

Więcej na temat akcesoria prezenty dzień Kobiet