dziewczyna uprawia crossfit
©aerogondo/Fotolia

Crossfit – zalety intensywnych ćwiczeń

dziewczyna uprawia crossfit
©aerogondo/Fotolia

Crossfit to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które angażują do pracy wszystkie mięśnie. Cały trening trwa 15-20 minut i powinien być poprzedzony dziesięciominutową rozgrzewką.

Crossfit – na czym polega?

Crossfit to system ćwiczeń intensywnych, ogólnorozwojowych, które angażują do pracy mięśnie różnych części ciała, np. ud, pośladków, brzucha, czy nóg. Ćwiczenia składają się z 3-4 serii, a cały trening trwa około 15-20 minut. Podczas zajęć można wykonywać przysiady, pompki, brzuszki, skoki na skakance, czy podciągnięcia. Po wykonaniu jednej serii ćwiczeń zaleca się zrobienie jednominutowej przerwy.

Crossfit – zalety ćwiczeń

Crossfit jest systemem ćwiczeń, które mają dużo zalet. Przede wszystkim trening jest różnorodny, co sprawia, że nie nudzi się zbyt szybko. Dzięki temu też rzeźbi sylwetkę w sposób równomierny i zrównoważony. Ze względu na intensywność ćwiczeń trening poprawia kondycję oraz wydolność organizmu.

Crossfit modeluje sylwetkę i wzmacnia mięśnie

Regularne wykonywanie ćwiczeń modeluje sylwetkę i wzmacnia mięśnie brzucha, ud, pośladków i nóg. Ponadto, reguluje braki równowagi i poprawia gibkość mięśni.

Crossfit poprawia kondycję, koordynację ruchową i samopoczucie

Crossfit oprócz tego, że poprawia wygląd sylwetki, także przyczynia się do lepszej kondycji, koordynacji ruchowej, a co najważniejsze poprawy samopoczucia.

Krótki czas i różnorodność ćwiczeń

Kolejną zaletą ćwiczeń jest ich krótki czas wykonywania. Trening trwa około 15-20 minut i wystarczy go wykonywać 2-3 razy w tygodniu, by po miesiącu zauważyć pierwsze efekty. Oprócz tego zajęcia można urozmaicić przeróżnymi ćwiczeniami, dzięki czemu trening nie jest nudny.

Różnorodność miejsc trenowania

Trening nie wymaga specjalnych sprzętów, dlatego ćwiczenia crossfit można wykonywać wszędzie: w domu, w parku, na siłowni, czy na wakacjach. Ważne, by znaleźć chęci i chwilę wolnego czasu.

 

Osoby początkujące przed podjęciem treningu powinny poprosić doświadczonego trenera o dobranie intensywności ćwiczeń do kondycji fizycznej. Niestety crossfit, ze względu na szybkość i intensywność ćwiczeń, obarczony jest wysokim ryzykiem kontuzji.

 

Przeładuj

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

zobacz 01:36