Liść mięty
Image by Lifetimestock.com

Zioła na biegunkę posiadają właściwości zapierające i rozkurczające. Nie powinno się zażywać ich w nadmiarze. Naturalne kuracje polecane są osobom, które często doświadczają silnych dolegliwości żołądkowych. W takim przypadku pomocna może się okazać mięta pieprzowa czy kora dębu.

 

Zioła na biegunkę są naturalną pomocą w przypadku dolegliwości żołądkowych. Rośliny te zawierają garbniki katechinowe, ciemne barwniki antocyjanowe i pektyny. Są to substancje, które działają przeciwzapalnie w jelitach oraz wchłaniają w nich wodę, dzięki czemu wstrzymują nadmierne wypróżnianie się.

Skuteczne zioła na biegunkę

Jest kilka skutecznych ziół na biegunkę, które pomogą w trakcie rozwolnienia. Pamiętać należy, że także borówka oraz czarna jagoda skutecznie hamują na tego typu dolegliwość. Zioła na biegunkę to m.in.:

  • mięta pieprzowa – 2-3 gałązki rośliny zagotuj w wodzie i odstaw na ok. 15 minut do zaparzenia. Przed wypiciem odcedź na sitku.

 

  • ziele rdestu ptasiego – łyżkę zioła zalej wrzącą wodą i odstaw na ok. 15 minut, aby wywar się zaparzył. Następnie odcedź. Napój możesz spożywać kilka razy dziennie.

 

  • kora dębu – mały kawałek kory dębu wrzuć do gotującej się wody i odczekaj ok. 10 minut. Następnie odstaw na kwadrans i odcedź przez sitko.

 

Ziele rdestu ptasiego możemy wypić nawet 4 razy dziennie, a korę dębu możesz wypić tylko raz w ciągu dnia. Nie powinno się ziół na biegunkę pić non stop. Mogą całkiem wstrzymać wypróżnianie się i spowodować zaparcia.