Dzieci
Image by Lifetimestock.com
Styl życia

Zabawy integrujące – czyli jak umilić czas dzieciom

Zabawy integracyjne służą poznaniu się dzieci – sprawdzą się zarówno w pierwszym kontakcie, jak i zacieśnią więzy w już zawiązanej grupie. Zabawy integracyjne świetnie sprawdzą się w szkole, na koloniach czy uroczystościach, np. urodzinach dziecka.

Zabawy integracyjne służą poznaniu się dzieci – sprawdzą się zarówno w pierwszym kontakcie, jak i zacieśnią więzy w już zawiązanej grupie. Zabawy integracyjne świetnie sprawdzą się w szkole, na koloniach czy uroczystościach, np. urodzinach dziecka.

Jedziemy na wycieczkę – zabawa integracyjna – opowiadamy o sobie

Należy dzieciom powiedzieć, że jadą na wycieczkę. Każdy może wziąć ze sobą tylko jedną rzecz na pierwszą literę swojego imienia. Następnie siadamy w kole i dzieci uzasadniają, czemu akurat taki przedmiot ze sobą wzięły. Należy zadbać, aby dzieci nie mówiły o sobie źle.

Imię i gest – zabawa integracyjna na zapamiętywanie imion

Dzieci siadają w kole. Pierwsze dziecko podaje swoje oraz pokazuje dowolny gest. Pozostałe osoby – razem – powtarzają imię i pokazują gest. Następna osoba podaje swoje imię i pokazuje swój gest. Pozostałe osoby odtwarzają jej imię i gest, a następnie powtarzają imię i gest pierwszej osoby. Zabawa trwa do momentu, kiedy wszyscy się przedstawią.

Makowiec wegański

Poszukiwanie osób podobnych do mnie – zabawa integracyjna na poszukiwanie podobieństw

Dzieci poruszają się po pomieszczeniu w rytm muzyki. W pewnym momencie muzyka cichnie i pada komunikat, np. „Znajdź osobę, która ma oczy takiego samego koloru, jak ty”. Kiedy dzieci odszukają osoby o takim samym kolorze oczu, ponownie włączamy muzykę. W dowolnym momencie wyciszamy muzykę i podajemy kolejne komunikaty, np. „Znajdź osobę, która ma takie same zainteresowania, jak ty”, „Znajdź osobę, której imię rozpoczyna się na taką samą literę, jak twoje”, „Znajdź osobę, która jest takiego samego wzrostu, jak ty” itd. Należy dobierać takie komunikaty, aby każdy mógł znaleźć przynajmniej jedną osobę o cesze podobnej do swojej.


Przedszkolaki trzymają się za ręce
©svetaorlova/Fotolia
Styl życia
Zabawy dla przedszkolaków – 3 propozycje
Zabawy dla przedszkolaków spełniają ważną rolę w rozwoju dziecka. Oprócz wartości poznawczych, rozwijają kompetencje społeczne – uczą szacunku do innych oraz pomagają radzić sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach. Cenne są zarówno tradycyjne zabawy dla przedszkolaków, takie jak ciuciubabka, kółko graniaste, stary niedźwiedź, mam chusteczkę, jak i te bardziej innowacyjne.

Zabawy dla przedszkolaków spełniają ważną rolę w rozwoju dziecka. Oprócz wartości poznawczych, rozwijają kompetencje społeczne – uczą szacunku do innych oraz pomagają radzić sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach. Cenne są zarówno tradycyjne zabawy dla przedszkolaków, takie jak ciuciubabka, kółko graniaste, stary niedźwiedź, mam chusteczkę, jak i te bardziej innowacyjne. Integracyjne zabawy dla przedszkolaków Kreatywność, współzawodnictwo, dobra pamięć, śmiech – zabawy dla przedszkolaków to przyjemność i nauka w jednym. 1. Zabawa w krowę Należy zacząć od wyboru osoby, która będzie krową. Kiedy decyzja już zapadnie, osoba ta wyciąga dłoń lub dłonie (w zależności od liczby uczestników), a pozostali łapią ją za place. Postać mianowana na krowę wypowiada słowa „Czy krowa daje mleko” i zaczyna wymieniać różne kolory, dzieci odpowiadają „tak” lub „nie”. Kiedy przybrana krowa wypowie słowo „biały”, dzieci krzyczą „tak” i zaczynają uciekać. Krowa ma za zadanie wszystkich złapać. 2. Fasolki – zabawa na kreatywność Do zabawy potrzebne są fasolki – możesz wykorzystać prawdziwe warzywa lub ilustracje. Zadaniem dzieci jest podchodzenie do rówieśników i zadawanie pytań – za każdą odpowiedź „tak” otrzymują od prowadzącego fasolkę. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej warzyw. Dobrze jest wyznaczyć na początku czas, np. 5 minut i odmierzać go ze stoperem w ręku (dzieci będą miały poczucie sprawiedliwości). 3. Zabawa zapoznawcza Dzieci siadają w kole, zamykają oczy. Dorosły podchodzi do wybranego dziecka i dotyka jego ramienia. Wybrane dziecko staje tyłem do grupy i zamyka oczy. Dzieci razem z prowadzącym wybierają kolejne dziecko, które chowa się pod chustą animacyjną. Osoba stojąca tyłem odwraca się, a dzieci pytają, kogo brakuje. Jeżeli przedszkolakowi uda się zgadnąć, otrzymuje...

Gra w siatkówkę
© yanlev/Fotolia.com
Styl życia
Zabawy na piknik
Podczas pikniku możesz bawić się w zabawy ruchowe, np. berka lub siedzące, np. trzy historie. Idealnie sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Podczas pikniku możesz bawić się w zabawy ruchowe, np. berka lub siedzące, np. trzy historie. Idealnie sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.   Piknik warto spędzać nie tylko na jedzeniu, piciu i rozmawianiu, lecz także na wspólnych zabawach. Dzięki nim będziesz mógł zintegrować się z rodziną i znajomymi , zwiększyć poziom endorfin oraz dotlenić organizm. Zabawy z piłką Odbijanie piłki – wystarczy stanąć w kółku i odbijać piłkę do innych uczestników zabawy.   Przerzucanka – jest to łatwiejsza wersja siatkówki. Jeśli brakuje siatki, można narysować pola na ziemi. Zamiast odbijać piłkę , przerzuca się ją na drugą stronę. Jeśli piłka wypadnie z pola, przejmuje ją drużyna przeciwna.   Tor – uczestnicy zabawy ustalają tor, po którym ma się toczyć piłka. Przygotuj go z gałęzi, liści lub szyszek. Uczestnik ma za zadanie przetoczyć piłkę po torze w jak najkrótszym czasie tak, by nie wypadła poza ustaloną szerokość.   Zbijak – prostsza wersja Dwóch Ogni. Uczestnicy stają w wyznaczonym polu, a na dwóch przeciwległych bokach ustawia się po jednej „matce”. „Matki” mają za zadnie rzucać piłką tak, by dotknęła osoby w polu. Jeśli do tego dojdzie, zbity odchodzi z gry. Zabawy ruchowe Podchody – uczestnicy dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich wychodzi w teren i pozostawiając po sobie znaki, znajduje dla siebie kryjówkę. Druga grupa wychodzi po 15 minutach, by szukać pierwszej. Kierują się pozostawionymi przez poprzedników znakami, np. karteczkami lub strzałkami.   Berek – jedna osoba jest berkiem i goni pozostałe. Jeśli dotknie dłonią drugiego uczestnika, ten staje się berkiem. Zabawa...

Dziecko przebrane za supermena.
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Zabawy dla dzieci z chustą animacyjną
Dzieci uwielbiają zabawy z chustą animacyjną – jest kolorowa i można wykorzystać ją na świeżym powietrzu. Chusty animacyjne mają różne wymiary, ich ceny wahają się w przedziale 40-300 złotych.

Dzieci uwielbiają zabawy z chustą animacyjną – jest kolorowa i można wykorzystać ją na świeżym powietrzu. Chusty animacyjne mają różne wymiary, ich ceny wahają się w przedziale 40-300 złotych. Zabawy z chustą – 4 propozycje Zabawy z chustą integrują grupę, uczą konieczności współdziałania, ćwiczą spostrzegawczość i refleks . 1. Przebieganie pod chustą Wszystkie dzieci trzymają chustę za uchwyty i wachlują nią. W pewnym momencie prowadzący mówi: „Teraz pod chustę wchodzą wszystkie osoby, które....” i tutaj pada dowolny komunikat, np. „mają zielone oczy” . Dzieci, które spełniają kryterium wchodzą pod chustę, po chwili wychodzą, łapią ją za uchwyty, a prowadzący zabawę daje nowe komunikaty. Należy zadbać, aby wszystkie dzieci miały okazję znaleźć się pod chustą. 2. Bilard – zabawa , która uczy współpracy Wszyscy uczestnicy trzymają chustę za uchwyty. Jedna osoba rzuca na chustę piłeczkę. Dzieci mają za zadanie tak wachlować chustą, aby piłeczka wypadła na podłoże przez środkowy otwór. 3. Rybak i rybki Wszystkie dzieci trzymają chustę. Wybieramy dwie chętne osoby – jedna zostaje rybką, druga rybakiem. Rybak wchodzi na środek chusty, rybka chowa się pod chustą. Liczymy do pięciu – w tym czasie rybak nie może patrzeć na rybkę. Następnie rybka energicznie przemieszcza się pod chustą, a rybak próbuje ją złowić (dotknąć i/lub zatrzymać). Kiedy rybak zrealizuje swój cel, warto zrobić zamianę – rybak staje się rybką, a rybka rybakiem – czas na rewanż. 4. Sałatka owocowa Dzielimy dzieci na grupy (ich liczba uzależniona jest od liczby uczestników). Każda grupa to określony owoc, np. banany, mandarynki, jabłka i czereśnie. Wszyscy łapią chustę. Kiedy pro https://party.pl/porady/zagadki-logiczne-dla-dzieci-przyklady-z-odpowiedziami-95412-r1/ wadzący zabawę krzyknie nazwę...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik