Kot bawi się zabawkami zrobionymi z papieru
©Remains/Fotolia.com
Styl życia

Przegląd najciekawszych zabawek dla kotów – tunele, myszki i interaktywne zabawki

Tunel dla kota może być szeleszczący lub nie, kolorowy, szary, pluszowy lub wykonany z cienkiego materiału. Koty uwielbiają się chować, uciekać, skakać i polować – nawet w sędziwym wieku. Na rynku dostępna jest cała gama akcesoriów dla ukochanego pupila. Od mechanicznych myszy zaczynając na grach planszowych kończąc.

Tunel dla kota może być szeleszczący lub nie, kolorowy, szary, pluszowy lub wykonany z cienkiego materiału. Koty uwielbiają się chować, uciekać, skakać i polować – nawet w sędziwym wieku. Na rynku dostępna jest cała gama akcesoriów dla ukochanego pupila. Od mechanicznych myszy zaczynając na grach planszowych kończąc.

 

Kocie akcesoria do zabawy to doskonały sprzymierzeniec w rozwiązywaniu problemów. Interaktywne zabawki są bardzo pomocne, np. w momencie, gdy zwierzak powinien schudnąć.

Czy warto kupować tunel dla kota

Tunel doceni szczególnie kot, który uwielbia się chować. Jest to tuba, wykonana z tkaniny rozpiętej na drucie w kształcie spirali z otworem w połowie. Bardziej skomplikowane konstrukcje posiadają liczne „dobudówki”, po których nasz pupil wędruje jak w labiryncie. Tunel może być z cienkiego materiału, który dodatkowo zachęcająco szeleści. Ta funkcja jest bardzo dobra dla młodych oraz leniwych mruczków. Starsze docenią tunele, wykonane z miękkiego pluszu, w których po udanej zabawie mogą uciąć sobie relaksującą drzemkę. Tunel jest zabawką, w której kot znakomicie bawi się sam, ale możemy mu też towarzyszyć, np. machając u wylotu piórkami na patyku lub przeciągając zabawką na sznurku przez wnętrze tunelu.

 

Tunele wykonane są w różnych kolorach, dlatego bez problemu dopasujemy je do wnętrza mieszkania. Większość tuneli jest składana. Tę funkcję najlepiej wykorzystać, gdy tunel szeleści i chcemy spokojnie przespać noc.

Interaktywne i edukacyjne zabawki dla kotów – co to jest

Interaktywne i edukacyjne zabawki rozwijają w kocie inteligencję, zmysł obserwacyjny, szybkość, zwinność i spryt. Tego typu akcesoria często nie wymagają zaangażowania człowieka podczas zabawy.

 

Interaktywne i edukacyjne zabawki dla kotów to najczęściej:

  • Tory przeszkód, czyli, np. skomplikowane labirynty, w których na końcu czeka smakołyk, przezroczyste tunele, w których znajdują się kolorowe piłeczki idealne do popychania łapką.
  • Mechaniczne myszy i uciekające cele to zabawki idealne dla bardzo aktywnych i uwielbiających gonitwy kotów.
  • Dyspozytory na przysmaki i karmę, np. jako tocząca się kula, z otworem na przysmak lub w formie labiryntu, w którym można regulować stopień trudności i ilość wydawanej karmy. Tego typu rozwiązanie jest idealne dla kotów, które powinny schudnąć – w trakcie jedzenia są aktywne fizycznie.
  • Gry planszowe to rozrywki dla starszych i bardzo inteligentnych kotów. Gry takie składają się często z pojemników, kubeczków z kuleczkami, torów, w których kocia łapka wprawia w ruch niewielki przedmiot.

Zabawki z wyższej półki i filmy dla kota

Zabawki dla kotów z wyższej półki to też wyższa cena, jaką musimy za nie zapłacić. Często są one nie tylko atrakcyjne dla kota, ale również dla właściciela, który np. obsługując elektroniczną mysz za pomocą smartfona doskonale się bawi. Elektroniczne zabawki to dobry sposób na aktywizację bardzo leniwego i nieco otyłego mruczka.

 

Innym rodzajem zabawek są zabawki ekologiczne. Idealne, jeśli zależy nam na ochronie środowiska i wykorzystaniu naturalnych materiałów (np. drewna lub sznura), zwłaszcza gdy kot jest uczulony na gumę lub plastik. Warto wówczas sięgnąć po tego typu akcesoria. Są one nieco droższe od gumowych i plastikowych zabawek.

 

Kupując zabawki dla kota, miejmy na uwadze to, że w trakcie zabawy będzie je gryzł, drapał i podrzucał, dlatego powinny być solidnie wykonane. Ważne też jest, by sprawdzić, czy nasz mruczek nie zrobi sobie daną zabawką krzywdy.

 

Ciekawym sposobem na zajęcie mruczka jest puszczenie mu kociego filmu. Wiele z nich dostępnych jest on-line. Są to np. kilku lub kilkunastominutowe materiały przedstawiające gołębie w parku lub uciekającą po ekranie animowaną myszkę. 

 
 

Brązowy młody kot leży na talerzu.
©Mara Zemgaliete/Fotolia.com
Styl życia
Co powinno się znajdować w wyprawce dla kota?
W wyprawce dla kota, oprócz misek na pożywienie czy kuwety, powinien znaleźć się również transporter. Jest on niezbędny, jeśli musimy bezpiecznie przetransportować pupila do weterynarza, czy też chcemy wybrać się z nim do rodziny lub na wakacje.

W wyprawce dla kota, oprócz misek na pożywienie czy kuwety, powinien znaleźć się również transporter. Jest on niezbędny, jeśli musimy bezpiecznie przetransportować pupila do weterynarza, czy też chcemy wybrać się z nim do rodziny lub na wakacje.   Kupując kota do domu , trzeba zadbać o to, by czuł się w nim jak najlepiej. Wyprawka dla małego czworonoga powinna przede wszystkim zaspokoić jego podstawowe potrzeby – musi mieć on z czego jeść i gdzie się załatwić. Warto również zapewnić mu zabawki i akcesoria do pielęgnacji. Podstawowa wyprawka – miska i kuweta Zanim kot trafi do naszego domu, powinniśmy zaopatrzyć się w miskę i kuwetę dla niego. Miska na pokarm nie powinna być większa niż 0,3 l, zaś miska na płyny nie przekraczać pół litra pojemności. Ważne, żeby nie przekarmiać czworonoga oraz dbać, by otrzymywał karmy bogate w wartości odżywcze i witaminy . Z kolei podając płyny, należy pamiętać, że mleko krowie dla kota jest niezdrowe i powoduje biegunkę oraz rozstrojenie jego układu pokarmowego.   Kuwetę można kupić krytą lub otwartą. Zdecydowanie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla kota jest ta z daszkiem. Główną zaletą kuwety krytej jest to, że rzadziej wysypuje się z niej żwirek, a mały czworonóg czuje się w niej swobodnie. Niektóre koty nie lubią jednak obudowanych przestrzeni, dlatego dla nich lepsza będzie kuweta otwarta. Zabawki dla kota Młode koty uwielbiają zabawę. Zabawki dla nich powinny rozbudzać ciekawość i rozwijać ich kondycję fizyczną. Koty z natury są łowcami, dlatego najlepsze dla nich mogą okazać się różnego rodzaju piłeczki czy przedmioty w kształcie myszek. Należy pamiętać, aby materiały, z jakich są wykonane były jak najmocniejsze i najtrwalsze (najlepiej z poliestru) – pozwoli to na długą i bezpieczną zabawę...

Zabawki dla dzieci
© Oksana Kuzmina/Fotolia.com
Styl życia
Zabawki dla dwulatka powinny rozwijać jego zdolności motoryczne i wyobraźnię
Idealne zabawki dla dwulatka to piłki, klocki, ciastolina. Takie zabawki nie tylko bawią, ale również wspierają rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny.

Idealne zabawki dla dwulatka to piłki, klocki, ciastolina. Takie zabawki nie tylko bawią, ale również wspierają rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny.   Po skończeniu roku dziecko coraz szybciej uczy się nowych rzeczy i poznaje otaczający je świat, a odpowiednio dobrane zabawki je w tym wspierają. Zabawki dla dwulatka powinny rozwijać i uczyć Dwuletnie dziecko jest bacznym obserwatorem i naśladowcą, lubi bawić się w dorosłego. Na tym etapie rozwoju chętnie powtarza czynności wykonywane przez rodziców, dziadków czy innych dorosłych, z którymi ma styczność. Odgrywanie ról rozwija wyobraźnię malca i zdolności wchodzenia w interakcję z innymi ludźmi, a zatem wspiera rozwój społeczny.   Poza tym dwulatek chłonie świat wszystkimi zmysłami , uczy się dopasowywać kształty, kolory, znacznie rosną jego zdolności motoryczne. Dziecku w tym wieku trzeba dostarczyć odpowiedniego materiału do nauki, np. zabawek z różnych materiałów .   Jednocześnie wyobraźnię i zdolności dwulatka rozwija różnego rodzaju malowanie i konstruowanie. Edukacyjne, zręcznościowe, manualne - rodzaje i przykłady zabawek dla dwulatka Zabawki dla dwulatka rozwijające ogólne zdolności motoryczne to piłki, huśtawki i specjalnej wielkości i konstrukcji rowerki trzykołowe. Małe rączki i paluszki wyćwiczą klocki, elementy do układania, wkładania i wyjmowania , puzzle dostosowane do wieku, zabawki z przyciskami i pozwalające tworzyć różne kształty, np. ciastolina. Wszystkie te zabawki dla dwulatka są atrakcyjne i wspierają jego rozwój fizyczny i intelektualny .   Wyobraźnię rozwijają szczególnie te zabawki, które służą do odgrywania scenek, ale też te do tworzenia własnych arcydzieł. Najbardziej atrakcyjne zabawki dla dwuletniej dziewczynki...

Kot w transporterze
©photo_master3000/Fotolia.com
Styl życia
Transporter czy torba dla kota? Kilka przydatnych wskazówek
Transporter lub torba dla kota powinny być dostosowane do rozmiaru i temperamentu pupila. Ważne jest również to, czy kot ma być jedynie dowieziony do weterynarza, czy będzie towarzyszył nam w podróży samochodem lub samolotem.

Transporter lub torba dla kota powinny być dostosowane do rozmiaru i temperamentu pupila. Ważne jest również to, czy kot ma być jedynie dowieziony do weterynarza, czy będzie towarzyszył nam w podróży samochodem lub samolotem.   Dokonując wyboru transportera dla zwierzęcia, najlepiej zrezygnować z wiklinowej budki . Jest doskonała jako legowisko , ale w podróży się nie sprawdzi. Trudno ją utrzymać w czystości, jest ciężka, ma łatwe do sforsowania drzwiczki a dno często odpada. Torba dla kota Torba dla kota to rozwiązanie dobre na krótkie dystanse. Na rynku dostępne są torby wykonane z różnych tworzyw, często lekko usztywnianych. Dobrym rozwiązaniem jest torba z odpinanym dnem (najczęściej przy pomocy suwaka). Dzięki temu łatwo ją wyprać, gdy pupilowi przytrafi się niespodzianka. Torba – szczególnie ta, wykonana z grubego weluru lub puchatego materiału , latem nie zda egzaminu, nawet na krótkie trasy. Zwierzęciu będzie w niej bardzo gorąco i przez to może się trwale zniechęcić do podróży. Torby często mają otwory, przez które kot może wystawiać głowę . Znajdujące się wewnątrz kółeczka na gumkach są przeznaczone do przypięcia kocich szelek. Podsumowując: torba tak – ale tylko na podróż trwającą nie dłużej niż 1-2 godziny przy umiarkowanej temperaturze na zewnątrz.  Jak wybrać rozmiar transportera dla kota Transportery dla kota dostępne są w trzech kategoriach rozmiarów, oznaczonych następująco: 1 lub 10 – dla kota o wadze do 6 kg, 2 lub 20 – dla kota o wadze powyżej 6 kg lub dla dwóch małych kotów, 3 lub 30 – dla dwóch lub trzech kotów. Transporter 1 jest najlepszy, gdy nie mamy samochodu i zależy nam na przenoszeniu pupila na krótkie dystanse np. do weterynarza. Dłuższe...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner