malowanie paznokcia lakierem
Flickr/ James Lee/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Lakier hybrydowy czy żelowy lakier do paznokci, co wybrać?

malowanie paznokcia lakierem
Flickr/ James Lee/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Zarówno lakier hybrydowy, jak i żelowy, to lakier, który utrzyma się na paznokciach dłużej niż 5 dni, będzie miał piękny połysk, będzie odporny na zarysowania oraz nie odpryśnie.

 

Hybryda: nie matowieje, wygląda naturalnie, nie uczula. Tego rodzaju manicure jest delikatny dla paznokci, jest bezzapachowy i nieścieralny, wykonuje go stylistka paznokci lub kosmetyczka. Czas zabiegu: 2-3 godziny.

 

Żel: ma intensywny zapach tradycyjnego lakieru do paznokci, wielką jego zaletą, jest to, że można go użyć samodzielnie w domu. Czas zabiegu: 0,5-1 godziny.

 

Lakier hybrydowy oraz żelowy lakier do paznokci, różnią się ceną, sposobem aplikacji oraz trwałością. Żelowy lakier pozwala uzyskać efekt jak z salonu kosmetycznego w domowym zaciszu, jest tańszy, ale też mniej trwały, pozostanie na paznokciach około 5 dni w zależności od intensywności wykonywania prac domowych. Lakier hybrydowy utrzymuje się 2-3 tygodnie, jednak jest kosztowny a jego ściągnięcie wymaga wizyty u kosmetyczki.


  • Jeżeli zdecydowałaś się wykonać manicure żelowy, dowiedz się, jak w łatwy sposób można zrobić paznokcie żelowe w domu.
  • Tipsy żelowe to wygodny sposób na ładny i trwały manicure. Dowiedz się, jak je założyć na paznokcie.
  • Jedno- czy trójfazowe - sprawdź, który rodzaj żeli do paznokci będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.
  • Manicure jednolity jest nudny i mało wyrazisty. Zainteresuj się, jakie zdobienie może pojawić się paznokciach przedłużanych.

Więcej na temat pielęgnacja paznokci
Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47