lakiery do paznokci
Pixabay/WerbeFabrik/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0
Fleszstyle

Typy lakierów do paznokci

Zadbane dłonie i wypielęgnowane paznokcie pozwalają kobiecie poczuć się piękną i pewną siebie. Występują różnorodne lakiery do paznokci, które służą zarówno do pielęgnacji, jak i do ozdabiania.

Zadbane dłonie i wypielęgnowane paznokcie pozwalają kobiecie poczuć się piękną i pewną siebie. Występują różnorodne lakiery do paznokci, które służą zarówno do pielęgnacji, jak i do ozdabiania.

Gwiazdy na konferencji marki Oslo Skin Lab. Jak dbają o swoją skórę? Żadna z nich nie wyobraża sobie dnia bez jednej czynności

Rodzaje lakierów do paznokci

1. Lakiery bezbarwne. Są to lakiery bez koloru, które nabłyszczają płytkę paznokcia. Łączone są zazwyczaj z odżywkami i spełniają funkcję prozdrowotną. Stosuje się je głównie do łamliwych i cienkich paznokci poprzez zawartość składników odżywczych.

2. Lakiery transparentne. Nie przykrywają w pełni paznokcia i dają efekt lekkiego prześwitu. Używa się ich do wykonania francuskiego manicure. Wyróżnia się trzy rodzaje lakierów transparentnych: białe, które służą do umalowania końcówki paznokcia, różowe i beżowe przykrywające całą płytkę. Lakiery mają zazwyczaj zabarwienie mleczne.

3. Lakiery opalizujące (refleksyjne), które stwarzają efekt wielobarwności. W zależności od kąta padania światła zmienia się kolor na paznokciach.

4. Lakiery hybrydowe to połączenie zwykłego lakieru do paznokci z żelem, który pełni funkcję utwardzającą. Kolor paznokci dłużej utrzymuje się poprzez naświetlenie lampą UV lub LED.

5. Lakiery matowe są dobrze kryjące, bez żadnego połysku. Wykorzystuje się je jako bazę na paznokieć pod różnego rodzaju zdobienia.

6. Lakiery perłowe. Nie kryją zbyt dobrze, ale cechują się silnym połyskiem. Stosowane są głównie jako ostatnia warstwa na pomalowany paznokieć.

7. Lakiery lustrzane. Imitują lustro i odbijają światło. Dają znakomity efekt.

8. Lakiery holograficzne. Pod wpływem odpowiedniego światła kolor mieni się na różne kierunki. Daje efekt paznokci 3D.

9. Lakiery pękające. Po kilku minutach po nałożeniu lakier zaczyna pękać, a tym samym tworzy niepowtarzalne wzorki.

10. Lakiery utwardzające, które w swoim składzie zawierają krzem i wapń. Pierwiastki te przyczyniają się do zespolenia włókien keratyny, która decyduje o twardości paznokcia. Paznokcie dzięki lakierom utwardzającym są elastyczne i nie odpryskują.

11. Lakiery szybkoschnące. Lakiery, które wysychają w ciągu minuty. Zawierają w sobie dużo pigmentów, a dzięki temu wystarczy jedna warstwa, aby przykryć dokładnie paznokieć. Nie są zbyt trwałe.

12. Lakiery antyalergiczne. Lakiery dla alergików powinny być bezzapachowe i nie mogą zawierać substancji wysuszających. Są to lakiery o pastelowych kolorach, ponieważ ciemne pigmenty przyczyniają się do powstania uczulenia. Niestety, lakiery te nie należą do trwałych.

13. Lakiery trwałe. Głównym składnikiem lakierów jest żywica. Jej obecność powoduje, że lakier utrzymuje się na paznokciach 5 dni.

14. Lakiery fluorescencyjne, które mają charakterystyczny, rażący, ostry kolor i świecą w ciemności.

15. Lakiery piaskowe. Poprzez nałożenie lakieru na paznokieć uzyskamy piaskową powierzchnię płytki. W dotyku płytka paznokcia jest chropowata.

16. Lakiery termiczne. Lakiery bardzo szybko schną, ale nie są trwałe. Ze względu na temperaturę zmienia się kolor płytki paznokcia.

17. Lakiery magnetyczne – po nałożeniu lakieru przykłada się (będący w zestawie) magnes, który stworzy wybrane wzorki na paznokciu. Wszystko zależy od ułożenia magnesu. Lakier utrzymuje się około 3 dni.

 

Przy zakupie lakieru do paznokci trzeba kierować się przede wszystkim jakością, a nie ceną. Należy dobierać odpowiedni lakier do stroju, okazji, a także do rodzaju i kształtu paznokcia. Zanim pomaluje się paznokcie, powinno się wykonać manicure krok po kroku.


  • Poznaj jeszcze jeden wyjątkowy rodzaj lakieru do paznokci - lakier winylowy.
  • Zmywanie lakieru nie musi odbywać się przy pomocy sztucznych substancji. Odszukaj w kuchni "domowych zmywaczy".
  • Style w manicure zmieniają się co chwila. Dowiedz się, jaka stylizacja paznokci jest teraz w modzie.
Hybryda na paznokciach
Instagram
Fleszstyle
Jak zrobić hybrydę na paznokciach w domu? Poradnik dla początkujących krok po kroku
Aby manicure hybrydowy rzeczywiście był trwały i wyglądał efektownie, trzeba wiedzieć jak zrobić paznokcie hybrydowe. Niezbędnymi czynnościami w manicure hybrydowym jest odtłuszczenie płytki paznokcia, utwardzanie kolejnych warstw lakieru w lampie i precyzyjna aplikacja kosmetyku.

Aby manicure hybrydowy rzeczywiście był trwały i wyglądał efektownie, trzeba wiedzieć jak zrobić paznokcie hybrydowe. Niezbędnymi czynnościami w manicure hybrydowym jest odtłuszczenie płytki paznokcia, utwardzanie kolejnych warstw lakieru w lampie i precyzyjna aplikacja kosmetyku. Lakier hybrydowy – trwałe i piękne paznokcie Zaletą lakierów hybrydowych jest wysoka odporność na zadrapania, odpryskiwanie i uszkodzenia. Lakier hybrydowy jest połączeniem atutów klasycznego lakieru do paznokci oraz manicure żelowego. Produkt ma elastyczną konsystencję, po nałożeniu na płytkę wygląda naturalne i jest bardzo żywotny. Utwardza płytkę paznokcia. Pomimo nałożenia kilku warstw, powierzchnia paznokcia wygląda jak cienka jednolita tafla. Lakier hybrydowy nie odpryskuje i pięknie lśni. Produkt utrzymuje się na paznokciach około dwóch tygodni. Nie ma więc konieczności wykonywania zabiegu tak często, jak przy manicure zrobionym klasycznym lakierem. Walorem manicure hybrydowego jest także minimalna ingerencja w płytkę paznokcia. Paznokcie hybrydowe to rozwiązanie dla tych osób, które chcą cieszyć się długotrwałym efektem pięknego manicure bez względu na codzienne obowiązki. Zabieg manicure hybrydowego Lakier hybrydowy nakładamy jak zwykły lakier. Po nałożeniu na paznokieć kosmetyk należy utwardzić w specjalnej lampie UV lub LED. Ostatnim etapem manicure hybrydowego jest nałożenie top coatu , który wygładzi, ujednolici i nada paznokciom lśniący blask. Lakiery hybrydowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Barwy można łączyć tworząc efekt stopniowego przechodzenia kolorów – ombre lub fantazyjne wzorki i rysunki. Dużym zainteresowaniem cieszy się także nadawanie paznokciom tzw. efektu syrenki. Metoda ta polega na zdobieniu paznokci hybrydowych specjalnym pyłkiem opalizującym w różnej kolorystyce....

niebieskie ombre
©Svetlana Fedoseeva/fotolia
Fleszstyle
Paznokcie ombre, czyli manicure z efektem cieniowania
Paznokcie ombre to manicure, który ma dać efekt stopniowego mieszania się jednego koloru z drugim. Najlepszy efekt daje łączenie kolorów od ciemnego do jasnego.

Paznokcie ombre to manicure, który ma dać efekt stopniowego mieszania się jednego koloru z drugim. Najlepszy efekt daje łączenie kolorów od ciemnego do jasnego. Paznokcie ombre – wykonanie krok po korku Do zrobienia ombre na paznokciach potrzebujemy trzech odcieni lakierów, np. białego, turkusowego i czarnego, bazy pod lakier, utwardzacza, wacika kosmetycznego, zmywacza do paznokci, małej gęstej gąbeczki (np. kuchennej) i patyczka kosmetycznego. Krok 1 – Przygotowanie paznokci i nałożenie bazy Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokci do manicure , czyli spiłowanie, odsunięcie skórek, odtłuszczenie płytki wacikiem ze zmywaczem i nałożenie bazy. Baza chroni płytkę paznokcia przed odbarwieniem . Krok 2 – Malowanie całej płytki paznokcia Po wyschnięciu bazy płytkę paznokcia malujemy najjaśniejszym kolorem – w naszym przypadku jest to kolor biały. Krok 3 – Stemplowanie Na gąbce malujemy trzy różnokolorowe pasma dowolnej grubości – jedno nad drugim – w takiej kolejności, aby najciemniejszy kolor był u nasady paznokcia, jaśniejszy w środku, a najjaśniejszy na końcówkach. Na brzegach pasma powinny na siebie nachodzić, tak aby kolory się nie odcinały. Gąbkę z nałożonymi lakierami przykładamy do każdego paznokcia . Po nałożeniu lakieru na wszystkie paznokcie, ponownie aplikujemy pasma na gąbkę i nakładamy drugą warstwę lakieru na paznokcie. Jeżeli chcemy, aby efekt był bardziej intensywny, wykonujemy 3-4 stemplowania. Krok 4 – Podkreślenie końcówek Najlepszy efekt ombre na paznokciach uzyskamy, jeżeli najjaśniejszy kolor będzie mocno podkreślony. Aby tego dokonać na czysty brzeg gąbki nakładamy pasmo białego lakieru (nie szersze niż to, które znajduje się na paznokciach) i stemplujemy gąbką wyłącznie jasne końcówki. Krok 5 – Oczyszczenie skórek Aby usunąć lakier , który osadził się na skórkach,...

proste wzorki na paznokciach
©honcharr/fotolia
Fleszstyle
Kropki i kwiatki na paznokciach – wykonanie krok po kroku
Proste wzorki na paznokciach sprawiają, że tradycyjny manicure nabiera nowego, świeżego wyglądu. Jedna z najmodniejszych propozycji to manicure, który łączy w sobie drobne kwiatuszki i kropeczki namalowane na pastelowym odcieniu niebieskiego.

Proste wzorki na paznokciach sprawiają, że tradycyjny manicure nabiera nowego, świeżego wyglądu. Jedna z najmodniejszych propozycji to manicure, który łączy w sobie drobne kwiatuszki i kropeczki namalowane na pastelowym odcieniu niebieskiego. Proste wzorki na paznokcie – kwiatuszki i kropki Do wykonania manicure potrzebujemy bazy pod lakier, utwardzacza do manicure i lakierów: białego, niebieskiego w pastelowym odcieniu i ciemnozielonego. Namalowanie wzorków ułatwią akcesoria, takie jak: sonda – przyrząd do wykonywania wzorków na paznokciach – wyglądem przypomina dłuto i z obydwu stron zakończona jest małą metalową kuleczką, cienki pędzelek oraz plastikowa podkładka . Przydatne będą także: drewniana szpatułka kosmetyczna, wacik i zmywacz do paznokci bez acetonu. Krok 1 – Przygotowanie paznokci Przed wykonaniem manicure powinniśmy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia . W tym celu piłujemy ją papierowym pilniczkiem, wykonując ruch tylko w jednym kierunku, odtłuszczamy wacikiem ze zmywaczem i odsuwamy skórki drewnianą szpatułką. Krok 2 – Baza pod lakier Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy pod lakier lub lakieru bezbarwnego. Dzięki temu zabiegowi lakier nie odbarwi paznokci. Krok 3 – Aplikacja lakierów Kiedy baza pod manicure wyschnie, nakładamy lakiery. Paznokcie u obu palców serdecznych malujemy białym lakierem, a pozostałe na niebiesko. Krok 4 – Kropki Na plastikową podkładkę wylewamy odrobinę białego lakieru. Do ręki bierzemy sondę, jej metalową kuleczkę zanurzamy w białym lakierze i delikatnie dotykając kuleczką do płytki paznokcia, wykonujemy kropki na paznokciach palców wskazujących . Robimy około 15 kropek na każdym paznokciu. Kropeczki mogą być różnej wielkości. Krok 5 – Kwiatuszki Na plastikową podkładkę ponownie wylewamy odrobinę lakieru białego i niebieskiego. Lakiery na podkładce nie powinny...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik