malowanie paznokci
Flickr/Fing'rs/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle

Samodzielne wykonanie paznokci żelowych

Paznokcie żelowe są nie tylko modne, ale i praktyczne. Utrzymują się bardzo długo, zapewniając dłoniom efektowny wygląd przez wiele tygodni. Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje zdobienie paznokci metodą żelową, jest to jednak zabieg dość kosztowny. Warto więc zadać sobie odrobinę trudu i nauczyć się samodzielnego przeprowadzania go w warunkach domowych. Jak? To proste!

Paznokcie żelowe są nie tylko modne, ale i praktyczne. Utrzymują się bardzo długo, zapewniając dłoniom efektowny wygląd przez wiele tygodni. Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje zdobienie paznokci metodą żelową, jest to jednak zabieg dość kosztowny. Warto więc zadać sobie odrobinę trudu i nauczyć się samodzielnego przeprowadzania go w warunkach domowych. Jak? To proste!

 

Gwiazdy na konferencji marki Oslo Skin Lab. Jak dbają o swoją skórę? Żadna z nich nie wyobraża sobie dnia bez jednej czynności

Co jest potrzebne do wykonania paznokci żelowych?

Przed przystąpieniem do pracy musisz zaopatrzyć się w specjalny sprzęt i kosmetyki - na dłuższą metę to naprawdę opłacalna inwestycja. Najważniejszy jest zakup odpowiedniej lampy UV. Najlepiej, jeśli wybierzesz model o mocy 36 W - taki jest w stanie w krótkim czasie utwardzić większość dostępnych na rynku żeli do paznokci. Poza tym musisz mieć:

 • płyn odtłuszczający (cleaner),
 • płyn wytrawiający naturalną płytkę paznokcia (primer),
 • żele: podkładowy (baza), budujące (przezroczysty, biały, transparentny róż), kamuflujący (cover), nabłyszczający,
 • szczypce,
 • kopytko,
 • płyn do dezynfekcji,
 • formy do paznokci,
 • bloczek,
 • pilnik,
 • pędzel,
 • szczoteczkę do usuwania pyłu,
 • waciki bezpyłowe,
 • oliwkę pielęgnacyjną do skórek.

 

Krok po kroku podążasz za modowymi hitami? Jeżeli tak, koniecznie wejdź na tę stronę i wykorzystaj oferowany przez Zalando Lounge kod rabatowy.

Krok 1: Przygotowanie gruntu

Oczyść dłonie płynem do dezynfekcji i usuń skórki kopytkiem. Następnie użyj pilnika do wyrównania długości paznokci, po czym spróbuj delikatnie zmatowić nim płytki, zwracając szczególną uwagę na okolice skórek. Potem oczyść je z pyłu szczoteczką i odtłuść wacikiem nasączonym cleanerem. Na koniec nałóż primer i zaczekaj chwilę, aby odparował.

 

Krok 2: Malowanie warstwa po warstwie

Nałóż pędzelkiem cienką warstwę bazy. Uważaj, aby nie zalać nią skórek! Następnie włóż dłoń pod światło lampy (producent powinien podawać, jak długo należy czekać – są to zwykle 3 minuty). Nałóż formy, a potem pokryj płytki paznokci cienką warstwą żelu budującego. Przeciągnij nim również po formach – w ten sposób możesz przedłużyć paznokcie do pożądanej długości. Pędzelkiem przemytym cleanerem wytrzyj żel, który wyciekł poza linie szablonu. Ponownie włóż dłoń do lampy. Jeśli warstwa jest już dostatecznie utwardzona, odklej formy, pomagając sobie szczypcami. Następnie nałóż na końcówki biały żel. Aby wyrównać ich kontury, użyj pędzelka przemytego cleanerem. Efekt utrwal, wkładając dłoń do lampy. Przy nakładaniu kolejnej warstwy żelu (coveru) pomiń białe końcówki (pamiętaj o utwardzeniu). Ostatnią warstwą pomaluj cały paznokieć (może to być żel w kolorze transparentnego różu lub bezbarwny) i znów włóż dłoń do lampy.

 

Krok 3: Ostatnie szlify: piłowanie, polerowanie, nabłyszczanie

Przemyj cleanerem lepką warstwę paznokci. Następnie opiłuj je pilnikiem i wygładź bloczkiem, a pył usuń szczoteczką. Ponownie użyj cleanera, a potem nałóż żel nabłyszczający. Utwardź go, po raz ostatni wkładając dłoń do lampy. Na koniec jeszcze raz przemyj paznokcie cleanerem. Zadbaj też koniecznie o szczególnie wrażliwe skórki – wetrzyj w nie odżywkę pielęgnacyjną.

 

Krok 4: Brawo ja!

Możesz być dumna z samodzielnie wykonanych paznokci żelowych.


 • Tipsy i żele, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o paznokciach żelowych, zanim zdecydujesz się  ten manicure.
 • Żelowe tipsy umożliwiają wydłużanie i formowanie paznokci. Przeczytaj, jak zakłada się tipsy żelowe krok po kroku.
 • Hybryda czy żel? Sprawdź, który manicure jest dla Ciebie - paznokcie hybrydowe czy żelowe.
 • Żele do paznokci mogą być jedno- lub trójfazowe. Zainteresuj się, jaki rodzaj jest lepszy i je zakładać.
 • Wyprofiluj najmodniejszy w tym sezonie kształt paznokci. Zobacz jak uzyskać paznokcie migdałki krok po kroku. 
robienie manicure
©smspsy/Fotolia
Fleszstyle
Jednofazowe i trójfazowe żele do paznokci – jak je nakładać?
Żele do paznokci mogą być jednofazowe lub trójfazowe. Trójfazowe żele składają się z trzech typów żeli, natomiast jednofazowe z jednego, który posiada właściwości wszystkich trzech rodzajów żeli trójfazowych.

Żele do paznokci mogą być jednofazowe lub trójfazowe. Trójfazowe żele składają się z trzech typów żeli, natomiast jednofazowe z jednego, który posiada właściwości wszystkich trzech rodzajów żeli trójfazowych. Żel do paznokci – jednofazowy i trójfazowy Z żelu jednofazowego można zbudować wszystkie warstwy paznokcia, natomiast żel trójfazowy składa się z trzech typów żeli, z których osobno tworzy się każdą warstwę paznokcia. Jednofazowy żel do paznokci – jak nakładać? Żel do paznokci jednofazowy charakteryzuje się średnią gęstością . Ma on właściwości wszystkich trzech rodzajów żeli trójfazowych, czyli daje przyczepność, buduje paznokieć, a także nadaje połysk. Najczęściej nakłada się go w 3-4 warstwach (w zależności od oczekiwanego efektu) i utwardza się w lampie UV przez 2-3 minuty. Na paznokcie należy nałożyć cienką warstwę podkładową żelu , po czym włożyć do lampy, by ją utwardzić. Po tym czasie trzeba zrobić już grubszą warstwę budującą na płytkę paznokcia i również wstawić do lampy UV. Na koniec stosuje się cienką warstwę wykańczającą, która wyrównuje płytkę paznokcia i nadaje jej połysk. Trójfazowy żel do paznokci – jak nakładać? Żel do paznokci trójfazowy składa się z trzech typów żeli: żelu podkładowego ( bonder ), który zwiększa przyczepność naturalnej płytki paznokcia; żelu budującego (builder), który modeluje i buduje płytkę paznokcia; żelu nabłyszczającego (gloss), który nadaje połysk paznokciom. Za pomocą żelu podkładowego należy nałożyć na płytkę tipsa cienką warstwę preparatu, po czym włożyć do lampy UV na około 2-3 minuty. Następnie grubszą warstwę żelu budującego trzeba nałożyć na warstwę pierwszą i również dłoń umieścić w lampie UV . Na sam koniec stosuje się żel nabłyszczający, który także należy utwardzić w lampie UV....

kolorowe paznokcie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Tipsy żelowe – jak wykonać samodzielnie w domu?
Paznokcie żelowe można wykonać samodzielnie w domu. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten jest czasochłonny i wymaga cierpliwości. Warto także odpowiednio przygotować naturalną płytkę paznokcia.

Paznokcie żelowe można wykonać samodzielnie w domu. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten jest czasochłonny i wymaga cierpliwości. Warto także odpowiednio przygotować naturalną płytkę paznokcia. Tipsy żelowe – czego potrzebujesz? Do zabiegu potrzebujesz sztucznych plastikowych paznokci , pilnika szklanego, pilnika drobnoziarnistego, płynu do odtłuszczania płytki paznokci, primera , żelu do tipsów, lampy UVA lub płynu aktywującego i oliwki do tipsów. Pobierz Douglas kod rabatowy i kup sobie akcesoria, dzięki którym samodzielnie wykonasz tipsy żelowe w domu. Przygotuj paznokcie Na początku namocz paznokcie w wodzie z sokiem z cytryny . Trzymaj je w niej przez około 20-30 minut. Proces ten spowoduje, że płytka będzie bardziej elastyczna, a namoczone skórki łatwiej będą odchodzić od paznokcia. Potem zdezynfekuj dłonie specjalnym płynem. Skracanie i piłowanie naturalnych paznokci Za pomocą cążków skróć naturalne paznokcie i pozbądź się skórek. Potem przy pomocy drobnoziarnistego pilnika zmatuj wierzchnią warstwę płytki paznokcia. Dzięki temu łatwiej będzie przykleić sztuczny paznokieć. Kolejno przemyj płytki paznokci odtłuszczaczem. Dobieranie kształtu tipsów Dobierz formę tipsów do kształtu naturalnych paznokci. Pamiętaj, by sztuczne paznokcie nie były zbyt szerokie lub zbyt wąskie , a sam tips musi dokładnie przylegać do paznokcia. Tips powinien sięgać maksymalnie do połowy naturalnej płytki. Puste miejsce zostanie uzupełnione żelem. Przyklejanie tipsa Za pomocą specjalnego kleju do tipsów przyklej sztuczne paznokcie do naturalnych. Skrócenie tipsów i nałożenie primera Za pomocą cążków skróć tipsy i nadaj im odpowiedni kształt przy pomocy szklanego pilnika. Postaraj się zniwelować granicę pomiędzy naturalnym, a...

paznokcie pomalowane na czarno
Flickr/KARL WANG/CC BY-ND 2.0v https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Fleszstyle
Zdobienie paznokci przedłużanych – lakiery, naklejki, stemple
Są dwie podstawowe techniki przedłużania paznokci: metoda akrylowa i żelowa. Niezależnie od tego, czy masz tipsy żelowe, czy akrylowe, możesz samodzielnie je malować: zmieniać ich kolor, fakturę, malować na nich wzorki.

Są dwie podstawowe techniki przedłużania paznokci: metoda akrylowa i żelowa. Niezależnie od tego, czy masz tipsy żelowe, czy akrylowe, możesz samodzielnie je malować: zmieniać ich kolor, fakturę, malować na nich wzorki. Czy tipsy można malować zwykłym lakierem? Paznokcie możesz malować zwykłym lakierem, pamiętaj jednak, żeby do zmycia starej warstwy używać zmywacza bezacetonowego. Zmywacze zawierające aceton rozpuszczają akryl, a na paznokciach żelowych mogą zostawić nieestetyczne smugi. Przed nałożeniem nowej warstwy pomaluj tipsy lakierem podkładowym. Unikniesz dzięki niemu przebarwień i sprawisz, że wyższe warstwy lakieru będą bardziej trwałe. Jak zrobić wzorki na paznokciach za pomocą naklejek? Najprościej jest kupić naklejki wodne, które nakłada się na paznokcie tak, jak kalkomanię . Po odcięciu wybranego wzorku z kartonika, należy zanurzać go w wodzie do momentu aż kartonik oddzieli się od folii ze wzorkiem. Wzorek należy delikatnie (można użyć do tego pęsety) położyć na paznokciu i wygładzić jego powierzchnię wacikiem. Po chwili można oderwać folię od paznokcia. Wzorek, który został na paznokciu, lakieruje się bezbarwnym lakierem albo żelem UV. Jak zrobić wzorki na paznokciach za pomocą stempli? Do wykonywania wzorów na paznokciach możesz też wykorzystać specjalne stempelki i blaszki z wzorami. Wykonywanie wzorków za pomocą stempli należy zacząć od wyboru dwóch kolorów lakieru: tego, który będzie stanowił tło, i tego, który będzie kolorem wzorku (dostępne są specjalne lakiery do wzorków). Pomaluj paznokcie lakierem podkładowym, następnie lakierem, który chcesz mieć na paznokciach jako tło. Wybrany wzorek na blaszce pomaluj drugim kolorem lakieru. Za pomocą zdrapki, która na ogół dołączona jest do blaszki z wzorami, zdrap nadmiar lakieru. Przyciśnij...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik