Zakwaszenie organizmu – na czym polega i jak go zwalczyć proszkiem zasadowym?
Zakwaszenie organizmu to stan, w którym zaburzona jest równowaga pomiędzy kwasami i zasadami w organizmie. Nadwyżka kwasów może być spowodowana niewłaściwą dietą, stresem i życiem w ciągłym napięciu. Proszek zasadowy to suplement diety, który pobudza perystaltykę jelit i pomaga pozbyć się nadmiaru kwasu z organizmu.
Zakwaszenie organizmu to stan, w którym zaburzona jest równowaga pomiędzy kwasami i zasadami w organizmie. Nadwyżka kwasów może być spowodowana niewłaściwą dietą, stresem i życiem w ciągłym napięciu. Proszek zasadowy to suplement diety, który pobudza perystaltykę jelit i pomaga pozbyć się nadmiaru kwasu z organizmu.
W Europie na zakwaszenie organizmu cierpi około 85% osób.
Na czym polega zakwaszenie organizmu
Zakwaszenie organizmu to zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej zapewniającej optymalny poziom pH krwi (7,35-7,45) i prawidłowy przebieg procesów życiowych. Naruszenie gospodarki kwasowo-zasadowej jest skutkiem pojawienia się zwiększonej ilości kwaśnych produktów przemiany materii, których organizm nie potrafi wydalić. Zakwaszenie organizmu zmniejsza odporność, sprzyja rozwojowi chorób i namnażaniu się bakterii i wirusów w organizmie. Nadmiar kwasów powoduje osłabienie całego systemu i pojawienie się kwasicy metabolicznej (nagromadzenie kwaśnych substancji we krwi). Kwasy zatruwają organizm i stwarzają środowisko optymalne do rozwoju komórek nowotworowych.
Przyczyny zakwaszenia organizmu
Główną przyczyna zakwaszenia organizmu jest niewłaściwy styl życia i zła dieta.
Produkty, które mogą zaburzać równowagę kwasowo-zasadową organizmu to, np.:
- mięsa,
- napoje gazowane,
- biała mąka (uzyskiwana z oczyszczonych zbóż),
- produkty wysokocukrowe,
- produkty wysokoprzetworzone, np. żywność typu instant,
- alkohol,
- kawa,
- herbata,
- środki konserwujące zawarte w żywności.
Objawy zakwaszenia organizmu
Początkowe objawy zakwaszenia to wysypki, bóle głowy i skłonność do przeziębień. Pod wpływem nadmiaru kwasu zgromadzonego w tkankach, zaburzone zostaje funkcjonowanie, np. tarczycy i wątroby. Symptomem wskazującym na zakwaszenie organizmu jest obniżone pH moczu (osoby zdrowe mają mocz o pH 5,5).
Z czasem mogą wystąpić, np.:
- ciągłe zmęczenie,
- bezsenność,
- grzybica jelit,
- nadwaga,
- kruchość paznokci,
- cukrzyca,
- zaburzenia koncentracji,
- osad na języku,
- uczucie goryczy lub kwaśności w ustach,
- rozdrażnienie,
- sine i opuchnięte oczy,
- brak apetytu.
Proszek zasadowy na zakwaszenie
Proszek zasadowy to suplement diety. Jest bogaty w wapń, cynk, magnez i potas, które normalizują poziom kwasów i zasad w organizmie. Regularnie stosowany proszek poprawia perystaltykę jelit i wspomaga pracę układu pokarmowego. Oczyszcza organizm i obniża poziom pH. Proszek zasadowy jest dobrze przyswajalny, a zawarte w nim witaminy, m.in. C i E, chronią komórki przed zniszczeniem.
Jak stosować proszek zasadowy
Regulacja gospodarki kwasowo-zasadowej powinna trwać około 3 miesięcy. 7-8 g proszku należy rozpuścić w 250 ml ciepłej wody i pić małymi łykami na 20-30 minut przed posiłkiem. W trakcie terapii należy pić około 8 szklanek mineralnej lub źródlanej wody w ciągu dnia.
Proszek zasadowy dostępny jest bez recepty w aptekach, sklepach internetowych i sklepach z ekologiczną żywnością. Cena za 300 g proszku to około 30 zł.
- Kozie mleko pozwala pozbyć się problemu zaparć. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto pić kozie mleko.
- Powszechna obecność substancji chemicznych w jedzeniu powoduje, że łatwo o przekroczenie norm w codziennej diecie. Tutaj znajdziesz listę najpopularniejszych konserwantów żywności.
- Masz opuchnięte kostki i powieki? Poznaj sposoby na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu.