Kobieta w sukience neoprenowej
© Andrey Kiselev/Fotolia.com

Futurystyczny look z neoprenową sukienką

Kobieta w sukience neoprenowej
© Andrey Kiselev/Fotolia.com

Odzież wykonana z neoprenu jest wodoodporna i nieprzemakalna. Mimo że dotąd kojarzono go jedynie z ubraniami odchudzającymi, to od niedawna coraz częściej mówi się i o innych elementach garderoby. Sukienka neoprenowa, wykonana z elastycznego, rozciągliwego i bardzo trwałego materiału, jest odporna na zniszczenia.

Czym jest neopren?

Neopren nie jest już zarezerwowany tylko dla sportowców i osób, które chcą zrzucić parę kilo. Branża modowa zainteresowała się tym materiałem i zaczęła eksperymentować łącząc go z wełną, jedwabiem, bawełną i innymi włóknami. W rezultacie powstał neopren, mający zastosowanie w szyciu nie tylko funkcjonalnych, ale i eleganckich ubrań.

 

Neopren jest materiałem odpornym na wszelkie zmiany kształtu, fabrycznie ułożona w pewien sposób sukienka nie będzie się odkształcała. Dlatego też często zdarza się, że są stylizowane na dość futurystyczne kreacje – z licznymi wygięciami, zagięciami, które zachowują swoją trwałość. Sukienki mogą być szyte we wszystkich fasonach i rozmiarach. Jest to bardzo wygodne gdy dużo podróżujesz – sukienka neoprenowa na pewno nie pogniecie ci się w walizce. Jest też odporna na plamy, na pewno nie przemoczy się na deszczu.

 

Sukienka neoprenowa dzięki wykonaniu z tak specyficznego materiału, może posłużyć długie lata. Szkoda tylko, że nie opiera się zmianom mody tak, jak niekorzystnym warunkom atmosferycznym.


Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11