Przykład kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
Kwestionariusz osobowy to miejsce na dane kontaktowe oraz informacje na temat wykształcenia oraz dotychczasowego doświadczenia zawodowego.
Kwestionariusz osobowy to miejsce na dane kontaktowe oraz informacje na temat wykształcenia oraz dotychczasowego doświadczenia zawodowego.
Pracodawca, w celu kompletowania dokumentacji kadrowej, ma prawo wymagać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie wypełnienia kwestionariusza osobowego. Jest to dokument, który zawiera podstawowe dane osobowe.
Przykład danych w kwestionariuszu osobowym
- imię (imiona) i nazwisko: Anna Iksińska
- imiona rodziców, nazwisko rodowe matki: Adam, Ewa (Kowalska)
- data i miejsce urodzenia: 01.01.1990 r.
- obywatelstwo: polskie
- miejsce zamieszkania (adres do korespondencji): 01-001 Miasto, ul. Główna 01/02
- wykształcenie (nazwa szkoły i rok jej ukończenia oraz zawód, specjalność, stopień naukowy, tytuł zawodowy lub naukowy): Centrum Kształcenia Ustawicznego – 2008 r., technik administracji
- wykształcenie uzupełniające (kursy, studia podyplomowe, data ukończenia lub rozpoczęcia nauki w przypadku jej trwania): Kurs Pierwszej Pomocy – 2007 r.
- przebieg dotychczasowego zatrudnienia (z podaniem okresów zatrudnienia u kolejnych pracodawców oraz zajmowane stanowiska pracy): 01.10.2009-31.07.2010 – Firma Usługowo-Handlowa, pracownik administracyjny
- dodatkowe (uprawnienia, umiejętności, zainteresowania – na przykład stopień znajomości języków obcych, prawo jazdy, obsługa komputera): obsługa pakietu MS Office
Dodatkowe informacje, o które może ubiegać się pracodawca
Pracodawca ma prawo również w kwestionariuszu dla pracownika wymagać podania innych danych, na przykład numeru PESEL lub imion i nazwisk oraz dat urodzenia dzieci. Jeśli pracownik może korzystać ze szczególnych uprawnień przewidzianych w prawie pracy, zobowiązany jest wypełnić również te dane w kwestionariuszu osobowym.
Obowiązek poinformowania urzędu pracy
Jeśli o zatrudnienie ubiega się osoba zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy, to w sytuacji podjęcia zatrudnienia to na niej spoczywa obowiązek poinformowania urzędu pracy o zaistniałej zmianie. Na poinformowanie urzędu pracownik ma 7 dni.
Osoba ubiegająca się o zatrudnienie ma obowiązek podać te dane, do podania których zobowiązują przepisy prawa. Dane muszą być zgodne z prawdą, a kwestionariusz wypełniony czytelnie.
- Szkoła może posiadać dane personalne ucznia. Dowiedz się, na czym polega ochrona danych osobowych w szkole.
- Pracodawca powinien prowadzić akta osobowe danego pracownika. Zobacz, jak prowadzić teczkę akt osobowych pracownika.