Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Leżąca kobieta z ręką w bieliźnie.
©Kaspars Grinvalds/fotolia
Styl życia

Sztuka masturbacji – odpowiedni nastrój, gadżety

Jak zaspokoić własne potrzeby erotyczne i osiągnąć orgazm: wprowadź się w pozytywny nastrój kąpielą lub filmem erotycznym i ułóż w wygodnej pozycji. Skupiaj się na strefach erogennych. Pieszcząc je możesz pomagać sobie wibratorem, kulkami gejszy, lubrykantem.

Jak zaspokoić własne potrzeby erotyczne i osiągnąć orgazm: wprowadź się w pozytywny nastrój kąpielą lub filmem erotycznym i ułóż w wygodnej pozycji. Skupiaj się na strefach erogennych. Pieszcząc je możesz pomagać sobie wibratorem, kulkami gejszy, lubrykantem.

 

Masturbacja (onanizm) jest naturalnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego poprzez zaspokojenie własnych potrzeb. Pieścić można się w samotności lub na oczach partnera wzrokowca, jako element gry wstępnej. Masturbacja jest też sposobem na cieszenie się z seksualności przed inicjacją seksualną, dla osób nie gotowych jeszcze na współżycie. Należy jednak uważać, by nie uzależnić się od onanizmu na rzecz prawdziwych relacji z partnerem.

Jak się podniecić samemu, żeby osiągnąć orgazm: stwórz odpowiedni nastrój

 • Zatroszcz się o atmosferę, wygodę, komfort. Rób to, gdy jesteś sama w domu, zamknij drzwi na klucz, wyłącz telefon. Weź ciepłą kąpiel, użyj pachnącego masła do ciała, napij się wina. Włącz nastrojową muzykę, zapal świece zapachowe, włóż coś, w czym bardzo się sobie podobasz.
 • Przygotuj gadżety. Przyda się ładnie pachnący lubrykant, wibrator, kulki gejszy, piórko, satynowa przepaska na oczy, czasopismo erotyczne, film erotyczny, który znasz i lubisz, duże lustro ustawione obok łóżka, w którym możesz zobaczyć swoje ciało i jego reakcje.
 • We wprowadzeniu się w nastrój podniecenia pomoże snucie fantazji erotycznych lub oglądanie filmu. Dotykaj wszystkich wrażliwych miejsc w różny sposób i przekonuj się, jak reagujesz na dotyk. Nie skupiaj się jedynie na łechtaczce, punkcie G i sutkach – spróbuj odkryć pozostałe strefy erogenne i poznać siebie. Używaj jednego palca, dwóch lub całej dłoni i zmieniaj ręce. Ugniataj, szczyp, naciskaj, głaszcz i łaskocz naprzemiennie wnętrze pochwy.
 • Ruszaj się w sposób charakterystyczny dla uprawiania seksu z partnerem, kołysz biodrami, ocieraj się o łóżko, zmieniaj tempo ruchów. Nie zapominaj o głębokich oddechach.
 • Próbuj różnych technik, aby poznać reakcje swojego organizmu i umieć doprowadzać się do różnego rodzaju rozkoszy: osiągać intensywny orgazm oraz spokojniejszy, bardziej łagodny.

Jak się masturbować, będąc dziewicą?

Ryzyko przerwania błony dziewiczej występuje nie tylko podczas masturbacji, ale także w trakcie używania tamponów. Intensywna masturbacja bez użycia gadżetów czy przedmiotów nie powinna skutkować przerwaniem błony.

Korzyści płynące z masturbacji

Oprócz chwili przyjemności, dzięki masturbacji zakończonej orgazmem:

 • masz lepsze samopoczucie, jesteś zrelaksowana, odprężona, łatwiej ci zasnąć,
 • poprawiasz ukrwienie całego organizmu oraz jędrność skóry,
 • poznajesz swoje ciało, masz świadomość swoich najwrażliwszych stref erogennych oraz tego, co najlepiej na ciebie działa i możesz wykorzystać to podczas zbliżeń z partnerem, poprawiając wspólne pożycie,
 • jesteś w stanie sama sprawić sobie przyjemność, dbając tylko o siebie i skupiając się na własnych potrzebach, bez obaw o to, czy partnerowi będzie dobrze lub czy nie zajdziesz w ciążę.
   

   

 • Lubisz dominację i głęboką penetrację? Oto pozycja na byka: opis, wady i zalety.
 • Urozmaić wasze życie seksualne! Seks po ślubie: jak zaskoczyć męża w łóżku.
 • Urozmaicenie pozycji na pieska? Pozycja na renifera: opis, wady i zalety.

pozycja na byka
© konradbak/fotolia
Styl życia
Erotyczny taniec bioder, czyli seks w pozycji na byka
Pozycja na byka umożliwia głęboką penetrację. Stroną dominującą jest kobieta. To od niej zależy tempo i głębokość pchnięć. Podczas stosunku mężczyzna ma możliwość pieszczenia ciała kobiety, ponieważ ma łatwy dostęp do jej stref erogennych, np. piersi oraz łechtaczki.

Pozycja na byka umożliwia głęboką penetrację. Stroną dominującą jest kobieta. To od niej zależy tempo i głębokość pchnięć. Podczas stosunku mężczyzna ma możliwość pieszczenia ciała kobiety, ponieważ ma łatwy dostęp do jej stref erogennych, np. piersi oraz łechtaczki.    Miłosna pozycja „siedzący byk” jest zaczerpnięta ze starożytnej sztuki miłości – Kamasutry. Urozmaica życie seksualne i nie wymaga dużego nakładu sił. Z powodzeniem mogą ją wypróbować osoby, które nie są bardzo wysportowane lub mocno zaawansowane pod względem testowanych pozycji seksualnych. Seksualna pozycja na byka – opis krok po kroku Mężczyzna siada na łóżku lub podłodze i szeroko rozkłada nogi . Kobieta kładzie się pomiędzy nogami partnera, zakładając swoje nogi na jego ramionach. Dłonie mogą służyć kochankom do pieszczot, które spotęgują doznania i przyspieszą orgazm. Podczas współżycia stroną dominującą jest kobieta, która wykonuje posuwiste lub okrężne ruchy bioder. Mężczyzna może pieścić ciało swojej kochanki. Kontakt wzrokowy i wspólne szczytowanie, czyli zalety seksu na byka Przy takim układzie ciał kochankowie mogą utrzymywać kontakt wzrokowy. Obserwacja reakcji i ruchów partnera spotęguje rozkosz i doznania. Mężczyzna ma umożliwiony dostęp do piersi i łechtaczki kobiety. Stosunek nie wymaga dużego nakładu sił. Jest spokojny i relaksujący. Pozwala na wspólne szczytowanie i stymulację punktu G, zlokalizowanego wzdłuż przedniej ściany pochwy, ok. 5 cm od wejścia. Taka pozycja jest dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn z niedużym przyrodzeniem. Co może przeszkadzać w pozycji na siedzącego byka? Wadą seksu w pozycji na byka jest brak możliwości dawania sobie pocałunków i szeptania czułych słów do ucha. Partnerka, która zbyt mocno oprze nogi na ramionach mężczyzny może sprawić, że odczuje on dyskomfort lub bolesny...

całująca się para
© sakkmesterke/Fotolia.com
Styl życia
Pozycja na renifera – doskonały seks nie tylko na święta
Pozycja na renifera jest wariantem pozycji na pieska. Dominującą rolę podczas współżycia odgrywa mężczyzna. W trakcie penetracji partner ma możliwość pieszczenia miejsc erogennych i kontroli tempa oraz siły pchnięć.

Pozycja na renifera jest wariantem pozycji na pieska. Dominującą rolę podczas współżycia odgrywa mężczyzna. W trakcie penetracji partner ma możliwość pieszczenia miejsc erogennych i kontroli tempa oraz siły pchnięć. Pozycja na renifera, czyli dominująca rola mężczyzny Układ ciał w pozycji renifera jest podobny do seksu w pozycji na pieska. Aby wykonać pozycję na renifera kobieta klęka na łóżku lub podłodze na kolanach i opiera się na dłoniach. Mężczyzna klęka za jej plecami, oplata ciało kochanki rękami – w miejscu pomiędzy brzuchem a piersiami i penetruje ją od tyłu. Rola kobiety sprowadza się do utrzymania równowagi oraz synchronizowania ruchów swojego ciała z ciałem kochanka. Zalety – wspólne szczytowanie Seks w pozycji na renifera daje możliwość wspólnego szczytowania. Do orgazmu partnerki doprowadzi penetracja, a dodatkową rozkosz sprawi stymulacja łechtaczki i piersi. W pozycji na renifera kochanek ma łatwy dostęp do miejsc erogennych i nie ma problemu z utrzymaniem erekcji . Wady seksu na renifera Zdaniem niektórych kobiet taka pozycja jest mało romantyczna. Kochankowie nie mają możliwości dawać sobie pocałunków ani mieć kontaktu „twarzą w twarz”. Tempo i siła pchnięć leży po stronie mężczyzny. Aby w trakcie współżycia kochankowie czuli się komfortowo pozycja na renifera potrzebuje wykonania kilku manewrów ciałem i dopasowania ułożenia bioder oraz ustawienia prawidłowego kąta pchnięć. Pozycja a rozkosz ze współżycia Książki typu „ Kamasutra ” czy albumy przedstawiające tysiące pozycji, nie przyniosą poprawy efektywności współżycia, jeśli kochankowie nie zwrócą uwagi na podstawowe zasady dotyczące seksu. Kwestią ważniejszą niż znajomość różnych konfiguracji ciał jest odpowiedni – synchroniczny rytm i kąt ciał podczas stymulacji. W przypadku orgazmu u kobiet dużą rolę odgrywa także...

blondynka w czarnej bieliźnie w pościeli
Pixabay/luxstorm/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Orgazmu pochwowego można się nauczyć!
Orgazm pochwowy to niespełnione marzenie wielu par. Podobno doświadczyło go tylko 30% kobiet. Dla pozostałych 70% mamy dobrą wiadomość: orgazmu pochwowego można się nauczyć.

Orgazm pochwowy to niespełnione marzenie wielu par. Podobno doświadczyło go tylko 30% kobiet. Dla pozostałych 70% mamy dobrą wiadomość: orgazmu pochwowego można się nauczyć. Czym jest orgazm? Orgazm jest momentem kulminacyjnym podniecenia seksualnego, któremu oprócz intensywnego uczucia rozkoszy fizycznej towarzyszy szereg innych reakcji psychologicznych i fizjologicznych. W zależności od miejsca, którego stymulacja prowadzi do orgazmu, mówimy przede wszystkim o orgazmie łechtaczkowym i pochwowym. Podczas gdy pierwszy znany jest większości kobiet, drugiego czasem trzeba się dopiero nauczyć. Co robić, żeby osiągnąć orgazm pochwowy? Przede wszystkim musisz czuć, że seks ze swoim partnerem jest właśnie tym, co chcesz robić w danym momencie. Jeśli nie czujesz podniecenia albo nie potrafisz przestać myśleć o innych sprawach, są nikłe szanse, że dalszy rozwój wypadków doprowadzi do orgazmu. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, możesz wypić lampkę wina. Rozluźnij się, niczego nie udawaj, zaobserwuj, stymulacja których części ciała sprawia ci największą przyjemność i mów o tym swojemu partnerowi. Skupiaj się na tych właśnie miejscach podczas pieszczot. W osiągnięciu orgazmu pochwowego pomaga stymulowanie łechtaczki ręką podczas penetracji. Niektóre pozycje sprawiają, że pochwa i łechtaczka będą stymulowane jednocześnie. Możecie je wypróbować. Jakie pozycje pomagają w osiągnięciu orgazmu pochwowego? Klasyczna – z seksu w tej pozycji kobiety czerpią największą satysfakcję pod warunkiem jednak, że partnerzy są ułożeni pod odpowiednim kątem. Nie podamy ci dokładnej wartości liczbowej, sama musisz wyczuć, na ile twój partner musi się odchylić, żeby jego penis stwarzał odpowiedni nacisk na łechtaczkę.   „Na pieska” – ta pozycja pozwoli ci...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner