zielone jabłko i ciężarki do ćwiczeń
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

3 dniowa oczyszczająca dieta jabłkowa

Jabłka są jednym z najbardziej dostępnych owoców w Polsce. Mają także wiele cennych właściwości odżywczych. Wprowadzenie do diety jabłek w postaci zdrowych przekąsek ma wiele zalet, ponieważ owoce te mają mało kalorii (jedno jabłko to około 100 kcal), niski indeks glikemiczny i zawierają cenny błonnik.

Jabłka są jednym z najbardziej dostępnych owoców w Polsce. Mają także wiele cennych właściwości odżywczych. Wprowadzenie do diety jabłek w postaci zdrowych przekąsek ma wiele zalet, ponieważ owoce te mają mało kalorii (jedno jabłko to około 100 kcal), niski indeks glikemiczny i zawierają cenny błonnik.

Trzydniowa dieta jabłkowa

Dieta jabłkowa, jak każda dieta oparta tylko na jednym składniku, nie powinna trwać zbyt długo. Optymalny czas trwania do trzy dni. Polega na jedzeniu przez ten okres tylko i wyłącznie jabłek. Można je jeść za każdym razem, gdy poczuje się głód – dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pojawi się atak wilczego głodu, który zrujnuje dotychczasowe wysiłki. Jabłko zawiera około 100 kalorii, a zapotrzebowanie dorosłej osoby wynosi około 2000 – przyjęcie tylu kalorii w postaci jabłek jest niemal niemożliwe, w związku z tym, mając poczucie sytości, a jednocześnie przy braku ochoty na jedzenie, chudnie się. Dodatkowo dieta jabłkowa doskonale oczyszcza organizm i pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Czy jabłka odchudzają? Tak, ale musisz trzymać się zaleceń!

  • Podczas diety jabłkowej nie powinno się jeść innego jedzenia niż jabłka. Nie zapominaj jednak o ciągłym nawadnianiu organizmu – możesz pić nie tylko wodę, ale także kawę, herbatę i herbatki ziołowe. Kawa dodatkowo będzie stymulowała metabolizm, ale pita na pusty żołądek może go podrażnić – nie przesadzaj więc z ilością.
  • Dietę jabłkową powinieneś rozpocząć, gdy jesteś w dobrej formie – zrezygnuj z niej podczas okresu lub kiedy jesteś chory lub osłabiony.
  • Przygotuj się do niej i jeszcze kilka dni przed nią stopniowo zmniejszaj kaloryczność posiłków.
  • W trakcie diety jabłka odchudzają, ale wszystkie diety przy okazji osłabiają organizm – unikaj podczas niej forsownych ćwiczeń.
  • Jeśli tylko zauważysz, że twój organizm źle reaguje na dietę, przerwij ją.

Czy jabłka tuczą? Skutki uboczne diety jabłkowej

Po zakończeniu diety jabłkowej przez kilka dni należy jeść lekkostrawne i niskotłuszczowe posiłki, ponieważ żołądek potrzebuje czasu, by powrócić do funkcjonowania sprzed diety. Unikaj wtedy tłustego, przetworzonego jedzenia. W innym wypadku rozleniwiony układ pokarmowy może nie nadążać ze strawieniem pokarmu, a co za tym idzie – zamiast zamieniać go w energię, zamieni go w tłuszcz. Jeśli po zakończonej diecie możesz jeszcze patrzeć na jabłka i, co więcej, masz na nie ochotę – jedz je zawsze przed posiłkiem, nigdy po! W innym wypadku będą zbyt długo zalegały w organizmie i niestrawione w zaczną fermentować. To z kolei doprowadza do zakwaszenia organizmu, co m.in. utrudnia odchudzanie.  

kobieta biegająca na świeżym powietrzu
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Sposób na zrzucenie 5 kg w 30 dni: ruch i dieta jabłkowa
Istnieje wiele różnych sposobów na to, jak szybko schudnąć, ale żaden nie jest tak tani i mało obciążający jak dieta jabłkowa. Jeśli dołączymy do niej dużo ruchu, możemy stracić 5 kg już w ciągu miesiąca.

Istnieje wiele różnych sposobów na to, jak szybko schudnąć, ale żaden nie jest tak tani i mało obciążający jak dieta jabłkowa. Jeśli dołączymy do niej dużo ruchu, możemy stracić 5 kg już w ciągu miesiąca.   Aby chudnąć zdrowo, trzeba jednak unikać restrykcyjnych form diety jabłkowej, bo te mogą doprowadzić nawet do anemii . Na czym polega dieta jabłkowa? Dieta jabłkowa nie jest dietą odchudzającą, a detoksykacyjną, mimo to można dzięki niej sporo stracić na wadze. Jabłka to owoce wysokobłonnikowe , jak również niskokaloryczne (ok. 51 kcal). Dzięki błonnikowi przedłużają uczucie sytości po posiłku i regulują perystaltykę jelit, oczyszczając przy tym przewód pokarmowy z zalegających w nim resztek.   Dodatkowo jabłka pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, co znacznie usprawnia proces trawienia. Ideę diety jabłkowej można by ująć znanym angielskim przysłowiem: „apple a day, keeps the doctor away” , bo jej podstawowym założeniem jest profilaktyka chorób dzięki codziennemu jedzeniu jabłek. Nie jest to jednak jedyny warunek powodzenia diety jabłkowej.   Drugi z nich to przestrzeganie dyscypliny jedzenia 5 lekkostrawnych posiłków dziennie. Oprócz poprzedzania każdego posiłku zjedzeniem jabłka trzeba się więc wyrzec tłustego mięsa, ryb i nabiału, zawiesistych zup i sosów, makaronu, a także roślin strączkowych i kapusty. Pensylwańscy naukowcy, którzy opracowali dietę jabłkową, zalecają też 3-dniowe detoksy, polegające na jedzeniu wyłącznie jabłek oraz piciu jak największych ilości wody (a codziennie rano roztworu wody z łyżką octu jabłkowego). Tak monotonnej diety nie wolno jednak prowadzić często, bo może ona doprowadzić do niedoboru składników odżywczych, a nawet do anemii. Czy da się schudnąć w miesiąc bez ćwiczeń? Sama dieta nie daje takich efektów jak w połączeniu z wzmożoną...

©vgstudio/Fotolia
Styl życia
Dieta oczyszczająca jednodniowa: jak usunąć toksyny z organizmu
Oczyszczające diety jednodniowe nie są pomysłem na odchudzanie. To metoda, aby szybko oczyścić organizm z toksyn i usprawnić metabolizm. Istotne jest, aby stosowanie takiej diety nie trwało dłużej niż 1-2 dni i aby robić to ostrożnie, aby nie rozregulować przemiany materii.

Oczyszczające diety jednodniowe nie są pomysłem na odchudzanie. To metoda, aby szybko oczyścić organizm z toksyn i usprawnić metabolizm . Istotne jest, aby stosowanie takiej diety nie trwało dłużej niż 1-2 dni i aby robić to ostrożnie, aby nie rozregulować przemiany materii. Jak stosować dietę oczyszczającą jednodniową? Dieta jednodniowa polega na jedzeniu przez cały dzień jednego produktu, ale za to zwykle bez ograniczeń. Produkty, które są szczególnie polecane przy dietach jednodniowych to: jabłka, banany , kapusta, twaróg. Do najpopularniejszych należą dieta jednego owocu i dieta twarogowa.  Jednodniowa dieta oczyszczająca – dieta jabłkowa Jedzenie jabłek przez cały dzień oczyszcza organizm ze względu na pektyny zawarte w owocach. Oczyszczają one przewód pokarmowy z zalegających tam resztek, a także usprawniają pracę trzustki i jelit . Podczas całego dnia je się wyłącznie jabłka w różnej postaci – surowe, pieczone, pije się soki jabłkowe. Kiedy stosować jednodniową dietę oczyszczającą? Jednodniowa dieta oczyszczająca to pomysł na detoks całego organizmu, ale należy pamiętać, że nie dostarcza ona takiej ilości energii, jaką daje zbilansowane żywienie. W związku z tym, najlepszym momentem na zastosowanie takiej kuracji jest weekend, albo urlop . W tym czasie można sobie pozwolić na całkowity relaks i nie ryzykować osłabienia organizmu. O czym należy pamiętać podczas diety jednodniowej? Przeciwwskazania W trakcie stosowania diety zalecane jest picie dużych ilości wody , aby nie odwodnić organizmu. Dieta jednodniowa , która oczyszcza organizm to rozwiązanie tylko dla osób zdrowych . Aby w pełni bezpiecznie poddać się takiej kuracji, trzeba wcześniej zrobić badania krwi. Najlepiej przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem. ...

sałatka ze szpinaku i owoców
©travelbook/Fotolia.com
Styl życia
Co jeść, by stracić zbędne kilogramy po zimie?
Sposobem na utratę zbędnych kilogramów zimą i po zimie jest wdrożenie w życie zasad zdrowego żywienia. Podstawowe to: zastąpienie białego pieczywa pełnoziarnistym, jedzenie dużej ilości warzyw i owoców oraz unikanie słodyczy. Warto zastosować również jednodniowy detoks, np. w postaci diety jabłkowej.

Sposobem na utratę zbędnych kilogramów zimą i po zimie jest wdrożenie w życie zasad zdrowego żywienia. Podstawowe to: zastąpienie białego pieczywa pełnoziarnistym, jedzenie dużej ilości warzyw i owoców oraz unikanie słodyczy. Warto zastosować również jednodniowy detoks, np. w postaci diety jabłkowej. Zima jest czasem, w którym pozwalamy sobie na zjedzenie większej ilości ulubionych potraw oraz ciast i deserów (szczególnie w czasie świąt). Nic dziwnego, że wiosenne ważenie się może wskazać kilka kilogramów więcej. Sposobem na powrót do szczupłej sylwetki jest stosowanie zasad zdrowego żywienia . Niewskazane jest natomiast praktykowanie diet-cud. Dieta na szczupłą sylwetkę po zimie – zasady zdrowego żywienia Pozostałością po zimie są nierzadko zbędne kilogramy, które pojawiają się wskutek zwiększonej ilości przyjmowanych kalorii. Ulubione, podsmażane pierogi z kapustą i grzybami , smaczny bigos, rozmaite domowe ciasta, a dodatkowo zmniejszona aktywność fizyczna sprawiają, że nie trudno o kilka centymetrów więcej. Pierwszym i kluczowym krokiem do stracenia kilogramów jest postanowienie o odchudzaniu już w zimie – nie należy tego odkładać. Należy zrezygnować z głodówek oraz stosowania diet-cud, które spowalniają tempo przemiany materii i skutkują efektem jo-jo . Szczupłą sylwetkę można osiągnąć, przestrzegając kilku prostych zasad zdrowego i racjonalnego żywienia. Jedz 4-5 posiłków każdego dnia w regularnych odstępach czasu, najlepiej co 3-4 godziny. Takie odżywianie się reguluje pracę przewodu pokarmowego oraz procesy przemiany materii. Ostatni posiłek zjedz na 2-3 godziny przed snem, aby nie obciążać na noc przewodu pokarmowego. Wyeliminuj z diety wszelkiego rodzaju słodycze – cukierki, ciasteczka, ciasta. Zadbaj o dużą ilość...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner