Czy herbata z czarnej malwy pomaga podczas menstruacji?
Herbata z czarnej malwy polecana jest kobietom, którym opóźnia się miesiączka. Zalecana jest również tym, które mają nieregularny cykl miesiączkowy.
Herbata z czarnej malwy polecana jest przez ginekologów w sytuacji opóźniającego się okresu lub jego nieregularności.
Herbata z czarnej malwy służy przed wszystkim osłonowo na błony śluzowe w organizmie. Zawiera zbawienne dla organizmu antocyjany i garbniki. Herbatę z czarnej malwy można przygotować z własnoręcznie zbieranych i zasuszonych kwiatów tej rośliny lub zakupić ją w sklepie zielarskim lub w aptece w zasuszonej oraz zmielonej formie za ok. 5 złotych.
Działanie herbaty z czarnej malwy
Herbata z malwy ma właściwości kojące, dlatego też często sięgają po nią kobiety w trakcie menstruacji czy przy bólach żołądka.
Herbata z czarnej malwy polecana jest w przypadkach:
- opóźniającego się okresu, jego nieregularności czy zbyt skąpego krwawienia;
- bólu żołądka;
- odwodnienia organizmu (ma silne działanie nawilżające);
- infekcji organizmu – np. infekcja gardła;
- silnego, dokuczającego kaszlu.
Czarna malwa działa kojąco również w przypadku kaszlu i nawilża organizm. Wykorzystywana jest również w kuchni jako naturalny barwnik win czy napojów.
Przygotowanie herbaty z czarnej malwy
Herbatę z czarnej malwy przygotowuje się z kwiatów rośliny. Malwowa herbata jest prosta w przygotowaniu. Wystarczy wrzucić do filiżanki jeden lub dwa pąki malwy i zalać je wrzątkiem i odstawić pod przykryciem na co najmniej kwadrans. Mimo że sam kolor naparu jest ciemny (przypomina czarną polewkę), to smak ma bardzo łagodny, a nawet mdły. Warto dodać do napoju np. kilka płatków róży, aby otrzymać intensywniejszy aromat i smak.
Istnieje spór, czy herbata z czarnej malwy rzeczywiście pomaga kobietom przy opóźniającym się okresie. Warto jednak pamiętać, że wykorzystywania ziół nie można porównać do farmakologicznego leczenia. Każdy organizm działa inaczej. Jedno jest pewne – herbata z czarnej malwy ma cenne właściwości prozdrowotne i na pewno nie zaszkodzi.
- Dzika róża ma właściwości rozgrzewające, dlatego jest idealna na przeziębienia. Jak działa herbata z dzikiej róży?
- Herbata z karczocha polecana jest osobom mającym problemy z krążeniem. Jak przygotować herbatę z karczocha?
- Herbatę z brzozy zaleca się pić kilka razy dziennie. Oto działanie liści brzozy.
- Szałwia ma wiele cennych właściwości zdrowotnych, hamuje nadmierne pocenie się i poprawia zmysł wzroku. Jak przygotować herbatę z szałwii?
- Lipa ma działanie rozgrzewające, dlatego jest idealnym napojem na przeziębienie. Jak zaparzyć herbatę z lipy?