kobiety w bikini piją drinki
©nd3000/Fotolia.com

Przy organizacji przyjęcia urodzinowego, wieczorku panieńskiego czy też innej imprezy okolicznościowej, warto wybrać motyw przewodni. Jedną z cieszących się dużą popularnością propozycji jest impreza w stylu hawajskim. W tym klimacie można przygotować scenerię, menu, stroje, muzykę, a także gry i zabawy.

 

Przyjęcie z motywem przewodnim polega na podporządkowaniu jednemu tematowi całej imprezy, łącznie ze strojami, dekoracjami, jedzeniem i piciem. Przygotowanie takiego przyjęcia jest czasochłonne, ale cały wysiłek rekompensują świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia. Imprezę z motywem przewodnim można zorganizować z okazji urodzin, imienin, zaręczyn, itp. Temat przewodni dobrze sprawdzi się również na wieczór panieński i kawalerski.

Sceneria na imprezę w stylu hawajskim

Najważniejszym elementem w organizacji imprezy w stylu hawajskim jest zorganizowanie miejsca, w którym ma się ona odbyć. Najlepszym rozwiązaniem jest wydanie przyjęcia w stylu hawajskim na zewnątrz, np. na basenie lub w ogrodzie Jeśli pogoda nie dopisuje, tego typu imprezę, można zorganizować także w domu lub w specjalnie wynajętym do tego miejscu. Przy czym należy pamiętać o tym, żeby oddać klimat Hawajów poprzez dekoracje. Ciekawym rozwiązaniem jest zawieszenie na ścianach hawajskich dekoracji, np. palm, hibiskusów, plaży, oceanu, napisu „aloha”. Można również pomyśleć o dmuchanych akcesoriach dekoracyjnych, np. papudze, sombrero, palmie kokosowej, małpce, flamingu. Dobrze sprawdzą się również sieci rybackie, lampiony czy różnokolorowe żelki. Przy organizacji przyjęcia w stylu hawajskim na zewnątrz można pomyśleć także o przygotowaniu imitacji plaży.

Hawajskie stroje na imprezę

Kolejnym – zaraz po scenerii – bardzo ważnym elementem imprezy w stylu hawajskim są stroje. Hawajska stylizacja uczestników przyjęcia powinna składać się z:

  • naszyjnika z kwiatów,
  • kwiatów we włosach,
  • koszuli w kwiaty i szortów (u mężczyzn),
  • krótkiej spódniczki i górnej części stroju kąpielowego (u kobiet),
  • rzemyków z muszelkami,
  • mocnego makijażu,
  • letniego obuwia, np. klapek lub sandałów.

Menu na imprezie w stylu hawajskim

Przy organizacji przyjęcia w stylu hawajskim należy również pamiętać o przyrządzeniu hawajskich przysmaków. Nie może zabraknąć kolorowych napojów wysokoprocentowych. Najlepszą opcją jest zaserwowanie swoim gościom pizzy hawajskiej (z ananasem), owocowej sałatki i szaszłyków owocowych, deserów lodowych oraz kulek kokosowych. Na imprezie w stylu hawajskim nie można pominąć również potrawy ze świeżej ryby. Na takim przyjęciu dobrze sprawdzą się także tropikalne drinki udekorowane parasolką, owocami i słomką w kształcie okularów.

Gry i zabawy na imprezie w stylu hawajskim

Na przyjęciu w stylu hawajskim nie może również zabraknąć gier i zabaw, które uatrakcyjnią imprezę i wprowadzą bardzo dobrą atmosferę. Warto postawić na:

  • taniec limbo, który polega na przejściu tanecznym krokiem, wyginając się do tyłu pod obniżoną poprzeczką. Wygrywa osoba, której udało się przejść pod poprzeczką bez jej dotykania,
  • bitwę o mango, polegającą na ulokowaniu dwóch uczestników imprezy w niewielkim kole. Przy czym każdy z nich ma mieć w ustach łyżeczkę (najlepiej plastikową) wraz z owocem mango. Wygrywa osoba, której uda się, jako pierwszej strącić owoc przeciwnika przez użycia rąk i nóg.

Więcej na temat owoce napoje