dziewczyna uprawia crossfit
©aerogondo/Fotolia
Styl życia

Crossfit – zalety intensywnych ćwiczeń

Crossfit to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które angażują do pracy wszystkie mięśnie. Cały trening trwa 15-20 minut i powinien być poprzedzony dziesięciominutową rozgrzewką.

Crossfit to ćwiczenia ogólnorozwojowe, które angażują do pracy wszystkie mięśnie. Cały trening trwa 15-20 minut i powinien być poprzedzony dziesięciominutową rozgrzewką.

Crossfit – na czym polega?

Crossfit to system ćwiczeń intensywnych, ogólnorozwojowych, które angażują do pracy mięśnie różnych części ciała, np. ud, pośladków, brzucha, czy nóg. Ćwiczenia składają się z 3-4 serii, a cały trening trwa około 15-20 minut. Podczas zajęć można wykonywać przysiady, pompki, brzuszki, skoki na skakance, czy podciągnięcia. Po wykonaniu jednej serii ćwiczeń zaleca się zrobienie jednominutowej przerwy.

Crossfit – zalety ćwiczeń

Crossfit jest systemem ćwiczeń, które mają dużo zalet. Przede wszystkim trening jest różnorodny, co sprawia, że nie nudzi się zbyt szybko. Dzięki temu też rzeźbi sylwetkę w sposób równomierny i zrównoważony. Ze względu na intensywność ćwiczeń trening poprawia kondycję oraz wydolność organizmu.

Crossfit modeluje sylwetkę i wzmacnia mięśnie

Regularne wykonywanie ćwiczeń modeluje sylwetkę i wzmacnia mięśnie brzucha, ud, pośladków i nóg. Ponadto, reguluje braki równowagi i poprawia gibkość mięśni.

Crossfit poprawia kondycję, koordynację ruchową i samopoczucie

Crossfit oprócz tego, że poprawia wygląd sylwetki, także przyczynia się do lepszej kondycji, koordynacji ruchowej, a co najważniejsze poprawy samopoczucia.

Krótki czas i różnorodność ćwiczeń

Kolejną zaletą ćwiczeń jest ich krótki czas wykonywania. Trening trwa około 15-20 minut i wystarczy go wykonywać 2-3 razy w tygodniu, by po miesiącu zauważyć pierwsze efekty. Oprócz tego zajęcia można urozmaicić przeróżnymi ćwiczeniami, dzięki czemu trening nie jest nudny.

Różnorodność miejsc trenowania

Trening nie wymaga specjalnych sprzętów, dlatego ćwiczenia crossfit można wykonywać wszędzie: w domu, w parku, na siłowni, czy na wakacjach. Ważne, by znaleźć chęci i chwilę wolnego czasu.

 

Osoby początkujące przed podjęciem treningu powinny poprosić doświadczonego trenera o dobranie intensywności ćwiczeń do kondycji fizycznej. Niestety crossfit, ze względu na szybkość i intensywność ćwiczeń, obarczony jest wysokim ryzykiem kontuzji.

 

kobieta ćwiczy na macie
©gpointstudio/Fotolia
Styl życia
Crossfit – ćwiczenia, które samodzielnie wykonasz w domu
Crossfit w domu przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. Ćwiczenia angażują do pracy mięśnie brzucha, ud, pośladków i nóg. Trening możesz samodzielnie wykonać w domu, w parku, czy na siłowni.

Crossfit w domu przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. Ćwiczenia angażują do pracy mięśnie brzucha, ud, pośladków i nóg. Trening możesz samodzielnie wykonać w domu, w parku, czy na siłowni. Crossfit w domu – przykładowy trening Crossfit to system ćwiczeń intensywnych, wymagających maksymalnego wycisku. Sam trening bez rozgrzewki i rozciągania trwa 15-20 minut i składa się z krótkich, szybkich 3-4 ćwiczeń. Każde ćwiczenie powinieneś wykonywać przez około 30 sekund lub robiąc 15 powtórzeń. Cały trening powinien składać się z 3-4 serii ćwiczeń.   Pamiętaj, by przed ćwiczeniami zrobić rozgrzewkę , która powinna trwać około 10 minut. Możesz wykonać pajacyki, wyskoki bądź przysiady. Po treningu nie zapomnij o ćwiczeniach rozciągających mięśnie, które powinny trwać 10 minut. Przykładowy trening crossfit może składać się ze skoków na skakance, przysiadów , brzuszków i pompek . Po każdej wykonanej serii ćwiczeń zrób minutę przerwy. Skakanie na skakance Skakanie na skakance należy do jednych z najbardziej intensywnych ćwiczeń. Wystarczy, że będziesz na niej skakać przez 30 sekund bez przerwy. Możesz skakać na jednej nodze, na dwóch lub wykonując przeskoki w tył. Pamiętaj, by skoki były wykonywane intensywnie. Z czasem możesz zwiększyć czas przeznaczony na ćwiczenie . Przysiady Przysiady są najbardziej podstawowymi ćwiczeniami crossfitu. Jeśli jesteś osobą początkującą wykonuj klasyczne przysiady przez 30 sekund (w tym czasie zrób ich jak najwięcej). Kiedy nabierzesz już wprawy, obciąż ćwiczenia, np. trzymając w rękach przed sobą dwulitrową butelkę wody lub hantle. Brzuszki Brzuszki należą do intensywnych ćwiczeń, wymagających wysiłku. Wykonaj około 20 brzuszków. Tak samo jak w przysiadach, ćwiczenie możesz obciążyć trzymając w rękach nad głową piłkę, hantle lub...

Trohje młodych ludzi ćwiczy ze sztangą.
©Igor Mojzes/Fotolia
Styl życia
Body pump. Ćwicz w grupie ze sztangą
Body pump to grupowe ćwiczenia, podczas których wykorzystuje się sztangę. W trakcie ćwiczeń pobudzone zostają różne mięśnie. Trening prowadzony jest grupowo i w rytm muzyki. Ćwiczenia polecane są osobom, które chcą zwiększyć intensywność ćwiczeń, poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie i stawy.

Body pump to grupowe ćwiczenia, podczas których wykorzystuje się sztangę. W trakcie ćwiczeń pobudzone zostają różne mięśnie. Trening prowadzony jest grupowo i w rytm muzyki. Ćwiczenia polecane są osobom, które chcą zwiększyć intensywność ćwiczeń, poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie i stawy. Body pump – na czym polegają ćwiczenia? Body pump to ćwiczenia pod okiem trenera, w rytm muzyki, podczas których wykorzystuje się sztangę i odpowiednie obciążenia dopasowane do możliwości uczestników treningu. Zajęcia pobudzają, angażują do pracy i zwiększają siłę mięśni różnych partii ciała . Podczas jednego utworu muzycznego ćwiczy się (w taki sposób, by skutecznie spalić tkankę tłuszczową) jedną partię mięśni z właściwym doborem obciążenia. Choreografia zawiera przeróżne ćwiczenia, poczynając od przysiadów , pompek, wyskoków, a kończąc na brzuszkach i wypadach ze sztangą na barkach. Jakie są zalety ćwiczeń body pump? Body pump to ćwiczenia, które korzystnie wpływają na wygląd sylwetki i poprawiają samopoczucie. By zobaczyć efekty treningów należy ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu robiąc jednodniową przerwę pomiędzy ćwiczeniami.   1) Body pump wzmacniają mięśnie, kości i poprawiają wygląd sylwetki Ćwiczenia body pump ze względu na swoją intensywność wzmacniają mięśnie i poprawiają wygląd sylwetki. Efektem ćwiczeń są jędrne pośladki, wyrzeźbione ramiona i płaski, umięśniony brzuch. Mięśnie można ładnie zarysować bez nadmiernego przyrostu masy mięśniowej. Oprócz tego ćwiczenia body pump wzmacniają kości i stawy, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć kontuzji.   2) Body pump poprawiają kondycję Body pump doskonale poprawiają kondycję. Trening jest intensywny i pozwala usprawnić wytrzymałość i kondycję.   3) Body pump przyspieszają spalenie tkanki tłuszczowej...

dziewczyna ćwiczy na karimacie
©gpointstudio/Fotolia
Styl życia
Jakie ćwiczenia na trening ogólnorozwojowy?
Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie.

Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Trening ogólnorozwojowy – czym jest? Trening ogólnorozwojowy nie tylko poprawi sprawność fizyczną, ale wymodeluje sylwetkę, wzmocni mięśnie i stawy. Jeśli nie masz zbyt dużo wolnego czasu, możesz ten rodzaj ćwiczeń wykonywać w domu. Wystarczy, że trzy razy w tygodniu będziesz ćwiczyć po 30 minut dziennie . Trening ogólnorozwojowy – przykładowe ćwiczenia Trening ogólnorozwojowy możesz wykonywać w domu. Do tego rodzaju ćwiczeń potrzebujesz skakanki, hantli i hula hop. Pamiętaj, by rozgrzać ciało przed treningiem. Możesz wykonać pięciominutową rozgrzewkę robiąc przysiady, pompki, wypady czy pajacyki. Po każdym ćwiczeniu zrób przerwę nie dłuższą niż 60 sekund. Ćwiczenie I - skakanie na skakance Trening możesz zacząć od skoków na skakance. Podczas ćwiczenia do pracy zostają zaangażowane mięśnie brzucha, pośladków, łydek i ud. Pamiętaj, by podczas skoków utrzymywać proste plecy, a mięśnie mieć napięte . Możesz skakać obunóż lub na jednej nodze. Ćwiczenie powinno trwać nie dłużej niż 10 minut. Ćwiczenie II – skręty tułowia na siedząco Usiądź na podłodze z rozstawionymi i lekko zgiętymi w kolanach nogami. Ręce wyciągnij przed siebie, po czym zacznij wykonywać skręty tułowia. Raz w jedną, a raz w drugą stronę. Nie zapomnij, by dolny odcinek kręgosłupa był wyprostowany. Ćwiczenie powtarzaj przez około 5-7 minut. Ćwiczenie III – przysiady z hantlami Przysiady angażują do pracy mięśnie pośladków, ud i przede wszystkim nóg. Stań w lekkim rozkroku, tak by stopy rozstawione były na szerokość bioder. W ręku trzymaj hantle, jedną nogę wysuń do przodu, a na drugiej utrzymuj ciężar...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner