Nocne niebo rozjaśnione fajerwerkami.
© sunset man/Adobe Stock
Styl życia

Sylwester poza domem - zalety i wady

Zdania na temat tego, gdzie najlepiej spędzać sylwestra są podzielone. Jednak jeśli ktoś ma dosyć domówek lub domowej rutyny panującej ostatniego dnia w roku, to powinien poważnie pomyśleć nad spędzeniem tego czasu w zupełnie innym miejscu. Wyjazdy sylwestrowe cieszą się dużą popularnością, zarówno w grupach znajomych, jak i w formie rodzinnych podróży z dziećmi. Idealne rozwiązania nie istnieją i dlatego przedstawimy zalety i wady spędzenia sylwestra poza miejscem zamieszkania.

Zdania na temat tego, gdzie najlepiej spędzać sylwestra są podzielone. Jednak jeśli ktoś ma dosyć domówek lub domowej rutyny panującej ostatniego dnia w roku, to powinien poważnie pomyśleć nad spędzeniem tego czasu w zupełnie innym miejscu. Wyjazdy sylwestrowe cieszą się dużą popularnością, zarówno w grupach znajomych, jak i w formie rodzinnych podróży z dziećmi. Idealne rozwiązania nie istnieją i dlatego przedstawimy zalety i wady spędzenia sylwestra poza miejscem zamieszkania.

 

Zaplanowanie sylwestra poza domem może być prawdziwym wyzwaniem szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi. Wówczas nie należy nastawiać się na całonocne szaleństwo, ale bardziej na spokojny wieczór. O ile oczywiście pozwolą na to dzieci...

Zalety spędzenia sylwestra poza domem

Zalet wynikających ze spędzenia sylwestra w każdym innym miejscu niż własny dom jest sporo. Przede wszystkim takie rozwiązanie nie wymaga od domowników specjalnych przygotowań – sprzątania, przygotowywania jedzenia czy dekorowania wnętrza do zabawy. Innym argumentem przemawiającym za sylwestrem poza domem może być to, że bawiąc się w innym miejscu łatwiej się zrelaksować i zapomnieć o codziennych problemach i obowiązkach. Ponadto – w zależności od miejsca zamieszkania – często podczas tzw. miejskich sylwestrów, organizowanych w wielu miastach i miasteczkach można na żywo posłuchać swoich ulubionych muzycznych wykonawców.

 

W przypadku opcji wiążących się z dużo większymi wydatkami, jak wyjazdy na sylwestra poza miejsce zamieszkania, plusów jest jeszcze więcej. Kilkudniowy pobyt pozwala bowiem odpocząć i „naładować akumulatory” przed powrotem do pracy. Jeśli chodzi o nasz kraj, to sylwestrowo-noworoczny czas warto spędzić w górach. Poza oferowanymi imprezami w hotelach czy karczmach  stary rok można pożegnać na stoku narciarskim.

Minusy zabaw sylwestrowych poza domem

Po stronie minusów sylwestra spędzanego poza domem na pewno należy umieścić kwestie finansowe. W zasadzie wszystkie opcje poza tzw. sylwestrem miejskim będą wiązały się z większymi wydatkami. Udział w balu, to koszt kilkuset złotych od pary. Zdecydowanie więcej trzeba zapłacić za pobyt w miejscowości turystycznej, zwłaszcza górskiej. Z racji tego, że takie wyjazdy są bardzo popularne, to i ceny są wyższe w porównaniu do innych okresów w roku.

 

Innym minusem jest to, że zarówno udział w balu, jak i wyjazd trzeba znacznie wcześniej zaplanować. W niektórych przypadkach miejsca na sylwestra są wyprzedane już na początku jesieni.

Grupa przyjaciół podróżuje samochodem bez dachu w czasie letniego weekendu.
©Drobot Dean/stock.adobe.com
Styl życia
Weekendowy wyjazd za miasto. Dokąd wyjechać, aby odpocząć?
Dla wielu osób weekendy są jedynym czasem na złapanie oddechu i oderwanie się od codziennego trybu życia. Ten czas warto wykorzystać w ciekawszy sposób niż leniuchowanie w domu przed telewizorem. Krótkie wyjazdy mają swój urok, nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami i nie wymagają specjalnych przygotować. Podpowiadamy, gdzie w Polsce można wybrać się na weekendowy wypad za miasto.

Dla wielu osób weekendy są jedynym czasem na złapanie oddechu i oderwanie się od codziennego trybu życia. Ten czas warto wykorzystać w ciekawszy sposób niż leniuchowanie w domu przed telewizorem. Krótkie wyjazdy mają swój urok, nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami i nie wymagają specjalnych przygotować. Podpowiadamy, gdzie w Polsce można wybrać się na weekendowy wypad za miasto.   Wybór miejsca na krótki wypoczynek powinien być uzależniony od trzech czynników: miejsca zamieszkania, funduszy na taki wyjazd oraz tego, czy podróżuje się samemu czy z rodziną.   Gdzie się wybrać na weekendowy wyjazd z rodziną?   Wyjazd z partnerem i dziećmi zawsze będzie wiązał się z dłuższym i dokładniejszym przygotowaniem. Ponadto małym ograniczeniem mogą być kwestie odległości, ponieważ małe dzieci mogą źle znosić dłuższe podróże. Nie oznacza to jednak, że zorganizowanie takiego wyjazdu jest niemożliwe.   Najbardziej atrakcyjnymi kierunkami są te, które cieszą się największą popularnością: rejony w pobliżu morza , na Mazurach czy w górach. Tam znalezienie spokojnego miejsca poza większymi miastami może być trudne tylko w czasie sezonu wakacyjnego oraz i weekendu majowego.   Jeśli dla kogoś wyjazd w wymienione regiony Polski jest kłopotliwy, chociażby ze względu na odległość, to nie powinien się zniechęcać. Mieszkańcom południowo-wschodniej części kraju śmiało można polecić weekendowe wypady do urokliwych miejsc, jakimi są Kazimierz Dolny czy Krasnobród i okolice. Poza tym warto wybrać się w rejony Gór Świętokrzyskich .   W dużych miastach Polski centralnych rozgrywek nie brakuje, ale czasami mieszkańcy chcą całkowicie zmienić otoczenie. To gwarantuje wyjazd w rejony nad rzeką Pilica, chociażby do Warki....

Wakacje poza sezonem
© Stockwerk-Fotodesign/Adobe Stock
Styl życia
Wakacje poza sezonem. Jakie są zalety takiego rozwiązania?
Znalezienie atrakcyjnej cenowo oferty wyjazdu na urlop w okresie wakacyjnym, która będzie przy tym spełniała oczekiwania, jest sporym wyzwaniem. Zarówno w Polsce, jak i za granicą największą popularnością w tym okresie cieszą się nadmorskie kurorty. Zazwyczaj głównym powodem narzekań osób spędzających tam osób jest... duża liczba turystów. Aby móc w pełni wypocząć i cieszyć się urlopem, warto rozważyć wyjazd poza sezonem wakacyjnym!

Znalezienie atrakcyjnej cenowo oferty wyjazdu na urlop w okresie wakacyjnym, która będzie przy tym spełniała oczekiwania, jest sporym wyzwaniem. Zarówno w Polsce, jak i za granicą największą popularnością w tym okresie cieszą się nadmorskie kurorty. Zazwyczaj głównym powodem narzekań osób spędzających tam osób jest... duża liczba turystów. Aby móc w pełni wypocząć i cieszyć się urlopem, warto rozważyć wyjazd poza sezonem wakacyjnym!   Zdecydowanie największy popyt na wakacyjne wyjazdy zaczyna się w połowie czerwca i trwa do końca sierpnia. Nieco lepiej jest w maju i wrześniu, szczególnie w Polsce. Jeżeli jednak ktoś myśli o zagranicznych wojażach , to warto rozważyć wyjazd w miesiącach od października do kwietnia, z wyłączeniem okresów świątecznych. Jakie są korzyści wyjazdów poza sezonem? Zacznijmy od tego, że niezależnie, czy jest to urlop w Polsce , czy w innym kraju, największym plusem wakacji poza sezonem jest ich koszt. W tym pierwszym przypadku, decydując się na wyjazd nawet w maju lub wrześniu można zaoszczędzić kilkaset złotych na tygodniowym pobycie! Wprawdzie w tym okresie pogoda w Polsce nie zawsze jest idealna, ale trzeba pamiętać, że nawet w czasie wakacji nie ma gwarancji upałów.   Na zagranicznych wyjazdach w maju czy wrześniu też można zaoszczędzić, ale mniej. Wszystko dlatego, że mimo wszystko ten okres dla turystów z całego świata jest już atrakcyjny. Nie zmienia to jednak faktu, że w nawet w najbardziej popularnych miejscach wypoczynkowych jest luźniej aniżeli ma to miejsce podczas wakacji. W przypadku polskich kurortów różnice są jeszcze bardziej widoczne. Wraz z zakończeniem roku szkolnego nadmorskie miejscowości pękają w szwach, a już na początku września świecą pustkami.   Jeżeli komuś zależy na...

Para zakochanych składa sobie życzenia w Nowy Rok.
©drubig-photo/Fotolia.com
Styl życia
Propozycje niebanalnego i niezapomnianego Sylwestra – ekstremalne atrakcje i zagraniczne wyjazdy
Jednym z pomysłów na przeżycie niezapomnianego i wyjątkowego Sylwestra jest wyjazd do nietypowego miejsca związanego z historycznymi, a niekiedy mrocznymi wydarzeniami. Dużą dawkę adrenaliny zapewni wizyta w górach i ekstremalny zjazd na nartach po ośnieżonym szczycie górskim.

Jednym z pomysłów na przeżycie niezapomnianego i wyjątkowego Sylwestra jest wyjazd do nietypowego miejsca związanego z historycznymi, a niekiedy mrocznymi wydarzeniami. Dużą dawkę adrenaliny zapewni wizyta w górach i ekstremalny zjazd na nartach po ośnieżonym szczycie górskim.   Sylwester jest nocą, w trakcie której każdy chce się świetnie bawić i przeżyć wyjątkowe chwile. Można go spędzić w tradycyjny sposób, decydując się na imprezę w towarzystwie przyjaciół lub zaplanować bardziej ekstremalny wyjazd , który dostarczy mnóstwa niezapomnianych wrażeń.   Pomysły na ekstremalnego Sylwestra   Sylwester jest czasem hucznego świętowania ostatniego dnia starego roku, a jednocześnie powitaniem nowego. W noc sylwestrową organizowane są różnego rodzaju zabawy, bale i tradycyjne domówki. Pojawiają się liczne oferty imprez sylwestrowych w hotelach, restauracjach, ośrodkach SPA . Popularne są również wyjazdy w polskie lub zagraniczne góry lub też do europejskich miast. Chcąc przeżyć niezapomnianego Sylwestra, pełnego wrażeń i niesamowitych emocji warto zdecydować się na ekstremalne rozrywki. Jedną z niebanalnych propozycji spędzenia nocy sylwestrowej jest wyjazd z przyjaciółmi do Zakopanego z możliwością przejazdu skuterem śnieżnym. Trasa biegnie górskimi szlakami, które są trudno dostępne człowiekowi. Po dotarciu w wyznaczone miejsce uczestników wyprawy czeka ognisko z pieczeniem kiełbas oraz wzniesienie toastu witającego Nowy Rok. Innym ekstremalnym pomysłem na spędzenie Sylwestra jest skok ze spadochronem z helikoptera , połączony ze zjazdem na nartach po stromym zboczu. Ciekawymi propozycjami sylwestrowymi są bale organizowane na zamkach królewskich. Wśród oferowanych atrakcji pojawiają się np. turnieje rycerskie, występy...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik