Zofia Czerwińska nie żyje
East News

Słynna aktorka, Zofia Czerwińska nie żyje. Smutną wiadomość o śmierci 85-letniej aktorki przekazał Mariusz Szczygieł. Dziennikarz opublikował na Instagramie zdjęcie Zofii Czerwińskiej i napisał poruszające wspomnienie o aktorce.

Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze „Czarownic z Eastwick”. Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana „My way”.... Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! 💗ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019- napisał Mariusz Szczygieł. 

Wiadomość o śmierci aktorki potwierdzili dziennikarze portalu polsatnews.pl. Według doniesień portalu Zofia Czerwińska odeszła dzisiaj rano. 

Kariera Zofii Czerwińskiej

Zofia Czerwińska rozpoczęła swoją karierę w wieku 24 lat. Na swoim koncie miała role w takich serialowych i filmowych  hitach jak: "Czterdziestolatek" i "Alternatywy 4", "Rejs", "Miś" czy "Poszukiwany, poszukiwany". Aktorka występowała również m.in. na deskach Teatru Syrena w Warszawie. Zofia Czerwińska aktywnie broniła praw zwierząt, które uwielbiała. 

Bliskim Zofii Czerwińskiej składamy kondolencje.

Zobacz także: Anna Kalczyńska żegna Sebastiana Podkościelnego. Dziennikarz TVN 24 miał 47 lat

Zofia Czerwińska nie żyje. 

Więcej na temat Zofia Czerwińska