Party Stories
Badania na koronawirusa
East News
Newsy

Zmarła na koronawirusa 37-latka była przedszkolanką! Miała zataić informację o kontakcie z osobą z Włoch

Jak potwierdziło ministerstwo zdrowia, w niedzielę zmarła 37-letnia kobieta zarażona koronawirusem.

Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie #koronawirus i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia - potwierdziło ministerstwo.

Teraz okazuje się, że kobieta pracowała jako przedszkolanka. RMF FM, powołując się na Powiatowego Inspektora Sanitarnego, informuje że w związku ze zgonem kobiety sto osób w powiecie kaliskim objęto kwarantanną. Są wśród nich dzieci.

Zobacz także: Czy wszyscy powinniśmy nosić maseczki? W Czechach już są obowiązkowe!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zmarła na koronawirusa kobieta była przedszkolanką

Jak już pisaliśmy, kobieta zarażona koronawirusem najpierw trafiła do szpitala w Wolicy koło Kalisza. Przebywała tam kilka dni. Gdy jej stan się pogorszył, 37-letnią pacjentkę przewieziono do szpitala w Poznaniu. W niedzielę rano zmarła..

Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał, chora zmarła - powiedział w RMF FM Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Decyzją władz sanitarnych 14-dniową kwarantanną objęto sto osób, które miały kontakt ze zmarłą. W tym również dzieci z jej przedszkola. Szpital w Wolicy został zamknięty.

Miała kontakt z osobą z Włoch

Jak podała TVP3 Poznań, kobieta miała kontakt z osobą przebywającą we Włoszech. Ale rodzina miała zataić tę informację.

Miała kontakt z kuzynem, który jest kierowcą TIR-a. Jeździł on do Włoch i prawdopodobnie on jest źródłem zakażenia - TVP3 cytuje Sławomira Wysockiego, dyrektora Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

Zobacz także: Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem! Piękny gest pary

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, co było przyczyną śmierci 37-letniej kobiety! 
Ministsterstwo Zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o przyczynach śmierci 37-letniej kobiety, pacjentki szpitala w Poznaniu.

Ministsterstwo Zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o przyczynach śmierci 37-letniej kobiety, pacjentki szpitala w Poznaniu. Dziś rano media obiegła bardzo smutna informacja o śmierci młodej kobiety, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Ministerstwo Zdrowia na Twitterze przyznało, że zmarła kobieta miała choroby współistniejące dlatego lekarze nie mogli od razu zdiagnozować przyczyny jej śmierci. Teraz jednak Ministerstwo Zdrowia przyznało, że kobieta zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem! Nie żyje 37-letnia kobieta zakażona koronawirusem Ministerstwo Zdrowia na Twitterze opublikowało nowy wpis dotyczący śmierci 37-letniej kobiety. Okazuje się, że pacjentka ze szpitala w Poznaniu zmarła z powodu koronawirusa i chorób, które pojawiły się w następstwie zakażenia.   Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie #koronawirus i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. — Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) March 22, 2020 Oznacza to, że kobieta jest szóstą ofiarą koronawirusa w Polsce.  Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał. Chora zmarła - "Super Express cytuje rzecznika szpitala zakaźnego w Poznaniu Jacka Górnego. Bliskim kobiety składamy kondolencje.  Zobacz także:  Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem! Piękny gest pary W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta zakażona koronawirusem. W Polsce do tej pory zdiagnozowano 547 przypadków zakażenia koronawirusem (22 marca).   

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy
Pielęgniarka zarażona koronawirusem! Opiekowała się zmarłą 57-latką chorą na COVID-19
Pielęgniarka, która miała kontakt ze zmarłą 56-latką z Poznania jest zarażona koronawirusem!

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce była 57-latka, która zmarła w szpitalu w Poznaniu. Jednak zanim do niego trafiła przebywała w szpitalu w Puszczykowie, a wcześniej zgłosiła się do lekarza rodzinnego z przeziębieniem, gdzie poinformowała o kontakcie z osobą wracającą z Włoch. Teraz okazało się, że jedna z pielęgniarek, która opiekowała się zmarłą kobietą, zarażoną wirusem SARS-Cov-2 sama ma koronawirusa . Test wyszedł pozytywnie. Co z innymi pracownikami szpitala w Puszczykowie? Czy zostanie przeprowadzona kwarantanna? Pielęgniarka zarażona koronawirusem! Szpital w Puszczykowie poinformował, że jedną z osób zarażonych koronawirusem jest pielęgniarka, która miała kontakt z 57-letnią śmiertelną ofiarą wirusa. Stan zmarłej kobiety od początku był ciężki również za sprawą chorób towarzyszących, jednak zanim 8 marca trafiła na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu najpierw zgłosiła się do przychodni z przeziębieniem, gdzie zgłosiła, że miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Została skierowana do szpitala zakaźnego, ale tam nie została przyjęta i trafiła do szpitala w Puszczykowie, gdzie znalazła się na oddziale internistycznym, skąd przeniesiono ją do izolatki. To oznacza, że zanim została odizolowana miała kontakt z wieloma ludźmi! Na skierowaniu umieszczona została adnotacja o konsultacji z lekarzem oddziału zakaźnego, który nie ustalił wskazań do przesłania na ten oddział. Pacjentka przebywała w oddziale SOR na sali obserwacyjnej, skąd została przewieziona na oddział internistyczny i położona na sali intensywnej opieki medycznej (...) następnie przeniesiona do izolatki, w której przebywała do 8 marca" – poinformował szpital w Puszczykowie. Pielęgniarka z oddziału...

Koronawirus
East News
Newsy
Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce? Sprzeczne doniesienia
Koronawirus dotarł do Polski?

Koronawirus dotarł do Polski - informuje Dziennik Łódzki i Radio Łódz. Według tych mediów, w naszym kraju jest pierwszy potwierdzony przypadek wirusa, który w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się po całym świecie.  Według doniesień Dziennika Łódzkiego testy potwierdziły, że 25-letnia kobieta z Łodzi, która wróciła z podróży do Tajlandii, jest zarażona koronawirusem.  Kobieta przebywa w szpitalu. Miała już wykonany kolejny test. Teraz lekarze czekają na wynik badania diagnostycznego. Kobieta jest w stanie ogólnym dobrym. Inspekcja sanitarna bada, z iloma osobami miała kontakt - czytamy na stronie Dzienika Łódzkiego.  Informacji tych na razie nie potwierdza ministerstwo.  - W tej chwili w Polsce z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 47 osób - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak dodał kwarantanną objęto do tej pory 55 osób, czynnym nadzorem epidemiologicznym zaś objętych jest 1570 osób. - Są to osoby, które w tej chwili zgłaszane są do stacji sanitarnych. Stacje sanitarne na bieżąco monitorują ich stan zdrowia - wyjaśnił wicminister. W Polsce nie mamy potwierdzonego przypadku koronawirusa. Wszystkie badania, które zostały wykonane, a było ich ponad 350, wykazały wynik ujemny - mówił dzić wiceminister. Łódzkie media powołują się jednak na wyniki badań ze szpitala.  Przypominamy, że koronawirus pojawił się w ponad 40 krajach. Do tej pory zmarło ponad 2800 osób u których wykryto koronawirusa. Zobacz także:   Przyczyny i grupy ryzyka zakażenia ptasią grypą  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner