Piotr Żyła, Paweł Adamowicz Piotr Żyła Paweł Adamowicz Wielkie Serce dla Pawła Adamowicza w Gdańsku
Paweł Adamowicz
East News
1/4
Piotr Żyła, Paweł Adamowicz
East News

 

Skoki narciarskie w Zakopanem nie zostaną odwołane. Taką decyzję podjął komitet organizacyjny Pucharu Świata, choć do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy skoczkowie, w tym Piotr Żyła wystartują. Tegoroczny konkurs stanął pod znakiem zapytania z powodu żałoby narodowej. Prezydent Andrzej Duda ogłosił ją z powodu tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Tuż przed Światełkiem do Nieba nożownik wtargnął na scenę i zaatakował prezydenta miasta Gdańsk. Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu.

 

Pogrzeb prezydenta miasta zaplanowany jest na sobotę, 19 stycznia. Puchar Świata w Zakopanem wystartuje już dzień wcześniej, jednak zawody przebiegną inaczej niż dotychczas. W jaki sposób? Przeczytacie na kolejnej stronie. 

 

Zobacz też: Tysiące zniczy zapłonęło dla Pawła Adamowicza. Tak wyglądało "największe serce świata"

2/4
Piotr Żyła
EastNews

 

Żałoba narodowa w kraju będzie obowiązywać od piątku od godziny 17 do soboty do godziny 19. Puchar Świata w Zakopanem nie zostanie odwołany. Decyzję swoją w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP wyjaśnił szef komitetu organizacyjnego zawodów PŚ w Zakopanem.

Tych zawodów nie możemy przełożyć na inny termin. Każdy pucharowy weekend jest zajęty. Do tego kibice zarezerwowali już miejsca hotelowe - powiedział Wojciech Gumny. 

Piotr Żyła zdecydował, że uczci pamięć prezydenta Pawła Adamowicza. W jaki sposób?

3/4
Paweł Adamowicz
East News

 

Konkurs w piątek i sobotę odbędzie się bez oprawy muzycznej. Ta zostanie przywrócona dopiero w niedzielę, jednak trudno będzie szukać rozrywkowej muzyki. Piotr Żyła zdecydował, że ostatniego dnia konkursu skoczy do piosenki "Sound of Silence" z repertuaru Simon and Garfunkel. Tym utworem podczas marszu milczenia pożegnano prezydenta.

- Piotrek kilka godzin przed śmiercią Pawła Adamowicza wybrał utwór, który jest odtwarzany podczas wielu zgromadzeń upamiętniających Pawła Adamowicza - wyznał na antenie TVP Michał Sieczko, osoba odpowiedzialna za muzykę podczas skoków.

4/4
Wielkie Serce dla Pawła Adamowicza w Gdańsku
EastNews

 

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia w Gdańsku. O godz. 12 zostanie odprawiona msza święta. Na pogrzeb zaproszeni są wszyscy chętni, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w środku, przed Bazyliką Mariacką zostaną ustawione głośniki. 

Więcej na temat Paweł Adamowicz Piotr Żyła