Prezydent Władimir Putin wygląda coraz gorzej, a na ostatnich zdjęciach internauci zauważyli, że jest bardzo blady. W zachodnich mediach pojawiła się analiza ruchów oraz zachowań przywódcy Rosji. Wszyscy zgodnie twierdzą, że dyktator jest w bardzo złej kondycji i obawia się przegranej. Czy to oznacza, że już niedługo wycofa swoje wojska z terenów Ukrainy?

Reklama

Władimir Putin ma problemy ze zdrowiem?

Sytuacja na Ukrainie z każdym dniem wydaje się być coraz groźniejsza, a Władimir Putin straszy kolejnymi atakami. Okazuje się, że po szerokiej analizie wypowiedzi oraz zachowań przywódcy Rosji, naukowcy zgodnie stwierdzają, że dyktator jest coraz bardziej przerażony. Niedawno sami internauci zauważyli, że Władimir Putin jest "poszarzały i opuchnięty", co widać na zdjęciach ze spotkania z gubernatorem Sankt Petersburga, Aleksandrem Biegłowem.

W "Washington Post" pojawił się artykuł, z którego dowiadujemy się, że zdrowie Władimira Putina jest w coraz gorszym stanie, a wszystko odbija się na jego najbliższym otoczeniu.

- Musimy zarządzać ryzykiem eskalacyjnym. Putin kiepsko się trzyma. Krzyczy na swoich podwładnych. Jego wojna ma opóźnienie. To dla niego niebezpieczny czas – mówił dla "Washington Post" jeden z urzędników europejskiego kraju.

Zobacz także: Maryla Rodowicz o spotkaniu z Władimirem Putinem: "To było przerażające"

Zobacz także
AKPA/Niemiec

Dziennikarze "Washington Post" przeprowadzili szereg rozmów z przedstawicielami zachodnich administracji, którzy po tygodniu inwazji na Ukrainę przez Rosyjskie wojska zdecydowali się przyjrzeć słowom, gestom oraz zachowaniu Władimira Putina. Według wszelkich analiz przywódca Rosji jest w bardzo niestabilnej kondycji psychicznej, która wynika z bezradności. Dyktator przecenił swoje siły oraz nie oszacował pomocy zachodu dla Ukrainy, a kolejne sankcje spadają na niego jak grom z jasnego nieba.

Kiedy Rosjanie słyszą, że zachodni przywódcy zastanawiają się nad strefą zakazu lotów, w umyśle Putina pojawia się Libia w 2011 r. (Wprowadzenie zakazu lotów nad Libią przez NATO znacznie osłabiło siły zbrojne i doprowadziło do szybkiego obalenia dyktatora Muammara Kaddafiego - przyp. red), gdzie kilka miesięcy po interwencji NATO Kaddafi został wyciągnięty z dziury i zabity - powiedział jeden z rozmówców "Washington Post".

Zobacz także: Władimir Putin oszalał przez pandemię? Zagraniczne źródła: "Ten człowiek traci poczucie rzeczywistości"

AP

Władimir Putin jest przerażony, że może skończyć, jak dyktator Muammar Kaddafi, dlatego jego działania są coraz bardziej chaotyczne i wszystko odbija się na jego zdrowiu. FBI przekazało informacje, że sankcje nakładane na Rosję są według Władimira Putina zbyt duże i nieproporcjonalne do inwazji na Ukrainę. "Washington Post" poinformował, że te informacje mogą być fałszywie manipulowane przez rosyjski rząd, aby wprowadzić dezinformację i zmusić do złagodzenia sankcji. Niemniej jednak coraz częściej mówi się o pogarszającym się zdrowiu prezydenta Rosji. Europejscy urzędnicy mają nadzieję, że to zmusi go do zaprzestania ataku.

Reklama

Zobacz także: Władimir Putin jest poważnie chory? Naukowcy wyjawili czego objawem może być jego sztywna ręka

Twitter @aking4democracy
Reklama
Reklama
Reklama