Jak polskie gwiazdy spędzają Wielkanoc Magda Gessler na spotkaniu promocyjnym Kuchennych Rewolucji Ewa Chodakowska i Lefteris Kavoukis na rozdaniu Bestsellerów Empiku 2014 Aneta Zając na prezentacji wiosennej ramówki Polsatu Stylizacja Małgorzaty Rozenek w programie Bitwa o Dom
Jak polskie gwiazdy spędzają Wielkanoc
ONS
I jak spędzą święta? Sprawdziliśmy!
1/13
Jak polskie gwiazdy spędzają Wielkanoc
ONS

W zeszłym roku Wielkanoc przypominała bardziej Boże Narodzenie, na szczęście w tym roku prognozy pogody zapowiadają się o wiele lepiej. Dla gwiazd to okazja by odpocząć od koncertów, programów, sesji zdjęciowych, branżowych imprez czy różnych konferencji. Niektóre z nich wyjeżdżają za granicę, a inne zostają w domu by celebrować święta w gronie najbliższych.

Co znajdzie się na świątecznych stołach celebrtów? Czy gwiazdy obchodzą śmigus-dyngus? I która z nich będzie zajadała się ostrygami? Sprawdźcie sami w naszym rankingu.

2/13
Magda Gessler na spotkaniu promocyjnym Kuchennych Rewolucji
ONS

Magda Gessler to najbardziej znana restauratorka w Polsce. Wydawać by się mogło, że gwiazda spędzi Wielkanoc na gotowaniu i przyrządzaniu najlepszych polskich potraw. Nic bardziej mylnego - gwiazda ma dość tradycyjnego jedzenia, a na święta wybiera się do...Toronto. Tam na stałe mieszka jej mąż, z którym nie widuje się zbyt często. Jak zdradza w rozmowie z "Party":

Mam już dość kiełbas i mazurków! Jadę do męża na pyszne ostrygi i szampana. Chcemy cieszyć się sobą, spacerować i odkrywać nowe smaki, bo ciągle mamy wielki apetyt. Na życie! - mówi Magda


Tylko pozazdrościć!

3/13
Ewa Chodakowska i Lefteris Kavoukis na rozdaniu Bestsellerów Empiku 2014
ONS

Za granicę postanowiła wyjechać również Ewa Chodakowska. Święta spędzi z rodziną męża, Lefterisa, w gorącej Grecji! Ich świąteczny stół w niczym nie będzie przypominał tradycyjnego polskiego. Pojawią się na nim jajka barwione na czerwono, cytrynowa zupa z cebulą i koprem na kozich podrobach, chlebak tsoureki, serwowany z sałatą i serem. Brzmi egzotycznie? To jednak nie wszystko:

Święta spędzimy z rodziną Lefterisa w Atenach. Nie możemy się już doczekać greckich przysmaków. A tata męża przyrządza pysznego barana z rożna! - mówi w rozmowie z Party trenerka

4/13
Aneta Zając na prezentacji wiosennej ramówki Polsatu
ONS

Dla Anety Zając święta będą chwilą oddechu od "Tańca z Gwiazdami". Jest to dla niej czas zarezerwowany tylko i wyłącznie dla rodziny:

Święta z radością spędzę w domu, z rodziną, w gronie najbliższych. Planuje także krótki wyjazd, będzie więc biesiada za stołem i długi spacer. Wcześniej upiekę ciasta, bo od wielu już lat jest to moją świąteczna powinność - w tym roku mam zaplanowany sernik oraz tradycyjną babkę. Pisanek nie maluję, ale za to lany poniedziałek będzie taki jak w moim rodzinnym domu - mokry, lecz wesoły i bardzo radosny - mówi w rozmowie z "Tele Tygodniem" aktorka

5/13
Stylizacja Małgorzaty Rozenek w programie Bitwa o Dom
TVN

Małgorzata Rozenek sławę zdobyła dzięki programowi "Perfekcyjna Pani Domu", gdzie uczy jak utrzymać porządek w Polsce. Nic więc dziwnego, że prace przedświąteczne ma zaplanowane już na tydzień przed. W programie "Dzień Dobry TVN" udzieliła kilka cennych wskazówek wszystkim gospodyniom domowym - najpierw należy zacząć od ogólnego porządku, dwa przedostatnie dni poświęcić na gotowanie, a później już tylko dekoracja. A kiedy odpoczynek?

Odpoczynek jest przereklamowany. Niedziela Wielkanocna i lany poniedziałek to czas dla dzieci i rodziny - przekonywała

6/13
Joanna Koroniewska na planie Pogotowie Ratunkowe
ONS

Joanna Koroniewska od lat Wielkanoc spędza na wsi w Solcu Kujawskim u swojego dziadka. Gwiazda przyznaje, że najważniejsze w świętach są rodzinne spotkania:

Dziś, oprócz rodzinnej atmosfery, wielką radość sprawia mi także przygotowanie świątecznych dekoracji. Uwielbiam stroić dom, malować pisanki i wykonywać wszelkie prace ręczne, na przykład kartki świąteczne, kurczaczki, kwiatki. Robię to razem z moim dzieckiem. Na szczęście Janinka też bardzo lubi prace ręczne - przyznaje w rozmowie z "Tele Tygodniem" aktorka

7/13
Mateusz Banasiuk na premierze Niech no tylko zakwitną jabłonie
AKPA

Mateusz Banasiuk, jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, święta Wielkanocne spędza tradycyjnie. Zdarzyło się jednak, że jednego roku został zupełnie...sam. Aktor z nostalgią wraca do tych czasów:

Zdarzyły mi się takie święta, kiedy cała rodzina wyjechała, a ja sam zostałem w domu. wszyscy się martwili, jak to wytrzymam? A ja byłem bardzo zadowolony. To były dla mnie fantastyczne święta. Teraz święta spędzam w Wesołej pod Warszawą. Jak w dzieciństwie, moim obowiązkiem jest pójście do kościoła ze święconką. Uwielbiam to, bo spotykam wtedy mnóstwo znajomych których rzadko widuję - mówi w rozmowie z "Tele Tygodniem" aktor

8/13
Grażyna Wolszczak na otwarciu butiku Tomaotomo
ONS

Dla Grażyny Wolszczak święta Wielkanocne to... zapach cebuli. Jej rodzina bowiem kontynuowała zawsze tradycję barwienia jajek ekologicznie - nie w barwnikach, zaś w łupinach cebuli. A co aktorka poda swoim najbliższym w tym roku?

Na ostatnie święta przyrządziłam genialną kaczkę w pomarańczach z chrupiącą skórką. Cudowny przepis. W tym roku zamierzam go powtórzyć - przekonuje aktorka

9/13
Pascal Brodnicki na prezentacji jesiennej ramówki TVN Style
ONS

Pascal Brodnicki to znany i ceniony kucharz, który miał szansę zwiedzić cały świat. Jednak w święta nie zamierza ruszać się z kraju. Wybiera się za to w Bieszczady, nad Solinę, gdzie mieszkają jego przyjaciele. Niestety, ostatnio w górach zdarzył mu się wypadek - szusujjąc po stoku, złamał piszczel. Teraz chce to nadrobić:

Nie było okazji,żeby pojeździć na nartach. Dlatego też górskie powietrze dobrze mi zrobi - mówi Pascal w "Tele Tygodniu"


Oby tym razem nie skończyło się na kontuzji.

10/13
Stefano Terrazzino premierze spektaklu Zorro w Teatrze Komedia
Akpa

A co w Święta będzie robił najpopularniejszy w Polsce Włoch - Stefano Terrazzino? Spędzi je w Warszawie z przyjaciółmi, zgodnie z polską tradycją. Wspomina jednak, że we Włoszech zupełnie inaczej obchodzi się święta:

We Włoszech popularne są ciasteczka, na obiad podaje się pieczonego królika, a od rodziców dzieci dostają ogromne czekoladowe jajka. Ale przede wszystkim jest to święto bardzo religijne - mówi Stefano w rozmowie z "Tele Tygodniem"

11/13
Hanna Lis na Vital Forum
ONS

Niecodzienny sposób na celebrowanie świąt znalazła Hanna Lis. Gwiazda nie spędzi ich w Polsce, zaś w Bostonie. Jak dowiedziało się "Party", dziennikarka wyjedzie do USA ze względu na maraton, w którym udział chce wziąć mąż prezenterki, Tomasz Lis. Dziennikarz od tygodni przygotowywał się do wzięcia udziału w legendarnym, bostońskim biegu, więc Hanna nie mogła nie zgodzić się na wspólną podróż. Takie święta na pewno zapadną parze w pamięć na lata!

12/13
Szymon Majewski o spędzaniu świąt
ONS

Szymon Majewski jako przykłady mąż pomaga swojej żonie w przygotowaniach do Wielkanocy. Na jego stole znajdzie się przyrządzony przez niego żurek z chrzanem. Na stole nie zabranie też malowanych przez niego pisanek. Gwiazdor ma tylko jedno zmartwienie - w jego domu nie obchodzi się "lanego poniedziałku", ponieważ zabrania mu tego żona.

13/13
Halina Mlynkova o spędzaniu świąt
ONS

Halina Mlynkova tegoroczną Wielkanoc spędzi ze swoim partnerem w Czechach. Na jej stole nie zabraknie rolady serowej na słono i parzonej kiełbasy, którą sama przygotowuje. Żurek w tym roku przygotuje jej narzeczony, Leszek. Święta dla Mlynkovej to nie tylko spotkania z rodziną, ale również z przyjaciółmi z którymi zasiada przy suto zastawionym stole.