Smutna Joanna Mazur w Tańcu z gwiazdami
East News

Polacy ruszyli na pomoc Joannie Mazur! W sieci organizowane są zbiórki pieniędzy

Smutna Joanna Mazur w Tańcu z gwiazdami
East News

W szóstym odcinku "Tańca z Gwiazdami" po raz pierwszy w historii nie było ważne, kto odpadł. Wszystko z powodu materiałów wideo dotyczących warunków mieszkaniowych gwiazd. Najwięcej emocji wzbudził filmik Joanny Mazur, bo okazało się, że niewidoma lekkoatletka mieszka w fatalnych warunkach... Polacy ruszyli jej z pomocą! 

Jak pomóc Joannie Mazur?

Joanna Mazur tak jak inni uczestnicy programu zaprosiła swojego tanecznego partnera do domu. Gwiazda wychowała się w Szczucinie, ale w wieku 14 lat zmuszona była przenieść się do Krakowa. Wszystko z powodu kolegów i koleżanek ze szkoły, którzy dokuczali niewiadomej mistrzyni. Joanna nie potrafiła sobie z tym poradzić, zamieszkała w internacie. 

Zobacz także: Jurorzy zszokowani mieszkaniem Joanny Mazur! Padły ostre słowa i polały się łzy!

Pokoik w Krakowie Joanny był bardzo skromny. Chociaż słowo skromny i tak nie opisuje tego, co mogliśmy zobaczyć na wizji. Joanna nie miała toalety w domu... 

Za nic się nie musisz wstydzić, to jest walka, jaką drogą idziesz! Niewiadoma kobieta ma toaletę i prysznic na zewnątrz, to jest coś koszmarnego (…) Jesteś samodzielna. Do tej pory nie poznałem takiej osoby - powiedział Jan Kliment. 

Na wideo bardzo mocno zareagowali jurorzy, którzy wyznali, że czują się zażenowani brakiem odpowiednich instytucji w Polsce, które to powinny pomóc takiej osobie.

Bardzo dobrze, że ten film powstał, że on został pokazany. To jest kwestia Joasi i jej życia, ale prawdopodobnie kwestia nie tylko jej, bo jest wielu sportowców, szczególnie niepełnosprawnych, którzy prawdopodobnie żyją w takich warunkach. Pomyślcie państwo co się stanie, jeśli Joanna przestanie zdobywać medale i co? I ona w tym internacie zostanie? Ta mistrzyni świata z której jesteśmy dumni my Polacy, nasz kraj, nasza ojczyzna... - powiedział Andrzej Grabowski w kulisach "Tańca z Gwiazdami".

Po emisji materiału internauci nie zawiedli i już zaczęli organizować zbiórki dla mistrzyni. 

Podczas gdy polscy piłkarze o osiągnięciach trzecioligowych są sponsorowani i nagradzani na różnych polach - niepełnosprawna Joasia zdobywająca medale w mistrzostwach Europy i świata mieszka w internacie bez własnej toalety i warunków, na jakie zasługuje. Pomóżmy jej zebrać pieniądze na mieszkanie - czytamy opisy różnych zbiórek.

W serwisie zrzutka.pl zbiórkę dla Joanny zorganizował Tomasz Lipok. (TU LINK) Na stronie pomagam.pl organizatorem jest Dominika Szostak. (TU LINK)

Mamy nadzieję, że niedługo napiszemy o cudownym domu, w którym mieszka nasza mistrzyni. 

joanna mazur tzg
ons

Joanna poprosiła, aby zostać oceniona za taniec. Dostała 26 punktów. 

Joanna Mazur Taniec z Gwiazdami powiedziała, jak mieszka
Eastnews

Zobacz także: Niewidoma Joanna Mazur zatańczy w "Tańcu z Gwiazdami"! Kim jest? Jej historia wzrusza do łez

 

Więcej na temat Taniec z Gwiazdami Joanna Mazur
Przeładuj

W "Hotel Paradise": Łukasz chciał rozbić kulę! "Miałem przygotowaną chamską zagrywkę"

zobacz 01:23