Krzysztof Krawczyk
East News

Dziś pogrzeb Krzysztofa Krawczyka - będzie transmitowany w telewizji! Gdzie i kiedy można obejrzeć? 

Krzysztof Krawczyk
East News

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Tę smutną informację przekazał menedżer i wieloletni przyjaciel artysty Andrzej Kosmala w Poniedziałek Wielkanocny  po południu. Wiadomo już, że pogrzeb odbędzie się  10 kwietnia. Uroczystość będzie miała charakter państwowy i będzie transmitowana w telewizji. Szczegóły przekazał Andrzej Kosmala.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala, menedżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka zajął się organizacją pogrzebu swojego przyjaciela. Jak sam mówił, zależy mu, by uroczystość miała charakter państwowy i została zorganizowana z największą starannością. Pogrzeb będzie miał charakter uroczystości państwowej.

Zgłosiło się do nas Ministerstwo Kultury i Sztuki z pytaniem czy rodzina życzy sobie, by pogrzeb był państwowy. Krzysztofowi należy się pogrzeb z honorami. Jesteśmy w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, to poinformujemy o tym. Na pewno msza będzie transmitowana przez Telewizję Polską - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Kosmala. 

Jak już wiemy, uroczystość pogrzebowa odbędzie się 10 kwietnia. Msza święta będzie miała miejsce o godzinie 12.00 w archidiecezji łódzkiej, natomiast pogrzeb odbędzie o 15.00 w Grotnikach, miejscowości, w której artysta od lat mieszkał ze swoją żoną Ewą. Msza będzie na pewno transmitowana przez TVP, prawdopodobnie także przez stacje TVN 24 i Polsat News.

Krzysztof Krawczyk zmarł w szpitalu w Łodzi. Mimo że wygrał walkę z koronawirusem i na święta wrócił do domu w dość dobrym samopoczuciu, 5 kwietnia zasłabł i został natychmiast zabrany do szpitala. Zmarł wkrótce potem, jego żona poinformowała, że przyczyną śmierci nie było zakażenie COVID-19. 

Zobacz także: Na cmentarzu, gdzie spocznie Krzysztof Krawczyk powstanie mauzoleum! "Wszystko jest w fazie przygotowań"

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce 10 kwietnia. Pogrzeb zbiega się w czasie z rocznicą Smoleńską. Ta okoliczność i panujące obostrzenia wpłyną na to, że ceremonia będzie skromna. Transmisję pogrzebu Krzysztofa Krawczyka będzie można obejrzeć w TVP. 

Krzysztof Krawczyk salutuje przed odpłynięciem w piękny rejs
East News

 

Więcej na temat Krzysztof Krawczyk
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48