Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Tomasz Terlikowski o Robercie Leszczyńskim
ONS
Newsy

Terlikowski i Leszczyński byli przyjaciółmi. Tomasz ujawnił o czym rozmawiali. Nie zabrakło tematu wiary

Pomimo różnicy poglądów wiele ich łączyło

Chociaż światopogląd Roberta Leszczyńskiego mocno różnił się od tego, który prezentuje na co dzień Tomasz Terlikowski, panowie przyjaźnili się. Łączyła ich wspólna praca, ciekawość świata i odpowiednia kultura w stosunku do swoich wierzeń. Po smutnej informacji o śmierci krytyka muzycznego jaka obiegła media, dziennikarz katolicki opublikował na swoim blogu długi wpis poświęcony ich znajomości.

Zobacz: Ostatnie zdjęcie Leszczyńskiego. Takim go zapamiętamy

Terlikowski poruszył wątek rozmów, które często poruszali. Przyznał, że wciąż nie może zrozumieć jednej kwestii:

Odwoziłem go czasem do domu i rozmawialiśmy. On opowiadał o muzyce, o swojej kobiecie, a ja o książkach, o domu, czasem o Bogu. O religii też rozmawialiśmy. Robert był jej ciekawy, otwarty, może nawet stęskniony, ale nigdy nie przekraczał pewnej granicy zbliżenia do tych tematów. Nie krył, że jest ateistą, ale też nie widziałem w nim wrogości. Może dlatego tak byłem zaskoczony, gdy zaangażował się w Ruch Palikota. Ale i wtedy rozmawialiśmy, zazwyczaj po ostrej kłótni w studiu, później ciepło.


Ostatni raz widzieliśmy się przy jakiejś dyskusji na temat planowanej przez niego apostazji. Nie wiem, czy do niej doszło, wtedy i teraz miałem wrażenie, że to kolejny zgryw Roberta. Nie rozumiałem go i nie rozumiem nadal, ale uznaje, że nie wszystko i nie wszystkich muszę zawsze zrozumieć. A doceniałem w Robercie to, że choć znał mój język, a i sam miewał naprawdę ostry i niesprawiedliwy w ocenach, także Kościoła, to nigdy nie zrywał kontaktów, nie obrażał się, przyjmował, że rozmowa może być ostra, że możemy głęboko się różnić, ale sympatia może pozostać. I takiego, ciepłego, zainteresowanego religią, chętnego do rozmowy i zrozumienia drugiego go pamiętam.


Zobacz: Ostatnie wyznanie Leszczyńskiego w wywiadzie. Nawiązał do śmierci

Nie żyje Robert Leszczyński


Tomasz Terlikowski u Kuby Wojewódzkiego


Wspomnienie o Robercie Leszczyńskim:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Szymon Hołownia wspomina Roberta Leszczyńskiego
ONS
Newsy
Hołownia wspomina zasługi Leszczyńskiego: To nie był tylko facet z mopem na głowie
Dziennikarze poznali się wiele lat temu

Informacja o śmierci Roberta Leszczyńskiego poruszyła fanów i przyjaciół dziennikarza. Dali oni temu wyraz na portalach społecznościowych, gdzie ubolewali nad tak szybkim odejściem jurora "Idola". Wzruszającym słowom i kondolencjom nie było końca.   Zobacz: Plejada gwiazd wspomina Roberta Leszczyńskiego   Jedną z osób, która bardzo dobrze wspomina Leszczyńskiego jest Szymon Hołownia , który na swoim blogu opisał historie związane z dziennikarzem. Panowie poznali się dzięki wspólnej pracy w "Gazecie", gdzie jak wspomina Hołownia, Robert Leszczyński "był guru od muzyki rozrywkowej". Leszcz jakiego zapamiętam to po prostu megasympatyczny facet, zawsze ciekawy świata...  Chciałbym, żeby ci, co znali go z "Idola", czy "od Palikota", wiedzieli że to nie był tylko gość z "mopem na głowie", ale po prostu z dobrym sercem. I jak trzeba będzie, to na Sądzie Ostatecznym wstanę i powiem: Robert Leszczyński pewnie sporo tu i ówdzie namieszał, ale ja doświadczyłem od niego tylko dobra. Dał mi dużo ciepła, serdeczności, był lojalnym kumplem...   Hołownia pożegnał się też z przyjacielem na blogu: Odpocznij tam trochę, chłopie. I czekaj na nas, jak to Ty - nieziemsko podjarany jakimś anielskim hitem. Dziś różaniec za Ciebie. Do Zobaczenia. Zobacz: Terlikowski i Leszczyński byli przyjaciółmi. Tomasz ujawnił o czym rozmawiali   Wspomnienie o Robercie Leszczyńskim:

Ostatni wywiad Roberta Leszczyńskiego
Newsy
Robert Leszczyński w ostatnim wywiadzie nawiązał do śmierci: Mam nadzieję, że umrę nim...
Rozmowę przeprowadzono pół roku temu

Dzisiejsza wiadomość o śmierci Roberta Leszczyńskiego zasmuciła wielu fanów muzyki. Dziennikarz uważany był za jednego z najważniejszych w swojej profesji. To on odpowiadał za sukces wielu zespołów, które wspierał podczas festiwali muzycznych. Wspólnie z Kubą Wojewódzkim wyłowił kilka talentów w programie "Idol". Leszczyński przewidział sukces Ani Dąbrowskiej , od razu typował Monikę Brodkę na artystkę, która zaistnieje po programie, a także zachwycał się Krzysztofem Zalewskim . Późniejsze lata poświęcił na pracę w polityce, podczas wywiadów chętnie jednak wracał do tematu muzyki. Zobacz: Ostatnie zdjęcie Leszczyńskiego. Takim go zapamiętamy W ostatniej rozmowie, której udzielił w programie "Na tapecie", Robert nawiązał do swojego wieku i... śmierci: - Mam nadzieję, że umrę nim się zestarzeję. Dzisiaj jestem panem pod pięćdziesiątkę. Jeszcze większe możliwości przede mną, tyle do napisania... Cały wywiad możecie zobaczyć poniżej. Zobacz: Robert Leszczyński z dziećmi na ostatniej imprezie Wspomnienie o Robercie Leszczyńskim:

Szymon Hołownia wspomina pogrzeb Roberta Leszczyńskiego
ONS
Newsy
Są wyniki sekcji zwłok Roberta Leszczyńskiego - wiemy czemu umarł!
Prokuratura wydała oświadczenie!

Od śmierci Roberta Leszczyńskiego minęło już 5 miesięcy. Dziennikarz został znaleziony 1 kwietnia w swoim mieszkaniu. Był nieprzytomny, zawieziono do go szpitala, ale nie udało się uratować mu życia . Długo czekaliśmy na informację o przyczynach śmierci dziennikarza. W końcu prokuratura wydała oświadczenie. “Do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota wpłynęła ostateczna opinia z sekcji zwłok Roberta Leszczyńskiego wraz z opinią toksykologiczną. Wynika z niej, że do zgonu doszło w wyniku zaburzeń metabolicznych w przebiegu cukrzycy”, informuje prok. Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury. Początkowo mówiono, że dziennikarz zmarł z powodu niezdiagnozowanej cukrzycy . Później media sugerowały, że do śmierci dziennikarza doprowadził jego imprezowy styl życia. Pojawiły się też głosy, że popełnił samobójstwo . Dzisiejsze oświadczenie prokuratury w końcu ucina wszelkie plotki na temat rzekomych przyczyn śmierci. Zobacz: Ostatnie zdjęcie Leszczyńskiego. Takim go zapamiętamy

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner