Andrzej Wajda, Karolina Wajda
East News
Newsy

Spadkobiercy Andrzeja Wajdy. Kto odziedziczy milionową fortunę po reżyserze?

Jaki majątek zostawił reżyser?

Andrzej Wajda zostawił po sobie prawdziwą fortunę. Okazuje się bowiem, że majątek jednego z najwybitniejszych twórców kina szacowany jest na ponad 10 milionów złotych! Skąd taka suma? Według doniesień Super Expressu, Andrzej Wajda za jeden film inkasował ok. 200 tysięcy złotych. Nawet 2 miliony złotych rocznie pochodzą z tantiemów. Według informacji tabloidu na 2 miliony złotych, już kilka lat temu, była wyceniana kolekcja rysunków Andrzeja Wajdy - po jego śmierci ich wartość z pewnością znacznie wzrosła.

 

Zobacz także: Mój ojciec Andrzej Wajda. Jedyna córka reżysera Karolina Wajda opowiada nam o dzieciństwie

 

Spadek o łącznej wartości ponad 10 milionów złotych odziedziczą córka Andrzeja Wajdy, Karolina i żona reżysera - Krystyna Zachwatowicz.

 

Przypominamy, że pogrzeb Andrzeja Wajdy odbędzie się w najbliższą środę na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie i będzie mieć prywatny charakter. O godzinie 14:30 rozpocznie się msza pożegnalna w intencji reżysera.

 

Zobacz także: Lech Wałęsa o śmierci Wajdy: "Niedługo się spotkamy. Już spakowany jestem"

 

Andrzej Wajda zostawił majątek o wartości ponad 10 mln złotych.

Andrzej Wajda, najlepsze cytaty
East News

Córka i żona reżysera odziedziczą jego majątek.

Andrzej Wajda, Karolina Wajda
East News

Dobrze, że już się kończy... Tylu wielkich pożegnaliśmy w 2016 roku

Urna z prochami Andrzeja Wajdy
East News
Newsy
Ostatnia droga Andrzeja Wajdy. Dziś najbliżsi pożegnają go w Krakowie. Sprawdź szczegóły pogrzebu
Ostatnia droga Andrzeja Wajdy. Dziś najbliżsi pożegnają go w Krakowie. Sprawdź szczegóły pogrzebu
Andrzej Wajda, Karolina Wajda
East News
Newsy
Sąd zdecydował, kto otrzyma spadek po Andrzeju Wajdzie!
Jest komentarz córki, Karoliny Wajdy

  Zakończyła się sprawa dotycząca testamentu Andrzeja Wajdy ! Słynny reżyser zmarł w październiku 2016 roku. Niestety, do tej pory nie do końca było jasne, kto otrzyma po nim spadek. Ostatnio okazało się bowiem, że Andrzej Wajda na przestrzeni lat napisał wiele testamentów, w których wskazywał różnych spadkobierców. Jak informował "Fakt" reżyser początkowo chciał, żeby wszystkie prawa autorskie do jego dzieł zostały przekazane Karolinie Wajdzie, jego córce, a majątek miał miał zostać przekazany na fundację wspierającą uzdolnioną młodzież. Po otwarciu testamentu okazało się jednak, że cały majątek reżysera otrzyma jego czwarta żona, Krystyna Zachwatowicz.    Karolina Wajda zgłosiła sprawę do sądu, żeby wyjaśnić całą sytuację. Wczoraj, 19 grudnia sąd ogłosił wyrok! Jaki?    Kto otrzyma majątek Andrzeja Wajdy?   Według doniesień "Faktu" sąd uznał za wiążącą ostatnią wersję testamentu Andrzeja Wajdy, który  powstał dziesięć miesięcy przed śmiercią reżysera. Była to ponoć 9. wersja testamentu z którego wynika, że spadkobierczynią majątku Andrzeja Wajdy zostaje Krystyna Zachwatowicz. Jak decyzję sądu skomentowała Karolina Wajda?   Uznaję postanowienie sądu i nie będę się odwoływać. Dla mnie ta sprawa jest zamknięta - przyznała w rozmowie z dziennikiem.   "Fakt" przypomina, że reżyser   jeszcze za życia w akcie darowizny przekazał  Karolinie Wajdzie   dwie nieruchomości.   Zobacz także:  Co wspólnego miał Andrzej Wajda z „Godzillą”? I czy bał się śmierci? - zdradza córka reżysera Karolina Wajda   Spadek po Andrzeju Wajdzie otrzyma Krystyna Zachwatowicz. Karolina Wajda nie zamierza odwoływać się od decyzji sądu.  

Andrzej Wajda
ONS
Newsy
Znana jest już przyczyna śmierci Andrzeja Wajdy. Na co zmarł wybitny reżyser?
Zaczęło się od przeziębienia...

Jak była przyczyna śmierci Andrzeja Wajdy? Reżyser w ostatnich dniach trafił do szpitala z powodu poważnego przeziębienia, którego miał się nabawić podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni - czytamy na łamach "Super Expressu".   Przyczyna śmierci Andrzeja Wajdy Przeziębienie jednak nie ustępowało i przeszło w zapalenie płuc, które stało się bezpośrednią przyczyną śmierci Andrzeja Wajdy. Reżyser  do końca swoich dni cieszył się świetną formą. Cały czas był aktywny zawodowo i towarzysko.  Andrzej Wajda zmarł w szpitalu w niedzielę, 9 października 2016 roku . Reżyser nie doczekał premiery swojego najnowszego filmu "Powidoki", który jest polskim kandydatem do Oscara. Premierę "Powidoków" zaplanowano na styczeń 2017 roku. Andrzeja Wajdę opłakuje nie tylko polskie środowisko filmowe i kulturalne, ale również politycy i gwiazdy show-biznesu. Śmierć polskiego reżysera odnotowały również zagraniczne media.  Polecamy:  Ślub, rozwód, śmierć: co nas najbardziej stresuje   Pogrzeb Andrzeja Wajdy - kiedy i gdzie? Andrzej Wajda zostanie pochowany na cmentarzu na krakowskim Salwatorze. Na razie nie jest znana dokładana data pogrzebu reżysera. Wiadomo jedynie, że ma się on odbyć na początku przyszłego tygodnia. Uroczystość będzie miała charakter prywatny.   Zobacz też: Mój ojciec Andrzej Wajda. Jego jedyna córka Karolina opowiada nam o dzieciństwie   Andrzej Wajda zmarł 9 października 2016 roku. Przyczyną śmierci reżysera było przeziębienie, które przeszło w zapalenie płuc.

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik