18:09 - To już jest koniec, nie ma już nic. Baran przegrał swoją walkę, a polskich sportowców zobaczymy już tylko podczas ceremonii zamknięcia igrzysk dość późno w nocy.

Żegnamy się zatem i my. Dziękujemy, że byliście z nami przez ostatnie dwa tygodnie. Widzimy się za cztery lata! ;)

18:01 - Walczy OSTATNI POLAK na igrzyskach w Rio. Walczy i przegrywa :(. DO przerwy 0:3 w pojedynku Radka Barana z Irańczykiem.

17:15 - Na 17:53 zaplanowana jest walka zapaśnicza Radka Barana. Polak wciąż pozostaje w grze o medale. A właściwie o jeden medal, brązowy.

17:02 - Niemcy wygrywają i kończą z brązowym medalem. 25:31, tak kończymy igrzyska w Rio de Janeiro.

16:56 - Nadzieja nadzieją, ale gdy nie wykorzystuje się sytuacji na 24:27, to przegrywa się 23:28 i Niemcy mają piłkę.

PS. Henryk Szost nie ukończył maratonu.

16:53 - A teraz znów tli się nadzieja! 23:27, sześć minut do końca meczu.

16:51 - Koniec dobrego fragmentu gry Polaków i słabszego Niemców. 20:26.

16:49 - Artur Kozłowski dobiega na metę maratonu. 39. miejsce.

16:47 - Nie ekscytujmy się, ale jest ciut lepiej. 20:25 i tylko szkoda, że źle rozegraliśmy piłkę przy akcji na 21:25 i ją straciliśmy.

16:43 - Piętnaście minut do końca meczu. Nic nam nie wpada do bramki.

16:40 - Kenijczyk wygrywa maraton. Nawet się jakoś bardzo nie zmęczył. A w meczu z Niemcami... No cóż, 18:25.

16:43 - Nie wygląda na to, abyśmy coś jeszcze zwojowali w meczu z Niemcami.

Mamy nadzieję wstydzić się za te słowa za kilka minut.

16:30 - Znów nas chwilę nie było, wracamy i słyszymy smutne głosy komentatorów. Znak to jednego. Przegrywamy 15:19. To dopiero drugi gol Polaków w drugiej połowie, a gramy już ponad sześć minut.

16:12 - Chętni na jakieś lepsze wiadomości? Radosław Baran powalczy w repasażach o brązowy medal.

16:08 - Pierwszą połowę przegrywamy 13:17. To jeszcze nie jest przegrany mecz, ale trzeba zagrać dużo, dużo lepiej. Tak jak w pierwszych minutach, gdy prowadziliśmy 8:5. Jak łatwo policzyć, potem przegraliśmy 5:12. Tak brązowego medalu nie zdobędziemy.

16:04 - Gramy źle, po prostu. Nie potrafimy zdobyć bramki nawet grając w przewadze. 10:14 i nie widać po Polakach, żeby mieli siłę i ochotę coś z tym zrobić ;(.

Przypominamy jednak, że nie znamy się na piłce ręcznej! :)

16:01 - Od kilku minut Polacy grają bardzo słabo. Przegrywamy 1:7 w ostatnich minutach i 9:12 w całym meczu. Niemcy dużo faulują w ataku i grają w osłabieniu, ale Polacy źle rozgrywają piłkę w ataku.

15:56 - Bartosz Jurecki przerywa kilkuminutową przerwę Polaków w rzucaniu bramek. 9:10. Przy piłce Niemcy. Faul w ataku.

15:54 - Słaby fragment gry kontra słaby fragment gry. Tym samym przegrywamy aktualnie 8:9.

15:46 - Nasza obecność lekko uspokoiła sytuację. Dwie ładne bramki, obrona Wyszomirskiego, błędy w ataku Niemców i BAM, 8:5! Czas dla Niemiec.

15:41 - Na chwilę zostawiliśmy piłkarzy i już przegrywają 4:5. Ale już wróciliśmy.

15:34 - I prowadzimy już 2:0. To nam się podoba!

15:33 - Polacy błąd w ataku, Niemcy długi rzut do przodu i wtedy pojawia się Wyszomirski i przechwytuje piłkę. Broni, rzuca, przechwytuje - Spiderman to przy Wyszomirskim pikuś.

15:30 - I zaczęli! Piłkarze ręczni. Od środka rozpoczęli grę Polacy. Niemcy wysoko bronią i wiadomo już, że łatwo nie będzie. Gra pasywna i Polacy muszą rzucać.... Rzut karny, Karol Bielecki.... 1:0!

Kończ pan, panie Turek!!! :D

15:29 - Podczas, gdy my przeszliśmy z pokoju do kuchni, maratończycy już przebiegli 19 kilometrów. Są na trasie od około godziny.

14:37 - Ruszyli maratończycy. Na 42 kilometry biegną szybciej niż my na 400 metrów :).

14:26 - Dzisiaj rozdane zostaną również medale w siatkówce. Niestety nie zobaczymy Polaków w tych rozstrzygnięciach. Za chwilę rozpocznie się mecz o trzecie miejsce USA - Rosja. Amerykanie to pogromcy Polaków z ćwierćfinału. Rosjanie pokonali nas w pojedynku grupowym.

14:13 - Wobec porażek zapaśników w Rio z polskiego punktu widzenia zostali nam więc już tylko piłkarze ręczni oraz maratończycy: Artur Kozłowski, Yared Shegumo, Henryk Szost.

14:05 - Z przytupem rozpoczęli niedzielę polscy zapaśnicy. Radosław Baran i Magomedmurad Gadżijew (nie ma pomyłki) przegrali swoje pierwsze walki i według komentatora nie mają wielkich szans na repasaże.

I to już ostatni dzień igrzysk w Rio de Janeiro. Finałowymi akcentami w wykonaniu reprezentantów Polski będą zmagania na zapaśniczej macie, trasie maratonu oraz na boisku do piłki ręcznej, gdzie dzielni szczypiorniści stoczą bój o brązowy medal z Niemcami. Obie drużyny spotkały się już w grupie i tam Niemcy okazali się lepsi wygrywając 32:29. Mecz o trzecie miejsce będzie jednak zupełnie innym spotkaniem, w którym zadecydować może zmęczenie turniejem. I, oby nie, sędziowie. Mecz poprowadzą arbitrzy z Czech, na których pracę można było narzekać w półfinale z Danią, w którym również gwizdali.

Występy Polaków podczas szesnastego dnia igrzysk olimpijskich Rio 2016. 21 sierpnia, niedziela

ZAPASY

13.46: 97 kg styl wolny - eliminacje Radosław Baran - Czetag Goziumow (Azerbejdżan)

13.54: 65 kg styl wolny - 1/8 finału Magomedmurad Gadżijew - Frank Aniello Molinaro (USA)

14.55: 65 kg styl wolny - ćwierćfinały, ew. Gadżijew

14.15: 97 kg styl wolny - 1/8 finału, ew. Baran

15.15: 97 kg styl wolny - ćwierćfinały, ew. Baran

15.35: 65 kg styl wolny - półfinały, ew. Gadżijew

15.55: 97 kg styl wolny - półfinały, ew. Baran

17.45: 97 kg styl wolny - repasaże, ew. Baran

17.45: 65 kg styl wolny - repasaże, ew. Gadżijew

18.45: 65 kg styl wolny - o brązowy medal, ew. Gadżijew