Andrzej Wajda
ONS

Znana jest już przyczyna śmierci Andrzeja Wajdy. Na co zmarł wybitny reżyser?

Andrzej Wajda
ONS

Jak była przyczyna śmierci Andrzeja Wajdy? Reżyser w ostatnich dniach trafił do szpitala z powodu poważnego przeziębienia, którego miał się nabawić podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni - czytamy na łamach "Super Expressu".

 

Przyczyna śmierci Andrzeja Wajdy

Przeziębienie jednak nie ustępowało i przeszło w zapalenie płuc, które stało się bezpośrednią przyczyną śmierci Andrzeja Wajdy. Reżyser do końca swoich dni cieszył się świetną formą. Cały czas był aktywny zawodowo i towarzysko. 

Andrzej Wajda zmarł w szpitalu w niedzielę, 9 października 2016 roku. Reżyser nie doczekał premiery swojego najnowszego filmu "Powidoki", który jest polskim kandydatem do Oscara. Premierę "Powidoków" zaplanowano na styczeń 2017 roku. Andrzeja Wajdę opłakuje nie tylko polskie środowisko filmowe i kulturalne, ale również politycy i gwiazdy show-biznesu. Śmierć polskiego reżysera odnotowały również zagraniczne media. Polecamy: Ślub, rozwód, śmierć: co nas najbardziej stresuje

 

Pogrzeb Andrzeja Wajdy - kiedy i gdzie?

Andrzej Wajda zostanie pochowany na cmentarzu na krakowskim Salwatorze. Na razie nie jest znana dokładana data pogrzebu reżysera. Wiadomo jedynie, że ma się on odbyć na początku przyszłego tygodnia. Uroczystość będzie miała charakter prywatny.

 

Zobacz też: Mój ojciec Andrzej Wajda. Jego jedyna córka Karolina opowiada nam o dzieciństwie

 

Andrzej Wajda zmarł 9 października 2016 roku.

Andrzej Wajda, najlepsze cytaty
East News

Przyczyną śmierci reżysera było przeziębienie, które przeszło w zapalenie płuc.

Andrzej Wajda, najlepsze cytaty
East News

Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04