Martyna Wojciechowska to jedna z najpopularniejszych kobiet w Polsce. Słynna dziennikarka, która od lat prowadzi swój program "Kobieta na krańcu świata", nie boi się poruszać trudnych tematów i dla wielu stała się prawdziwym autorytetem oraz inspiracją. Jak się okazuje, w życiu podróżniczki nie zabrakło bardzo ciężkich momentów.

Reklama

W jednym ze swoich ostatnich wywiadów Martyna Wojciechowska zdobyła się na osobiste wyznanie i powiedziała o diagnozie, którą lata temu otrzymała od lekarzy. Gwiazda nigdy wcześniej tak otwarcie o tym nie mówiła.

Poruszające wyznanie Martyny Wojciechowskiej

Dziś Martyna Wojciechowska jest szczęśliwą żoną Przemysława Kossakowskiego i mamą 13-letniej Marysi. Jednak jak się okazuje, kilkanaście lat temu dziennikarka była w stanie uwierzyć, że tak w przyszłości może wyglądać jej życie. Dlaczego? Podróżniczka usłyszała od lekarzy wyrok, który choć był trudny do przyjęcia, w jakiś sposób ukierunkował jej życie.

O jednym ze swoich najtrudniejszych, a następnie najpiękniejszych doświadczeń, Martyna Wojciechowska postanowiła powiedzieć podczas wywiadu z Tomaszem Sekielskim, w jego programie "Sekielski Online". Poruszając temat praw kobiet, samotnych matek oraz macierzyństwa, Martyna Wojciechowska wyznała, że była pewna, że nigdy nie będzie mogła zostać mamą.

Oczywiście wiem, skąd się biorą dzieci, ale dostałam diagnozę od lekarzy, że nie mogę być mamą. W związku z tym nauczyłam się żyć z tobą myślą, która jest trudna jako dla kobiety, ale przyzwyczaiłam się do myśli, że macierzyństwo nie będzie mi w życiu dane. Związane to było z poważną chorobą, operacją... - mówiła dziennikarka.

Nic więc dziwnego, że kiedy Martyna Wojciechowska zaszła w ciąże, była bardzo zaskoczona. Jak się okazuje, mało kto wierzył, że wzięta dziennikarka i podróżniczka będzie potrafiła pogodzić karierę z byciem mamą na pełen etat.

Zobacz także

Byłam przekonana, że nie będę miała dziecka, więc kiedy zaszłam w ciążę, byłam zaskoczona - powiedziała ze śmiechem. - Próbowałam poukładać to sobie w głowie, bo moje życie było szalenie rozpędzone: byłam w trakcie realizacji projektu "Korona Ziemi", pracowałam w "National Geographic" jako redaktor naczelna i zastanawiałam się, jak to przemodelować i czy można być podróżniczką z dzieckiem. Z każdej strony słyszałam, że to niemożliwe - dodała w rozmowie.

Jak się okazuje, Martyna Wojciechowska odnalazła się w tej roli znakomicie. Dziennikarka przyznała, że przez znaczną większość życia swojej 13-letniej córki była samotną mamą, jednak i to doświadczenie przekuła coś pozytywnego - jak sama przyznała, wymagało to bowiem od niej doskonałej dyscypliny i organizacji. Dla wielu Martyna Wojciechowska jest żywym przykładem tego, że nic nie jest w stanie stanąć na drodze do osiągnięcia sukcesu - zarówno zawodowego, jak i jako rodzic.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska przeprowadziła się! Popularna instagramerka pokazała wnętrza domu dziennikarki

Martyna Wojciechowska wyznała, że przed laty usłyszała od lekarzy szokującą diagnozę. Dziennikarka, która była pewna, że nigdy nie będzie mamą, dziś ma 13-letnią córeczkę.

ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Przez większość życia Martyna Wojciechowska wychowywała Marysię sama. Słynna dziennikarka dla wielu kobiet jest prawdziwą inspiracją i żywym przykładem na to, że można łączyć karierę z macierzyństwem.

Reklama

Dziennikarka odnalazła również prawdziwą miłość. Dziś Martyna Wojciechowska jest żoną Przemysława Kossakowskiego.

Przemyslaw Blaszczyk
Reklama
Reklama
Reklama