Złote Węże to 'nagrody' przyznawane najgorszym filmom wyprodukowanym w roku poprzedzającym ceremonię ich rozdania. Są odpowiednikiem anty Oscarów, czyli Złotych Malin.

Reklama

Pech chciał, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy na ekranach debiutował film "1920. Bitwa Warszawska". To właśnie ta produkcja zdeklasowała konkurencję w walce o Złote Węże - otrzymała pięć "nagród", a to głównie za sprawą angażu Nataszy Urbańskiej, która zapewniła aż trzy statuetki: Najgorsza Aktorka, Najgorszy Duet i Żenująca Scena. Ponadto film "wyróżniono" w kategoriach: Najgorszy Film 3D i Najgorszy Scenariusz. Zobacz: Urbańska lansuje się z żywym wężem

Kolejnym w ilości zwycięstw jest film "Weekend" Cezarego Pazury, który otrzymał 3 statuetki: Najgorszy Aktor, Najgorsza Reżyseria oraz Komedia która nie śmieszy. "Wyjazd integracyjny" Przemysława Angermana triumfował w kategoriach: Najgorszy Film i Występ Poniżej Godności. A najmniej wyróżnień zdobyła komedia "Cudowne lato", która nie obroniła honoru przez Najgorszy Plakat.

Złoty Wąż dla najgorszego aktora powędrował do Pawła Małaszyńskiego za rolę w filmie 'Weekend'. To musi pewnie zaboleć wielokrotnego laureata TeleKamer.

Nagrody wręczali m.in. Karolina Korwin-Piotrowska, Tomasz Kin i Tomasz Raczek. 'Wyróżnieni' oczywiście nie pojawili się na ceremonii. W końcu Złotych Węży nie odbiera się krocząc po czerwonym dywanie z dumnie podniesioną głową. Najbardziej szkoda nam, że zabrakło Nataszy. To był wieczór jej i jej pupila:

Zobacz także

Pełna lista 'nagrodzonych' poniżej:

Najgorszy film – "Wyjazd integracyjny"
Najgorsza aktorka – Natasza Urbańska za "1920 Bitwa Warszawska"
Najgorszy aktor – Paweł Małaszyński za "Weekend"
Najgorszy film 3D – "1920 Bitwa Warszawska"
Najgorszy duet na ekranie - Natasza Urbańska i Borys Szyc za "1920 Bitwa Warszawska"
Najgorsza reżyseria – Cezary Pazura za "Weekend"
Najgorszy scenariusz - Jerzy Hoffman "1920 Bitwa Warszawska"
Komedia, która nie śmieszy – Weekend
Żenująca scena – Natasza Urbańska za scenę z karabinem maszynowym w "1920 Bitwa Warszawska"
Występ poniżej godności – "Jan Frycz" za Wyjazd Integracyjny
Najgorszy plakat – "Cudowne lato" Ryszarda Brylskiego

Reklama

chimera

Reklama
Reklama
Reklama