ONS
Newsy

Porażka Urbańskiej! Została NAJGORSZĄ aktorką roku

Kto jeszcze "triumfował"?

Złote Węże to 'nagrody' przyznawane najgorszym filmom wyprodukowanym w roku poprzedzającym ceremonię ich rozdania. Są odpowiednikiem anty Oscarów, czyli Złotych Malin.

Pech chciał, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy na ekranach debiutował film "1920. Bitwa Warszawska". To właśnie ta produkcja zdeklasowała konkurencję w walce o Złote Węże - otrzymała pięć "nagród", a to głównie za sprawą angażu Nataszy Urbańskiej, która zapewniła aż trzy statuetki: Najgorsza Aktorka, Najgorszy Duet i Żenująca Scena. Ponadto film "wyróżniono" w kategoriach: Najgorszy Film 3D i Najgorszy Scenariusz. Zobacz: Urbańska lansuje się z żywym wężem

Kolejnym w ilości zwycięstw jest film "Weekend" Cezarego Pazury, który otrzymał 3 statuetki: Najgorszy Aktor, Najgorsza Reżyseria oraz Komedia która nie śmieszy. "Wyjazd integracyjny" Przemysława Angermana triumfował w kategoriach: Najgorszy Film i Występ Poniżej Godności. A najmniej wyróżnień zdobyła komedia "Cudowne lato", która nie obroniła honoru przez Najgorszy Plakat.

Złoty Wąż dla najgorszego aktora powędrował do Pawła Małaszyńskiego za rolę w filmie 'Weekend'. To musi pewnie zaboleć wielokrotnego laureata TeleKamer.

Nagrody wręczali m.in. Karolina Korwin-Piotrowska, Tomasz Kin i Tomasz Raczek. 'Wyróżnieni' oczywiście nie pojawili się na ceremonii. W końcu Złotych Węży nie odbiera się krocząc po czerwonym dywanie z dumnie podniesioną głową. Najbardziej szkoda nam, że zabrakło Nataszy. To był wieczór jej i jej pupila:

Pełna lista 'nagrodzonych' poniżej:

Najgorszy film – "Wyjazd integracyjny"
Najgorsza aktorka – Natasza Urbańska za "1920 Bitwa Warszawska"
Najgorszy aktor – Paweł Małaszyński za "Weekend"
Najgorszy film 3D – "1920 Bitwa Warszawska"
Najgorszy duet na ekranie - Natasza Urbańska i Borys Szyc za "1920 Bitwa Warszawska"
Najgorsza reżyseria – Cezary Pazura za "Weekend"
Najgorszy scenariusz - Jerzy Hoffman "1920 Bitwa Warszawska"
Komedia, która nie śmieszy – Weekend
Żenująca scena – Natasza Urbańska za scenę z karabinem maszynowym w "1920 Bitwa Warszawska"
Występ poniżej godności – "Jan Frycz" za Wyjazd Integracyjny
Najgorszy plakat – "Cudowne lato" Ryszarda Brylskiego

chimera

Laureaci Złotych Węży 2013
ONS
Newsy
Rozdano Złote Węże: Ale siara... Szyc i Żmuda najgorszymi aktorami
Jaki film uznano za najbardziej żenujący?

Złote Węże to ''nagrody'' przyznawane najgorszym filmom wyprodukowanym w roku poprzedzającym ceremonię ich rozdania. Są odpowiednikiem anty Oscarów, czyli Złotych Malin. W tym roku równych sobie w ilości nominacji nie miał film "Kac Wawa", który szanse na wygraną dostał aż 16-o krotnie. Ostatecznie przyznano aż 7 statuetek, w tym Wielkiego Węża, dla "Najgorszego filmu 2012 roku". Produkcja okazała się bezkonkurencyjna, a to za sprawą angażu Borysa Szyca i Sonii Bohosiewicz ("Najgorszy aktor" i "Najgorszy duet"). Jury nie porwał też scenariusz filmu i reżyseria, które zapewniły kolejne niepochlebne wyróżnienie. Scena Mariusza Pujszo kopulującego z poduszką też nie rozbawiła szanownego gremium ("Żenująca scena"), co ostatecznie przyczyniło się do tytułu "Komedii, która nie śmieszy". Zobacz: Kac Wawa najgorszym filmem na świecie! Po jednej nagrodzie dostali: Marta Żmuda-Trzebiatowska ("Najgorsza aktorka" za rolę w "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć"), Marian Dziędziel ("Występ poniżej godności" w filmie "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości") oraz Mariusz Pujszo za "Całokształt twórczości". Jury nie przypadły do gustu także: plakat promujący film "Sztos 2" i "efekt specjalny" jakim był rozpaczliwy wilk w "Bitwie pod Wiedniem". Gospodarzem gali był Tomasz Karolak . 'Wyróżnieni'' w 90% kategorii oczywiście nie pojawili się na ceremonii (wyjątkiem był Mariusz Pujszo). W końcu Złotych Węży nie odbiera się krocząc po czerwonym dywanie z dumnie podniesioną głową. Chociaż, patrząc na to zdjęcie... Pełna lista laureatów Złotych Węży 2013: WIELKI WĄŻ czyli NAJGORSZY FILM: Kac Wawa – reżyseria Łukasz Karwowski, producent Waldemar Leszczyński AKTOR: Borys Szyc - Kac Wawa AKTORKA: Marta Żmuda-Trzebiatowska - Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć DUET NA EKRANIE: Sonia Bohosiewicz i Borys Szyc - Kac Wawa REŻYSERIA:...

Węże za 2013 rozdane
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Rozdano "Węże". Filmy Żebrowskiego i Halejcio najgorsze
Zaskakujący werdykt jury

Dziś po raz trzeci wręczono nagrody dla najgorszych polskich filmów i aktorów - "Węże", czyli odpowiedniki "Złotych Malin". W tym roku najwięcej nominacji zgarnęli film "Tajemnica Westerplatte" oraz Michał Żebrowski, jeden z aktorów wspomnianej produkcji. Galę wręczenia statuetek poprowadził Piotr Kędzierski .  Przypomnijmy: Poznaliśmy nominacje do polskich "Złotych Malin". Żebrowski najgorszym aktorem Zgodnie z przewidywaniami najwięcej nagród trafiło do Michała Żebrowskiego i filmów w których wystąpił oraz do twórców filmu z Klaudią Halejcio w roli głównej, czyli "Last Minute". Pełna lista nagrodzonych w plebiscycie "Węże": Najgorszy duet na ekranie: Michał Żebrowski i tablica w filmie "Sęp" Najgorszy plakat filmowy: "Być jak Kazimierz Deyna" Występ poniżej godności: Wojciech Mecwaldowski w "Last Minute" Najbardziej żenująca scena: Załamanie nerwowe i majaki majora Sucharskiego (Michał Żebrowski) w filmie "Tajemnica Westerplatte" Najgorszy scenariusz: "Last Minute" Żenujący film na ważny temat: "Tajemnica Westerplatte" Najgorszy teledysk okołofilmowy: Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski – "Syberiada"  Najgorszy efekt specjalny: Bombardowanie ambasady – "AmbaSSada" Najgorsza aktorka: Anna Szarek - "Last Minute" Najgorszy aktor: Robert Żołędziewski - "Tajemnica Westerplatte" Najgorsza reżyseria: Patryk Vega - "Last Minute" Najgorszy film roku: "Ostra randka" Zgadzacie się z takim werdyktem? Gwiazdy na rozdaniu "Węży":

Agnieszka Grochowska wyśmiewa celebrytki
ONS
Newsy
Złote Węże 2015 dla NAJGORSZYCH gwiazd kina rozdane! Grochowska bezkonkurencyjna
Pełna lista zwycięzców

Co roku odbywa się gala rozdania Złotych Węży . Polski odpowiednik Złotych Malin ma na celu wskazanie najgorszych aktorów, aktorek, filmów i innych osób z branży filmowej, które nie zyskały uznania publiczności i lokalnych krytyków. Dotychczas nagrodami (nie) mogą poszczycić się Natasza Urbańska , Sonia Bohosiewicz i Borys Szyc . A kto do nich dołączył w tym roku? Cóż... Czas ogłosić listę najgorszych. Najgorszy duet na ekranie: Borys Szyc i nawigacja GPS - "Dżej, Dżej" Najgorszy scenariusz: Krzysztof Zanussi - "Obce ciało" Najgorszy plakat: "Karol, który został świętym" Występ poniżej talentu: Agnieszka Grochowska - "Obce ciało" Najbardziej żenująca scena: Agnieszka Grochowska Najgorszy przekład tytułu zagranicznego: "Uciekinier z Nowego Jorku" – "Song from the Forest" Żenujący film na ważny temat: "Obce ciało" Najgorszy teledysk okołofilmowy: Liber feat. Barbara Kurdej-Szatan "Dzień dobry, kocham cię" Efekt specjalnej troski: pocałunek wśród kul – "Miasto 44" Najgorsza rola żeńska: Barbara Kurdej-Szatan – "Dzień dobry, kocham cię" Najgorsza rola męska: Borys Szyc – "Dżej, Dżej" Najgorsza reżyseria: Krzysztof Zanussi – "Obce ciało" Wielki Wąż, czyli najgorszy film roku: "Obce ciało" Reasumując. Aż ciężko w to uwierzyć, ale królową gali została Agnieszka Grochowska (trzy wyróżnienia, szok!). "Obce ciało" nie miało sobie równych. Nieco lepiej (acz wciąż gorzej) wypadli Borys Szyc , film " Dżej, Dżej" oraz murowany kandydat do nagrody (trochę naszym zdaniem zbyt doceniony w tym plebiscycie) - "Dzień Dobry, Kocham Cię" . I pomyśleć, że Barbara Kurdej-Szatan dostała TeleKamerę dla Najlepszej Aktorki Serialowej. Laureatom tym razem nie gratulujemy. Gwiazdy na rozdaniu Złotych Węży 2015:

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner