Party Stories
Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski
AKPA / Mieszko Piętka
Newsy

Polska piosenka na Eurowizję Junior nie spełnia wymogów regulaminu! Czy Ali Tracz grozi dyskwalifikacja?

W ostatni weekend poznaliśmy polską reprezentantkę na konkurs Eurowizji Junior! Widzowie i jury "Szansy na sukces", podczas programu na żywo zadecydowali, że nasz kraj będzie reprezentować 10-letnia Alicja Tracz z drużyny Dawida Kwiatkowskiego.

Młodziutka wokalistka w finale eliminacji zaśpiewała dwie piosenki - "Mam tę moc" z filmu "Kraina lodu" oraz przygotowany specjalnie pod kątem Eurowizji utwór "I will be standing", którego autorem jest Gromee. Brawurowe wykonanie zachwyciło publiczność i jury, dając Ali zwycięstwo i bilet na finał Eurowizji Junior. Widzowie szybko jednak wyłapali, że utwór nie spełnia wymogów regulaminu! Co to oznacza? Czy polskiej reprezentantce grozi dyskwalifikacja?

Zobacz także: Viki Gabor pójdzie w ślady Roxie Węgiel i poprowadzi Eurowizję Junior 2020?

Edyta Górniak nazwała Rafała Brzozowskiego "jedną z najmilszych osób w show biznesie". Zobaczcie jego reakcję!

Piosenka na Eurowizję Junior nie jest zgodna z regulaminem?

Jak przypomina portal dziennik-eurowizyjny.pl, zgodnie z regulaminem Eurowizji, w piosence musi być co najmniej 60 proc. tekstu w języku ojczystym. Tymczasem w przypadku Ali i jej „I’ll be standing” fani doliczyli się mniej niż 30 słów po polsku. Dwie zwrotki i pierwszy refren były po angielsku, po polsku zaśpiewała tylko drugi refren i ostatnią część utworu.

Co to oznacza dla naszej wokalistki? Niespełnienie wymogów regulaminowych mogłoby być problemem, jednak - jak podkreśla portal - TVP wie o sprawie i „będzie trzeba wyprowadzić zmiany w tekście, by piosenka była zgodna z zasadami konkursu oraz by uniknąć kontrowersji czy oskarżeń zza granicy”.

A Wam jak podoba się piosenka Alicji Tracz? Myślicie, że powtórzy sukces Roxie Węgiel i Viki Gabor?

Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się 29 listopada 2020 w Warszawie. Konkurs będzie miał jednak formę "zdalną" - artyści nie przyjadą do Polski, a ich występy zostaną nagrane w siedzibach nadawców.

Zobacz także: 10-letnia Alicja Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020. Jeszcze niedawno zachwycała w "The Voice Kids"

Alicja Tracz ma szansę powtórzyć sukcesy Roxie i Viki!

Alicja Tracz

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Viki Gabor w piżamie u Kuby Wojewódzkiego
Newsy
Viki Gabor wystąpiła u Kuby Wojewódzkiego w piżamie! Dlaczego?! To zupełnie logiczne!

Viki Gabor była niedawno gościem u Kuby Wojewódzkiego . Jak sama przyznała, nigdy wcześniej nie oglądała programu dziennikarza, ale zaproszenie przez niego do studia było dla niej zaszczytem. Tym samym stała się najmłodszym gościem jaki zagościł na słynnych kanapach w całej historii programu.  Uwagę zwracała także stylizacja zwyciężczyni Eurowizji Junior, ponieważ pojawiła się w studiu w... piżamie!  To jest prawdziwa odsłona Viki Gabor o tej porze! - skomentowała w wywiadzie z Party.pl młoda gwiazda Czyj to był pomysł?! Tego dowiecie się z naszego materiału wideo. Viki zdradziła również, że już wcześniej poznała się Kubą Wojewódzkim. Gdzie?  Zobacz także:  Viki Gabor zrezygnowała z grzywki. "Mam już jej dosyć". Jak wygląda bez?         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial) Wrz 7, 2020 o 9:28 PDT  

Ala Tracz na Eurowizji Junior 2020
EastNews
Newsy
Eurowizja Junior 2020: Kiedy i gdzie oglądać konkurs w telewizji i online? Szczegóły transmisji
Wszystko o Eurowizji Junior 2020 - kiedy i gdzie oglądać konkurs? Eurowizja Junior 2020 kiedy oglądać, gdzie transmisja?

Już w niedzielę, 29 listopada, finał Eurowizji Junior 2020! Przypomnijmy - rok temu wygrała Viki Gabor, dlatego konkurs po raz drugi odbędzie się w Polsce, dokładnie w siedzibie TVP w Warszawie. Kiedy i gdzie oglądać to wydarzenie? Poznajcie wszystkie szczegóły Eurowizji Junior 2020? Eurowizja Junior 2020 - gdzie i kiedy oglądać? Transmisja w telewizji i online Konkurs Eurowizji Junior 2020 będzie można oglądać na antenach TVP 1 i TVP Polonia w niedzielę, 29 listopada, od godziny 17. Transmisja potrwa ok. 2 godzin, po godzinie 19. poznamy zwycięzcę Eurowizji Junior 2020. WAŻNA INFORMACJA - Eurowizję Junior 2020 będzie można również zobaczyć online - na stronie konkursu na YouTubie - tutaj!  Koncert poprowadzą Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski oraz Małgorzata Tomaszewska. Eurowizja Junior 2020 - kto nas będzie reprezentować? Kiedy występ Ali Tracz? Polską reprezentantką jest 10-letnia Alicja Tracz, która została wybrana w programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020". Młoda artystka zaprezentuje na scenie utwór „I’ll Be Standing”  skomponowany przez Gromee'ego. Alicja zmierzy się z 11 kandydatami z innych krajów, są to: Arina Peszterewa z Białorusi, Valentina z Francji, Sandra Gadelia z Gruzji, Soleá z Hiszpanii, girlsband Unity z Holandii, Karakat Baszanowa z Kazachstanu, Chanel Monseigneur z Malty, Susan z Niemiec, Sofia Feskowa z Rosji, Petar Aničić z Serbii oraz Ołeksandr Bałabanow z Ukrainy. Na scenie Ala Tracz pojawi się jako szósta, a więc w połowie konkursu.  Jak będzie wyglądać występ Alicji Tracz? Na kanale Eurowizji Junior 2020 pojawiły się nagrania z próby! To będzie wielkie show. Czy można głosować na Polskę na Eurowizji Junior 2020? Jak...

Eurowizja Junior 2020. Roksana Węgiel i Viki Gabor zaśpiewały z hologramem Duncana Laurence'a
YouTube/Junior Eurovision Song Contest
Newsy
Eurowizja Junior 2020. Roksana Węgiel i Viki Gabor zaśpiewały z hologramem Duncana Laurence'a: "Ciary!"

Za nami Eurowizja Junior 2020 . Eurowizję Junior 2020 wygrała Francja i Valentina!  Drugie miejsce na podium zajął Kazachstan, a trzecie Francja. 10-letnia Ala Tracz zdobyła łącznie 90 punktów i tym samym Polska zajęła 9. miejsce z jej piosenką "I'll be standing ". Występ Roksany Węgiel i Viki Gabor Finał Eurowizji Junior 2020 był niezwykle fascynujący, m.in. ze względu na wspaniały występ  Roksany Węgiel i Viki Gabor - czyli zwyciężczyń dwóch ostatnich Eurowizji Dziecięcych , które na scenie pojawiły się z hologramem Duncana Laurence'a - zwycięzcą "dorosłej" Eurowizji 2019. Występ wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród fanów, którzy chętnie go komentowali: Wow, ciary. Dziewczyny słusznie potwierdziły, że wygrały! Pełen profesjonalizm. Wow, wspaniały efekt! - pisali w komentarzach po występie. A wam jak się podobał wspólny występ tego "trio"? Też zrobił na was takie wrażenie jak na widzach Eurowizji Junior 2020? Zobacz także:  Eurowizja Junior 2020. Polska wygra po raz trzeci? Roxie Węgiel ocenia szanse Ali Tracz Ten niesamowity występ możecie zobaczyć poniżej:  Kto waszym zdaniem wypadł lepiej? Viki Gabor? Czy Roxie Węgiel? Hologram Duncana Laurence'a też zrobił na nas wrażenie!

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner