Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019
junioreurovision.tv

Eurowizja Junior 2020 zdalnie! Tylko 13 państw! Czy odbędzie się koncert w Warszawie? 

Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019
junioreurovision.tv

Nowe wieści w sprawie Eurowizji Junior 2020! Jak poinformowała Telewizja Polska, w 18. konkursie Eurowizji Junior 2020 wystąpi 13 państw. Wielki konkurs, ze względu na pandemię koronawirusa, będzie wyglądał zupełnie inaczej niż poprzednie. Poznajcie szczegóły! 

Eurowizja Junior 2020 - kiedy i jak?

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada 2020 roku w Warszawie. Niestety, wszyscy reprezentanci poszczególnych krajów nie pojawią się w naszym kraju, a zaśpiewają w studiach, każdy ze swojego państwa. Koncert finałowy będzie transmitowany na żywo ze studia w Warszawie, ale bez publiczności, czy Centrum Prasowego:

Niestety, oznacza też, że reprezentanci nie będą mieli okazji spotkać się ze sobą w Polsce, a sam konkurs w naszym kraju praktycznie się nie odbędzie. W Warszawie ma być zrealizowana jedynie praca prowadzących oraz Opening Act i Interval Act. Nie będzie potrzeby pracy wolontariuszy, nie będzie też Centrum Prasowego, relacji z prób czy konferencji prasowych oraz eventów dodatkowych jak np. spotkania integracyjne. Nie będzie też „żywej” publiczności - czytamy na dziennik-eurowizyjny.pl.

W Eurowizji Junior 2020 pojawi się tylko 13 państw: Armenia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Kazachstan, Malta, Niemcy, Polska, Rosja, Serbia i Ukraina. W 2019 roku, kiedy Eurowizję Junior wygrała Viki Gabor, udział w konkursie brało 19 krajów, zaś w 2018 (wówczas wygrała Roxie Węgiel) - aż 20. 

Co roku Konkurs Eurowizji Junior jednoczy młodych artystów, ich bliskich oraz fanów muzyki na całym świecie. To niezaprzeczalne święto talentu osób, które dopiero wkraczają w świat muzyki. Dlatego tak ważne jest, aby pomimo tegorocznych trudności stworzyć im przestrzeń i warunki, by mogli swój talent pokazać. Podobnie jak podczas spektakularnego show w ubiegłym roku, także teraz Telewizja Polska dołoży wszelkich starań, aby zapewnić młodym artystom i wielkiej międzynarodowej rodzinie eurowizyjnej wspaniałe, niezapomniane doznania – mówi Jacek Kurski, prezes TVP.

Eurowizja Junior 2020 - kto z Polski?

Podobnie jak rok temu, polski reprezentant na konkurs Eurowizji Junior 2020 zostanie wyłoniony w trzech odcinkach "Szansy na Sukces 2020. Eurowizja Junior", emitowanych w niedzielę w TVP 2. W minioną niedzielę pierwszą finalistką została 12-letnia Lena Marzec, znana z programu "The Voice Kids". 

Lena Marzec
Instagram

Eurowizja Junior 2020 była przepustką do wielkiej kariery Viki Gabor. Niedawno jej eurowizyjny singiel, "SuperHero", pokrył się podwójną platyną. 

Opole 2020
East News

Dzięki Eurowizji Junior na szczycie jest również Roxie Węgiel! 

Roxie Węgiel w białej sukience z prześwitami

 

Więcej na temat Eurowizja Wiktoria Viki Gabor
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00