Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Drugi dzień uroczystości pogrzebowych Piotra Woźniaka-Staraka. Dziś pożegnają go tylko bliscy

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Rodzina i przyjaciele oraz fani twórczości Piotra Woźniaka-Staraka zebrali się w czwartkowy wieczór w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. Podczas uroczystej mszy żałobnej pożegnali tragicznie zmarłego producenta filmowego. Na uroczystości pojawili się między innymi jego rodzice, rodzeństwo, żona oraz przyjaciele, na czele z Anną Lewandowską, Alicją Bachledą-Curuś oraz Małgorzatą Rozenek-Majdan. Podczas mszy wspominano Piotra Woźniaka-Staraka i podkreślano, jak dobrym i oddanym był przyjacielem. 

Zobacz także: Bliscy i przyjaciele uczcili pamięć Piotra Woźniaka-Staraka. Tłumy na mszy żałobnej

W piątek rozpoczął się drugi dzień uroczystości pogrzebowych Piotra Woźniaka-Staraka. Tym razem w Fuledzie - mazurskiej miejscowości, którą kochał producent filmowy - odbędzie się kameralne spotkanie, w którym wezmą udział jedynie bliscy zmarłego. Właśnie trwają przygotowania do tej uroczystości. Niestety, pojawiły się problemy...

Drugi dzień uroczystości pogrzebowych Piotra Woźniaka-Staraka

Według pierwszych doniesień mediów urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka miała spocząć w posiadłości Staraków w Fuledzie. Jednak w czwartek popołudniu pojawiła się informacja, że olsztyński sanepid nie wyraził zgody na pochowanie producenta poza cmentarzem. 

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że nieprawdziwe są wszelkie medialne doniesienia mówiące o tym, że rodzina zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka dostała specjalne zezwolenie, żeby pochować go na terenie rodzinnej posiadłości na Mazurach. Takiej decyzji nie podjęła ani powiatowa, ani wojewódzka stacja sanepidu - można było przeczytać w specjalnym komunikacie, który ukazał się na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Mimo wszystko przygotowania do ostatniego pożegnania Piotra Woźniaka-Staraka w Fuledzie trwają w najlepsze. Specjalny korespondent "Super Expressu" jest na miejscu i informuje, że jeszcze przed 9 rano kelnerzy zaczęli nakrywać stoły czarnymi obrusami. Godzinę później na terenie posiadłości Staraków wylądowało pięć helikopterów. Prawdopodobnie podróżuje nimi rodzina zmarłego. Ponoć pochówek Piotra Woźniaka-Staraka ma się odbyć jeszcze przed południem.

Czwartkowa uroczystość zebrała tłumy osób, które chciały pożegnać swojego przyjaciela

Radek Majdan, Małgorzata Rozenek na pogrzebie Woźniaka-Staraka
East News

W piątek jedynie rodzina będzie mogła pożegnać zmarłego producenta

Agnieszka Woźniak-Starak na pogrzenie męża
East News

 

Więcej na temat Piotr Woźniak-Starak
Przeładuj

Mikołaj i Sylwia wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"? Mają jeden warunek!

zobacz 01:36