W miniony, świąteczny poniedziałek, media obiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego. Aktor zmarł w wieku 70 lat po długiej i ciężkiej walce z chorobą. Dziś już wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie Emiliana Kamińskiego. Rodzina zmarłego artysty wystosowała specjalną prośbę do żałobników. Szczegóły poniżej.

Reklama

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Specjalna prośba rodziny zmarłego aktora

Emilian Kamiński zmarł nad ranem 26 grudnia 2022 roku. Wiadomość o śmierci artysty pojawiła się m.in. na facebookowym profilu Teatru Kamienica, którego założycielem był właśnie Emilian Kamiński.

- Dziś (26.12.2022 - przy. red.) o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie - czytaliśmy w oświadczeniu.

Teraz na facebookowym profilu teatru możemy dowiedzieć się o szczegółach pogrzebu aktora. Ostatnie pożegnanie Emiliana Kamińskiego odbędzie się w przyszłym tygodniu.

- Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 stycznia 2023 roku (środa). Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godz. 13:00 w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Po mszy nastąpi odprowadzenie na cmentarz Powązkowski Wojskowy - Aleja Zasłużonych - czytamy w nekrologu.

Viphoto/EAST NEWS

Zobacz także: Emilian Kamiński poznał swoją drugą żonę, gdy miała zaledwie 13 lat. Ich historia miłości to gotowy scenariusz na film

W nekrologu znajduje się również specjalna prośba rodziny zmarłego aktora. Najbliżsi Emiliana Kamińskiego zaapelowali do żałobników, aby Ci nie przynosili kwiatów na pogrzeb, a zamiast tego dokonali wpłaty na wybrane przez nich hospicjum.

Zobacz także

- Prosimy, aby zamiast kwiatów dokonać wpłaty na: hospicjum Domowe 'Empatia' Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej: 93 1020 1127 0000 1502 0008 6355 - czytamy.

Zobacz także: Nie żyje Emilian Kamiński. Media podają przyczyny śmierci aktora: "Było coraz gorzej"

Reklama

Pomimo śmierci Emiliana Kamińskiego, żona i siostra zmarłego aktora zdecydowały się wystąpić w najbliższych dniach w zaplanowanych wcześniej spektaklach. Jak podkreśliły Dorota Kamińska i Justyna Sieńczyłło w swoim oświadczeniu, "Emilian tego by od nich oczekiwał i nie wybaczyłby im, gdyby postąpiły inaczej nawet w tak trudnym czasie"

- W odpowiedzi na zapytania mediów informujemy, iż kierując się szacunkiem do widzów Teatru Kamienica, wystąpimy w spektaklach zaplanowanych na 29, 30 i 31 grudnia. Emilian zawsze wymagał od nas zawodowstwa i uczył, że w jego teatrze to widz jest najważniejszy - czytamy.

AKPA
TRICOLORS/East News
Reklama
Reklama
Reklama