księżna Kate, książę William, książę Louis książę Louis księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala
księżna Kate, książę William, książę Louis
Instagram
1/5
księżna Kate, książę William, książę Louis
Instagram

Dziś zostało ogłoszone imię trzeciego dziecka pary księżnej Kate i  księcia Williama. Ich drugi syn nosi imię Louis Arthur Charles, co po polsku oznacza Ludwik Artur Karol. Okazuje się jednak że Brytyjczycy zaczęli mieć wątpliwości jak wymówić imię Louis?

 

Zobacz: Z OSTATNIEJ CHWILI: Księżna Kate urodziła!

 

Czy może "loo-is" czy "loo-ee"? Od rana w Internecie trwała dyskusja na ten temat. Na szczęście z pomocą przyszli językoznawcy, którzy radzą, że wymawia się imię księcia: "loo-wee," z cichym "s" podobnie do Louis Vuitton czy Louis Armstrong.

 

A na czyją cześć został nazwany mały książę Ludwik?

Przeczytaj na następnej stronie.

 

Zobacz także: Oficjalnie nie powinni tego robić! Kate i William złamali protokół po wyjściu ze szpitala z trzecim dzieckiem?

2/5
książę Louis
Instagram

Imię Ludwik oznacza "wsławiony w walce", "Słynny wojownik". Pochodzi z Francji i Niemiec. Większości kojarzy się z francuska monarchią, ale w brytyjskiej rodzinie królewskiej również jest nadawane od pokoleń.

Co ciekawa na trzecie ma tak jego starszy brat George. Czyli George Alexander Louis, a  pełne imię jego taty to William Arthur Philip Louis. Pełna nazwa imienia wuja księcia Cambridge, księcia Edwarda, to Edward Antony Richard Louis. 

A historia imienia sięga jeszcze dalej.

3/5
księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala
Instagram

Wszyscy spodziewali się, że kolejny syn książęcej pary zostanie nazwany na cześć jego pradziadka - Filipa.  Ale jest to duże nawiązanie i ukłon w stronę jego rodziny. Bowiem Louis Mountbatten, był ostatnim wicekrólem Indii i wujkiem Filipa, a książę Louis z Battenberg był dziadkiem Filipa.

4/5
księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala
Instagram

Jaki jest zatem pełny oficjalny tytuł małego księcia Ludwika?Jego królewska wysokość, książę Louis Arthur Charles z Cambridge. Ludwik jest piąty w kolejności na tronu. Po księciu Karolu, swoim tacie oraz rodzeństwie księciu Georgu oraz małej księżniczce Charlotte.

5/5
księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala
East News

 

Księżna Kate urodziła małego Ludwika 23 kwietnia 2018 roku o 11.01. Wyszła z małym ze szpitala po 7 godzinach po naturalnym porodzie. To rekord! Jak zwykle wyglądała zachwycająco!