księżna Kate, książę William, książę Louis
Instagram
1/5
księżna Kate, książę William, książę Louis
Instagram

Dziś zostało ogłoszone imię trzeciego dziecka pary księżnej Kate i  księcia Williama. Ich drugi syn nosi imię Louis Arthur Charles, co po polsku oznacza Ludwik Artur Karol. Okazuje się jednak że Brytyjczycy zaczęli mieć wątpliwości jak wymówić imię Louis?

 

Zobacz: Z OSTATNIEJ CHWILI: Księżna Kate urodziła!

 

Czy może "loo-is" czy "loo-ee"? Od rana w Internecie trwała dyskusja na ten temat. Na szczęście z pomocą przyszli językoznawcy, którzy radzą, że wymawia się imię księcia: "loo-wee," z cichym "s" podobnie do Louis Vuitton czy Louis Armstrong.

 

A na czyją cześć został nazwany mały książę Ludwik?

Przeczytaj na następnej stronie.

 

Zobacz także: Oficjalnie nie powinni tego robić! Kate i William złamali protokół po wyjściu ze szpitala z trzecim dzieckiem?

2/5
książę Louis
Instagram

Imię Ludwik oznacza "wsławiony w walce", "Słynny wojownik". Pochodzi z Francji i Niemiec. Większości kojarzy się z francuska monarchią, ale w brytyjskiej rodzinie królewskiej również jest nadawane od pokoleń.

Co ciekawa na trzecie ma tak jego starszy brat George. Czyli George Alexander Louis, a  pełne imię jego taty to William Arthur Philip Louis. Pełna nazwa imienia wuja księcia Cambridge, księcia Edwarda, to Edward Antony Richard Louis. 

A historia imienia sięga jeszcze dalej.

3/5
księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala
Instagram

Wszyscy spodziewali się, że kolejny syn książęcej pary zostanie nazwany na cześć jego pradziadka - Filipa.  Ale jest to duże nawiązanie i ukłon w stronę jego rodziny. Bowiem Louis Mountbatten, był ostatnim wicekrólem Indii i wujkiem Filipa, a książę Louis z Battenberg był dziadkiem Filipa.

4/5
księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala
Instagram

Jaki jest zatem pełny oficjalny tytuł małego księcia Ludwika?Jego królewska wysokość, książę Louis Arthur Charles z Cambridge. Ludwik jest piąty w kolejności na tronu. Po księciu Karolu, swoim tacie oraz rodzeństwie księciu Georgu oraz małej księżniczce Charlotte.

5/5
księżna Kate, książę William, książę Louis po wyjściu ze szpitala
East News

 

Księżna Kate urodziła małego Ludwika 23 kwietnia 2018 roku o 11.01. Wyszła z małym ze szpitala po 7 godzinach po naturalnym porodzie. To rekord! Jak zwykle wyglądała zachwycająco!